גרי אקשטיין עבד עם שלמה ארצי על "גבר הולך לאיבוד" ושר איתו את "פתאום כשלא באת" באלבום "דרכים". עם יהודית רביץ הוא עבד על "דרך המשי" ול"מחכים למשיח" של שלום חנוך הוא עשה סאונד וגם ניגן קצת. מעבר לזה, בשנות ה-70' אקשטיין היה כוכב בזכות עצמו, עם להיטים כמו "קפטן ג'ק", "אני הולך לבית שאן", "רוח סתיו", "בוגי איתי הלילה"  (שחודש לאחרונה בהצלחה על ידי מיי פיינגולד ב"כוכב נולד") ועוד רבים.

אקשטיין, 61, נחשב לאחד מהאבות המייסדים של הרוק הישראלי עוד מתקופת להקות הקצב ("כובשי הקצב", "הכוכבים הכחולים" ו"הנסיכים"), כזמר, גיטריסט, מעבד, מפיק מוזיקלי ואיש סאונד. הוא הוציא 9 אלבומי סולו וחיבר מוזיקה לסרטים כמו "פצעי בגרות 80", "עם ישראל חי", "בחינת בגרות" (בו גם כיכב) ו"השיגעון הגדול". במקביל פתח אולפן הקלטות שהפך למקור פרנסתו העיקרי.

אירוע מוחי, פגיעה ביד, ברגל ובפה, ושיקום

לאחרונה חווה גרי אקשטיין אירוע שבץ מוחי, המגביל את תנועותיו המוטוריות. בראיון מיוחד לחדשות 2 הוא מספר כיצד ניסה לקום מהספה ונפל, וכיצד פגע השיתוק בידו, ברגלו ובכושר הדיבור שלו. "הרופאים היו בטוחים שאני מטפל בלחץ הדם הגבוה שלי", אמר, "הלחץ דם שלי עבר את ה-250. ואני בכלל לא ידעתי שיש לי את הבעיה הזו".

עבור גרי אקשטיין האמן מדובר היה באובדן משמעותי של יכולתו לנגן בגיטרה ולשיר. גרוע מכך, משך שנה לא יכול היה להמשיך בעבודתו באולפני "בוגי" שמתחת לביתו בחולון.

כדי לסייע בשיקומו התגייסו חבריו משכבר הימים יזכה לערב הוקרה מיוחד, שיתקיים ב-24.10 בהאנגר 11 בנמל תל-אביב, כשכל הכנסות המופע יוקדשו לשיקום. "זה מדהים, בחיים שלי לא חשבתי שמישהו יעשה דבר כזה בשבילי", אומר אקשטיין.

ריטה: "גדלתי על השירים של גרי"; ארז נץ: "הוא כמו ג'ימי הנדריקס"

באירוע ישתתפו שלמה ארצי, ריטה, תיסלם, להקת תמוז (ללא שלום חנוך), מוניקה סקס, עוזי פוקס, דודו טסה, הגיטריסטים הבכירים חיים רומנו, ארז נץ ושמוליק בודגוב וחברים מלהקת "סתיו" - יאיר שרגאי, מוטי דיכנה ויאיר סתווי.

"גדלתי על השירים שלו", אומרת ריטה, "יש לו מקום של כבוד אצלי". "הוא מהאבות המייסדים של הגיטרה בישראל", אומר גיטריסט-העל ארז נץ, "הוא כמו ג'ימי הנדרקיס, מאלה שניגנו משמיעה".

גם מיי פיינגולד, שחידשה את "בוגי איתי הלילה" בכוכב נולד והכירה את גרי אקשטיין מהסרט "בחינת בגרות", שופעת מחמאות כלפיו. דודו טסה הגיע לבקר את אקשטיין בביתו, להשמיע לו את השיר שיבצע ולדבר איתו על רוקנ'רול - "תיזהר", אומר לו אקשטיין, "זה עוד יהרוג אותך".