ליהיא גרינר עם צוות קדם אירוויזיון (צילום: mako)
ליהיא עם הראפר 69, המפיק המוזיקלי עידן רואה והכותב לב קרזנר | צילום: mako

ליהיא גרינר היא רק אחת מיוצאי הריאליטי הרבים שנכנסו לרשימת 30 הגדולים שיככבו בסוף חודש פברואר בתחרום הטרום קדם אירוויזיון, בדרכם לנסות ולהגיע לתחרות האירוויזיון, שתיערך בחודש מאי בשוודיה.

 ערוץ הרכילות המוביל בישראל גם בפייסבוק - עשו לנו לייק

בניגוד לאחרים, גרינר היא היחידה שלא יצאה מתוכנית ריאליטי מוזיקלית, מה שגרם לאנשים רבים להרים גבה על עצם בחירתה. אך למרות הכל, גרינר הצליחה לכבוש את השופטים עם שירה "Just Like Me".

"ב'אח הגדול' שרתי מלא, אני ועתי שרנו דואטים חבל על הזמן", מסבירה גרינר בכעס לאור הביקורות והשאלה שחוזרת על עצמה אם היא בכלל יודעת לשיר. "אני שרה כתחביב, אם אני אלך ל'דה וויס' ואהיה בכמה פרקים אז פתאום אני זמרת? אני אוהבת לשיר, כל החיים שלי שרתי. בגיל 9 הייתי במקהלה בבית ספר, זאת האהבה גדולה שלי".

יש לך ניסיון בהופעות לייב על הבמה?
"קודם כל, הופעתי בכמה חתונות של חברות שלי, יש לי סינגל שיצא לפני הרבה זמן שעד היום מתנגן ברדיו באילת. אני ויוני בן דוד שלי היינו עושים מלא שירים. כששאלו אותי אם אני רוצה לבוא, לנסות ולהשתתף, אז לקחתי את ההזדמנות הזו. ותקשיבי, לא לקחו אותי סתם בשביל הכיף, השיר שלי באמת טוב ואני חושבת שהוא באמת יכול לנצח את הקדם וגם את האירוויזיון עצמו".

חובבי אירוויזיון מושבעים לא מתים על העובדה שהוא מלא השנה בבוגרי ריאליטי.
"זה האירוויזיון, זה משהו מאוד מאוד צעיר, כל המוזיקה שמאוד אין היום במועדונים, והזמרים הוותיקים לא יכולים לעשות את זה. אנחנו הצעירים יודעים מה לעשות. אני גם הייתי בשוק, כשראיתי את הרשימה. חשבתי שאראה את מאיה בוסקילה וכאלו זמרים והייתי בהלם, לא יכולתי להאמין שזו הרשימה. אם זה ככה ריאליטי, אז סבבה, הבנתי שיש לי סיכוי גבוה. אין מה לעשות, הריאליטי זה מה ששולט היום והבינו את זה. תראי, גם הזמרים המפורסמים חוזרים אחורה ונכנסים לריאליטי, אין ברירה. כל המדינה היום זה רק ריאליטי".

פייר, לא הופתעת מהבחירה בך?
"האמת שהופתעתי, אמרתי שאין מצב עם כל חוסר הפרגון במדינה שיתנו לי את אור הזרקורים הזה, כי אני לא זמרת, אבל השיר ממש טוב ובגלל זה הוא נבחר. אני שם וזה מגניב בטירוף, הגשמתי עוד חלום וחוויה ויאללה הלוואי. יש לי כבר מורה לפיתוח קול, אנחנו לוקחים כוריאוגרף, רקדנים, במאי וקיי לונג תעזור לי עם ההופעה. אני באמת מדמיינת משהו בסגנון ביונסה, ג'ניפר לופז וכזה. השיר הוא שילוב של דאנס והיפ הופ".

אז זה אומר מעט בגדים, מה עם הדיאטה?
"אני יכולה להגיד לך שלא אכלתי היום מרוב לחץ. אני פשוט מפחדת מפחמימות".

ליהיא גרינר עם צוות קדם אירוויזיון (צילום: mako)
הנבחרת של ליהיא. יגיעו לשוודיה? | צילום: mako
ליהיא גרינר עם צוות קדם אירוויזיון (צילום: mako)
העמדה כבר יש | צילום: mako