ערב מחווה מיוחד מטעם ארגון אמני ישראל (אמ"י) יוקדש לשירים שכתב נשיא המדינה מר שמעון פרס. את השירים יבצעו מיטב האמנים, ביניהם שירי מיימון, קורין אלאל ויזהר כהן, תחת ניהולו המוזיקלי של המוזיקאי ויוצר האוסף קובי אשרת. באירוע, שיתקיים ב-16.8 ב"מרכז דוהל" בתל-אביב יחגג גם יום הולדתו ה-86 של הנשיא.

רשימת האמנים המלאה שתופיע באירוע כוללת גם את ינט טייב, הראל סקעת, ליאל קולט, אריק סיני,אופירה גלוסקא ושלמה גרוניך ומקהלת שבא. כמו כן יופיע טוביה צפיר. את הערב ינחה נתן דטנר.

הנשיא פרס כתב לאורך השנים שירים רבים, חלקם מפורסמים יותר וחלקם פחות, בין היתר גם לאמנים צעירים כמו בעז מעודה. השיר הראשון שהולחן הוא "שבחי קליה" ששרה יפה ירקוני, שהולחן על ידי קובי אשרת בשנת 1974. אשרת יהיה כאמור המנהל המוזיקלי של האירוע, שגם הפיק מוזיקלית את האלבום משיריו של פרס שיצא השנה.

לאלבום הולחנו והוקלטו שירים כמו "רועה לבדו", "לישראלי, למה כדאי לבקר בדוחא", "ערב בחלון", "בתל אביב הייתי נער" בביצוע אריק סיני (שאף יצא באוסף לרגל שנת ה 100 של העיר ת"א) ועוד.

ארגון אמני ישראל אמ"י יעניק לפרס אות הוקרה וחברות של כבוד בארגון. לאירוע שותפים גם הארגונים "אשכולות", אקו"ם, עיריית תל אביב- יפו והסוכנות היהודית.

עוד במוזיקה:

אסף אבידן והמוג'וז הוחתמו ב"סוני-קולומביה"

דפנה דקל - "את לא מכאן", שיר שני מאלבום החדש

רן דנקר ועילי בוטנר ייפרדו סופית בשתי הופעות

גיטריסט "סימפל פלאן" בראיון מיוחד לקראת ההופעה בארץ

קליפ חדש לאייל גולן: "על חבל דק"

קליפ חדש לעידן רייכל: "הכל עובר"

מה יהיה "שיר השירים" של שלום חנוך?

דן תורן בשיר חדש מתוך אלבום שהוקלט בשידור חי ברדיו

שיר השבוע של ערוץ 24: הדורבנים וששי קשת, וגם: "יסמין" של הפיל הכחול

איציק שמלי - ארבעה שירים ב"אולפן השקוף"

שיר חדש לפבלו רוזנברג: "עכשיו את יודעת"

תעודת זהות: תכירו את אמיר ברנט - רומנטי ומשעשע

תסמונת סטיבן טיילר? הסולנים של "סנואו פטרול" ו"ג'ט" נפצעו

התקליטנים גברו על אקו"ם בבית המשפט