זוהי אולי ההזדמנות היחידה שלכם לראות את אביב גפן מבצע את השיר החדש שלו, בגלל שבקליפ הוא לא מופיע אפילו פעם אחת. "אמרתי לקהל שלי אם אתם רוצים קליפ אני צריך שתקחו גפרור או מצית ותדליקו נר", הוא אומר. "אנשים באים עם הצעקה שלהם. אם תקח צעקה פה וצעקה שם מדובר בדי הרבה אנשים".

בקליפ נראים מעריצים של גפן מדליקים נרות. תוך פחות משבועיים הגיעו מאות קטעים שצילמו גולשים, בעיקר ילדי "אור הירח" שכבר התבגרו, כמו למשל טל גולן מראשון לציון שבא אל האולפן של גפן כדי לבדוק איך הקטע שצילם במצלמת האינטרנט בחדרו - הופך לקליפ של גיבור נעוריו.

"לא האמנתי שאשתתף בקליפ של אביב גפן, אבל ברגע שאביב ביקש שנצלם, אמרתי לעצמי שככה אסייע לו להעביר את הדעות שלו שאני מאוד מזדהה איתן", אמר גולן.

"הייאוש לא נעשה יותר נוח"

בשנים האחרונות נמצא גפן על קו תל אביב - לונדון, שם הוא מקליט אלבום סולו חדש באנגלית אצל ענקית התקליטים אי.אם.איי. בלונדון, בניגוד למעריצים הרבים שיש לו בישראל - הוא אלמוני. "צריך כל כך הרבה אומץ כדי להגיד בוא נעשה דבר חדש שם", הוא אומר.

למרות שעות לונדון הרבות שצבר, הייאוש ממש לא נעשה יותר נוח. "כל הקירות בעיר (תל אביב) מרוססים בכתובות נאצה נגד ערבים ונגד השלום, ואני מרגיש שיש שמיכה של יאוש די גדולה שמכה אותי וחצי מהעם הזה", אומר גפן.

השיר החדש, "אור קטן בלב" לא מקדם אף אלבום חדש שבדרך. הוא פשוט נובע מהרצון של אביב לשנות במשהו את החיים כאן.