דניאלה פיק פרומו (צילום: פבל בולו)
"אולי אעבור ללונדון, מה שמוביל אותי זה השירים ומה שקורה איתם". דניאלה פיק | צילום: פבל בולו

דניאלה פיק, 27, נסיכת פופ מקומית, חזרה בימים אלה מהקלטות של סינגל בינלאומי בלונדון. שם השיר אותו הקליטה הוא "YaLa YaLa" ("יאללה יאללה") ובראיון מיוחד ל-mako מתארת אותו פיק כ"דאנס-פופ ים תיכוני, בסגנון של שאקירה".

"עוד לפני שיצא, השיר שלי מעורר התעניינות בלונדון, זה מרגש"

ההקלטות התקיימו באולפני "סוהו", בהפקתו של המפיק המוזיקלי מאט שוורץ, ישראלי לשער בשם מתי שורץ. המנהל של פיק בלונדון הוא קלייב בלאק, שניהל עד לא מזמן את טרוור הורן, מפיק-העל האגדי. את המילים לשיר כתבה אמה של פיק, הפזמונאית מירית שם אור  ואת הלחן חיברה אחותה שרונה פיק. מאט שוורץ העניק למילים וללחן תוספות משלו.

"חזרתי מלונדון", אומרת פיק. "איכשהו הגעתי למנהל קלייב בלאק, שניהל את טרבור הורן משך המון שנים. הוא הכיר לי את המפיק מאט שוורץ, שעבד עם מאסיב אטאק ורובי וויליאמס. הגעתי לסטודיו בלונדון עם השיר מהארץ, מאט הוסיף את התוספות שלו וחיברנו חלקים. כל מי שנכנס לשמוע על מה אנחנו עובדים לא הבין בכלל שאני זמרת ישראלית. גם נפגשתי שם עם הרבה אנשים".

"הכוונה היא להוציא את השיר למועדונים בלונדון ולקוות שיצליח. עוד לפני שהוא יצא השיר כבר מעורר שם התעניינות. גם בארץ נפגשתי עם רון פייר, המפיק של 'לה לה לנד'. הכיוון שלי הוא מאוד חו"ל. הרבה אנשים מתעניינים בי בחו"ל. אני חולמת בגדול במקביל למה שקורה בארץ. השמעתי את זה בחו"ל להרבה אנשים אבל הכי מעניין אותי מה תהיה התגובה בארץ".

-עברה כמעט שנה מאז השיר הקודם שלך, "אולה".
"נכון, אבל התנסיתי בהרבה דברים. אני מנחה בטלוויזיה ב'משתגידי' ופרזנטורית של תכשיטים. אני גם עובדת עם ארז רוסו מג'ירפות על עוד שירים באנגלית לפרויקט שהוא שיורכב משירים שאני כותבת ומלחינה. ויש עוד מוזיקאים שעובדים איתנו, זה הדבר הבא שלי".

"בחו"ל פופ זה המיינסטרים, פה הוא מילה גסה"

-מהי המטרה שלך, האופק?
"קריירה של זמרת בחו"ל. שם המיינסטרים זה פופ ופה המיינסטרים זה רוק ישראלי. לכן קל לי להשתלב שם. ויש לי עוד שירים שיכולים להשתלב כאן. אני מאמינה בשירים ואם 'יאללה יאללה' יהיה טוב אז הוא ינצח גם בארץ, ולא משנה מאיזה ז'אנר הוא יבוא. למרות שפופ זה מילה גסה פה".

דניאלה פיק פרומו (צילום: פבל בולו)
"אני רוצה לתרום לתרבות, שיהיו פה דברים איכותיים". דניאלה פיק | צילום: פבל בולו

-שמעתי את הטיעון הזה מקולגות שלך כמו מיכל אמדורסקי, חן אהרוני, דור דניאל ועוד כמה.
"אני לא מניפה את הדגל של הפופ, אני לא מתקבעת. אני הצלחתי בז'אנר הזה ואני נאמנה לזה ושמחה שבארץ מיישרים קו עם העולם. אני לא דוחפת ז'אנרים אחרים הצידה. אני בעד שהשירים הטובים יגיעו ויצליחו ולא שסגנון אחד ישלוט. אם השיר מספיק טוב הוא צריך להצליח. אני רוצה להיט אחרי הרבה שנים שלא זכיתי להצלחה ברדיו ומקווה שעכשיו זה יקרה".

