מדגמנים זוגיות? הזוג אובמה (צילום: חדשות 2)
לכל זוג יש שיר. גם לברק ומישל | צילום: חדשות 2

לכל זוג יש אחד. שיר שמחזיר אותו להתחלה. לבדיחה משותפת. לדייט רומנטי. או לסתם כזה נונשלנטי. שיר שטומן בחובו סיפור אישי שרק את והוא מבינים אותו. לא מצאתם עדיין את האחד שלכם? לרגל ט"ו באב ועונת החתונות הבוערת, קבלו כמה הצעות ממספר די.ג'יים, חברי איגוד התקליטנים הישראלי, לשירי סלואו נוטפי אהבה שאתם יכולים בהחלט לאמץ לרפרטואר הזוגי שלכם, ולמי שעתיד לעמוד מתחת לחופה בקרוב – זה יכול להיות אחלה שיר לריקוד הראשון. אם אתם בכלל בעניין של סלואו ראשון.

DJ גיא גוטמן - גוטמן החברה למוסיקה

הקשר הישראלי:
"לא יפריד דבר" של דני סנדרסון
"מדובר בשיר שהוא גם מרגש, גם יחסית חדש (משנת 2009) וגם מבוצע על ידי זמר גדול ומוכשר. משמעות המילים 'לא יפריד בינינו דבר לעד' היא עוצמתית ומתאימה במיוחד לרגע הזה בחתונה, בשילוב קצת "דביקות" שאופיינית לסלואו הזוגי".החיבור הלועזי: "You do something to me" של Paul Weller.
"השיר הזה תמיד מעביר בי צמרמורת בגוף. הוא מרגש את כל הרחבה, הוא מיוחד ולא בנאלי, ומאותם השירים שכאשר שומעים אותם אי אפשר שלא לומר – איזה שיר מדהים...".

DJ MAYA B מיה ברניצקי

הקשר הישראלי: "ירח" של נקמת הטרקטור.
"מדובר בטקסט תמציתי ואינטליגנטי, עטוף בלחן קסום מבית היוצר של אבי בללי המפלח את הלב ומרגש במיוחד, מבלי להיות קיטש מדי".
החיבור הלועזי: Venus של Air
"זה שיר שהוא מעין פרשנות שיקית ואלטרנטיבית ל'גברים ממאדים, נשים מנגה' המבוצע על ידי צמד הפריזאים שיוצרים כבר עשור וחצי סאונד אלגנטי, מלוטש ומרתק".

DJ Fresh - אביב דורון

הקשר הישראלי: "כמה טוב" של אריק איינשטיין
"השיר מבטא היטב את סגנון השירה המובהק של איינשטיין, ומדבר על זוגיות יפה ופשוטה ללא מותרות. בניגוד לבלבול הרווח כי מדובר ב'כמה טוב שבאת הביתה', מדובר בשיר שונה ופחות מוכר, המשלב את המילים של יענקל'ה רוטבליט שיוצקות תוכן מרגש ללחן של מיכה שטרית. בפירוש יצירה קלאסית ופשוטה, ולחלוטין לא בנאלית".החיבור הלועזי: Walking after you" של ה- "Foo fighters"
"שיר שמדבר על אהבה בלתי מתפשרת של גבר לאישה; הגבר ירדוף אחריה על מנת להשיגה בכל מצב, גם כאשר לבו נשבר והוא מוותר על עצמו – עדיין ימשיך להעריצה ויבין שאינו יכול בלעדיה. הלחן בשיר זה שקט באופן יחסי לשאר שירי הלהקה, אך מהווה חיבור ייחודי ומרגש של בלדה עם שיר אהבה".

DJ יניב V – יניב טובול

הקשר הישראלי: "ניצחת איתי הכל" של עמיר בניון
"זה אמנם שיר מאוד בנאלי ומוכר אבל הוא לעד ירגש כל פעם מחדש ומצליח להעביר אווירה רומנטית שמשאירה את כולם חסרי מילים".החיבור הלועזי: " When you tell me that you love me" של חוליו אגלסיאס
"בדומה לניצחת איתי הכל, גם השיר הזה של חוליו איגלאסיאס יודע לעשות את העבודה כל פעם מחדש.

DJ גלית גרינר – מוסיקה לאירועים וייעוץ מוסיקאלי

הקשר הישראלי: "מפנה מקום" של ברי סחרוף/"הפרח בגני" של זהר ארגוב
"ברי הוא ללא ספק המוסיקאי הישראלי המוכשר ביותר והאהוב עליי ביותר, כאשר הוא מסביר כיצד הוא מתמודד עם הפחד מזוגיות יוצאת רק אמת מפיו מבלי להמעיט מרגשותיו כלפי החצי השני שלו.  'הפרח בגני' הוא קטע עוצמתי, עמוס ברגש, עצב, כאב ושמחה המובעים דרך קול עם כוח, נקי וללא מעצורים היוצא ממעמקי בטנו וליבו ומוקדש לאישה היחידה של חייו. יש משהו כל כך נכון בלשיר לאהובה מבלי לבטל את מקומו של האהוב...".החיבור הלועזי:
"Please, Please, Please" של James Brown/ "Stir it Up" של Bob Marley
"השיר של ג'יימס בראון הוא שיר מרגש של איש נשמה אמיתי עמוס בגרוב, עוצמה וכוח. השיר של בוב מארלי הוא שיר פשוט המדמה את הבחורה נחה על אהובה כספינה המתנועעת בביטחון על פני הגלים, עטופים במים רכים, שיר מלא אווירה של איש מוסיקה דגול המאמין בכוחה של המוסיקה לרפא, לשחרר ולאחד. מדובר בשיר שחודר ללב בהדרגה ועם זאת מייצר בועה סגורה לזוג הרוקד לצליליו, כך שרק הם חשים את המסר וההרמוניה שלו".

ומה השיר שלכם? שתפו אותנו

ומה עם שיר לחופה: הצעות לזוג הטרי