בחודשים האחרונים מופיע קובי אוז, לשעבר סולן להקת טיפקס שהתפרקה, ברחבי הארץ במופע האקוסטי "מזמורי נבוכים". במופע משלב אוז שירים חדשים מתוך אלבום חדש באותו השם, שיהיה אלבום הסולו השני שלו, ולצדם, כדבריו, מדרשונים קטנים, חלקם עתיקים ומשתייכים למסורת היהודית וחלקם לגמרי אישיים.

"אלה שירים חדשים, שהם יהודיים וייחודיים, בסגנון שלי", מסביר אוז, "אני משחק עם השפה העברית ומשחק עם טקסטים ישנים ויפים של נניח רבי יהודה הלוי או משהו קטן מתהילים. אני מציע את הבופה הזה לקהל. זה מופע קטן, עם גיטריסט, פסנתרן ומישהו שמנגן על מיליון כלים, אבל בלי תופים ובס, משהו לנשמה כזה".

קובי אוז משלים עם סבו ז"ל

"אני מבצע במופע את 'הרבי ג'ו כפרה' של טיפקס, כי הוא הסבא-רבא של כל השירים שלי שבאו אחריו, אבל בגדול יש בעיקר שירים חדשים.

מתוך האלבום יצא עד עתה השיר "אלהיי", בו מוקלט לצדו של אוז סבו ניסים מסיקה ז"ל. השיר מלווה בקליפ שכולל תמונות מבר-המצווה של אוז. "לסבא שלי קראתי 'פפה'", מסביר אוז, "ובעדה הטוניזאית קראו לו 'רבי שנשן', והוא היה חזן ומוהל ושוחט ורב שכולם מכירים. הוא תמד רצה שיזכרו את הפיוטים הטונסאיים האלה, והלך ופחת הדור, והוא הלך לרדיו והציע להם להשמיע את זה, אבל בסוף הוא הבין שזה כנראה לא יקרה. אז הוא הקליט את כל הפיוטים האלה על קלטת והשאיר לנו אוצר גדול".

קובי אוז חוגג בר-מצווה בגיל 40

"אני", ממשיך כאוז, "כנער נאור שגדל באייטיז מרדתי בזה. חשבתי שזה מאוד לא אייטיז לעלות לתורה בבר-מצווה ולעשות את ההפטרה. והוא לא אמר לי כלום. הוא חייך אלי והוא אהב אותי, וזאת היתה בדיוק התגובה הנכונה שגרמה לי לרצות לחזור אחורה ולתקן את זה. ופתאום, אחרי שפעם הרדיו דחה אותו, שומעים אותו בפלייליסט".

"וביום ההולדת ה-40 שלי שהיה החודש, עליתי לתורה ושרתי את ההפטרה שלי. עשיתי בר-מצווה בגיל 40, וזרקו עלי סוכריות והשלמתי את זה. זה מה שנקרא תיקון מהצד הטוב".