"יש נטייה בארץ להצר את האישיות של אמן למשהו נורא קטן"

-מה את באמת רוצה להיות - זמרת, מנחה בטלוויזיה, דוגמנית, סלב?
אני רוצה לעשות כל פרויקט לגופו לפי מה שמעניין אותי. יש דברים שאני פוסלת ויש כאלה שמתאימים לי. למשל מופע אנפלאגד עם פסנתר או להופיע עם שיר פופ מטורף במועדון או לעשות טלוויזיה, הרבה דברים מתאימים לי. יש נטייה בארץ להצר את האישיות של אמן למשהו נורא קטן. כל דבר שאני עושה זה לא ב'חאווה' בשביל הסבבה. בכל דבר אני משקיעה מחשבה ותכנון מוקדמים. אני רוצה לתרום לתרבות, שיהיו פה דברים איכותיים. ואני עובדת על זה. אני נפגשת עם אנשים ומקליטה שעות באולפן עד שמשהו נהיה מוצלח. זה תהליך עדין. לפעמים משהו מתבשל הרבה זמן, זה לא שיוצאים לי פרויקטים מהשרוול. המטרה היא לשחזר את ההצלחה שהיתה לי עם שרונה ולעשות את זה לבד, שיהיה לי קהל שלי לשירים שלי".

"אני נלחמת ברכילות, לא יכולה לספק את הסחורה"

הופעה מוניקה סקס - אורי גוטליב ודניאלה פיק (צילום: עודד קרני)
"אני לא משתפת פעולה עם רכילות. למרות שחושבים שכן אני ממש ממש לא" | צילום: עודד קרני

-העובדה שאת סלבריטי, שכותבים על בני הזוג שלך והמשפחה שלך, זה עוזר או מפריע?
"למרות מה שחושבים, זה בכלל לא עוזר לי. אני נלחמת בזה, אבל לא מיתממת. אני מבינה שזה חלק מהעניין. רכילות זה הדבר השנוא עלי ביותר ונורא קשה לי איתו. אני לא חושפת סודות שלי ולא מספרת. לצערי מתעניינים בי גם מהכיוון הזה ורוצים לדעת עלי הכל, אבל אני לא יכולה לספק את הסחורה. אני לא יכולה לעשות מהחיים שלי סיפורי רכילות ולכן אני לא משתפת פעולה עם רכילות. אני מכירה אחרים שכן עושים את זה. חושבים שאני הכי כזו ואני ממש לא משתפת פעולה. להיות בתוכנית ריאליטי זה לא רכילות. אני אנטי רכילות. ריאליטי זה עבודה, זה לא ללכת לארוחת ערב שמצלמים אותך. גם אני קוראת רכילות, ברור, אבל אני לא אוהבת את זה. לכן אני אף פעם לא מתראיינת על חיי האישיים, מגיל קטן".

שרונה פיק ודניאל פדרמן (צילום: סיון פרג')
"אמא שלי היא כותבת הפופ הטובה בארץ ושרונה אחת המלחינות הכי טובות". משפחת פיק בחתונה של שרונה | צילום: סיון פרג'

-אמרת שאת כותבת ומלחינה בעצמך, מצד שני את ממשיכה להיעזר באמא שלך ובאחותך.
"זו שאלה טובה. אמא שלי היא בעיני כותבת הפופ הכי טובה בארץ ושרונה היא ממלחינות הפופ הטובות ששמעתי. הן כותבות מעולה אז אני נעזרת בהם. בשירים האחרים שהם מאה אחוז אני, שהשירים הם חלק מהזהות שלי ואני חלק מהזהות של השיר - שם אני לא יכולה שאחרים יכתבו לי. אני גם כותבת מלא שירי פופ. אם תבוא אלי הביתה תראה על המחשב, בתוכנה של הקיו בייס מאה ומשהו שירים. אולי יום אחד אוציא את כולם באלבום אחד. אני מושפעת בכתיבה מאדל, ניק קייב, ג'ף באקלי".

חודש הפרש מנינט

נינט באופרה (צילום: דרור נחום)
"היא ואני הקלטנו את אותם קאברים". נינט טייב | צילום: דרור נחום

-את ונינט נולדתן בהפרש של חודש, את ב-21 בנובמבר 83' והיא ב-21 באוקטובר 83', ושתיכן מושפעות מג'ף באקלי.
"כן, נכון, נולדנו בהפרש של חודש. כנראה שיש לנו טעם דומה במוזיקה. עשיתי המון קאברים שאחר כך גיליתי שגם היא עשתה. נינט עושה דברים מדהימים עם גיטרות, ואני יותר בפסנתר, מגיל קטן. אבל הכי טוב שאתן לשירים לדבר בעד עצמם. אני גם רוצה להתחיל להופיע ברגע שאעמיד את הפרויקט של השירים שלי על הרגליים. אולי אבל אעבור לגור בלונדון בעקבות הקריירה. הכל יכול להיות, ככה זה בביזנס הזה, מה שמוביל אותי זה השירים ומה שקורה איתם. מרגש אותי שמתעניינים בשירים שלי באנגליה".

-ראיון שלם בלי אף שאלה על אבא צביקה פיק.
"הנה שאלת".