אין תמונה
דיכאון קליני, אשפוז במחלקות פסיכיאטריות ומסע הופעות באמריקה. נובל בראטס

"אני מהילדים שאחרי שהם מוציאים תת מקלע באמצע הכיתה ומרססים את כל בית ספר, היו אומרים עליו 'אוי, אבל הוא תמיד היה כל כך שקט'". כך מתאר את עצמו יניב פלג (32), סולן וכותב השירים של להקת הרוק התל אביבית "brats Noble", שבימים אלו מוציאה סינגל משולש, כפרומו לקראת האלבום שאמור לצאת בחודשים הקרובים.

השירים שפלג כותב שאובים לדבריו מחייו הפרטיים, הכוללים דיכאון קליני, אשפוז במחלקות פסיכיאטריות והחלמה. "קשה להסביר מה שקרה לי, אין לזה שם מדעי", הוא אומר. "בדיעבד אני יכול להגיד שהיה פער גדול בין העולם הפנימי שלי לבין המציאות, והיו לי המון מחשבות שהיו גדולות עלי, וכתבי מחברות של שירים שעכשיו חלקם יוצאים באלבום.

"השירים שאני כותב הם מעין המפץ הגדול של התחושות שלי, ולא הרבה מבינים אותם, אבל כאשר ניגשים אלי אנשים ואומרים לי שהם מבינים את השירים שלי והתחושות שלי, זה סיפוק אדיר. רק לאחרונה ניגש אלי בחור אחרי הופעה, שסיפר לי שגם הוא אושפז בעברו, והוא מאוד מבין את השירים שלי, ושזה עשה לו מאוד טוב לדעת שהוא לא לבד".

"בארה"ב רוק סטאר זה מקצוע, לא כמו בארץ שזה כמעט כמו קללה"

לאחרונה חזרו ה"brats Noble" ממיני-סיבוב הופעות של חודש בחוף המזרחי של ארצות הברית במהלכו הופיעו כ 20-פעם, עם הזמנות פתוחות לחזור ולהופיע. לצד ההופעות הגיעו גם הסיפורים: "הגענו לאיזה עיירה דרומית, ממש כמו בסרטים האמריקאים", נזכר פלג, "חנה שם הטנדר של הזקן עם הכלב מאחורה, נכנסנו לבר שלא היה קשור למוזיקה ולא לכלום, שממה. עשר דקות לפני ההופעה הגיעו 2 ילדות ששמעו שהגענו מישראל והן הפכו למעריצות שרופות שלנו, שעקבו אחרינו ל 4 הופעות ואחת מהן עשתה קעקוע שלנו על הגב".

במהלך הסיבוב התחברו חברי "נובל בראטס" ללהקות רוק אחרות וחיו את מה שהם מגדירים חיי רוק-סטאר של סקס, סמים ורוקנ'רול. "בארה"ב רוק סטאר זה מקצוע, לא כמו בארץ שזה כמעט כמו קללה", מסביר פלג. "יצאנו, השתוללנו, הופעות כמעט כל לילה, זה פשוט חוויה אדירה לנסוע חמישה נגנים בוואן, לעבור במקומות מוזרים ולהתחבר ללהקות אחרות. התחברנו ללהקת הארד-קור בשם 'לורי-אן', שפגשנו במקרה בתחנת דלק, חבר'ה חמודים מאוד, לימדנו אותם להגיד 'בן זונה' בעברית. ואנחנו איתם בקשר ומקווים להביא אותם גם לארץ להופיע, כמו גם את 'קינג ליזרד' מאנגליה, שהם חברים שלי".

-ומה בנוגע לאלבום המלא?
"האלבום הוקלט כבר לפני שנה, ובימים אלו עובר מיקסים אחרונים. עכשיו צילמנו לו עטיפה, אני מקווה שהוא ייצא בקרוב ואז נעשה הופעת השקה גדולה. אבל חשוב לי שאנשים יקשיבו גם למילים שלי, ולא רק למוזיקה, חשוב לי שכל מי שאי פעם הרגיש שהוא בצד, או שדוחפים אותו להתנהג בהתאם למוסכמות, בניגוד לרצונו, שיקשיב למילים שלי, כי אני עברתי משהו קשה ויצאתי מזה, ויש לי מסר בשירים. זה הכי חשוב לי".