הזמר היווני יורגוס דאלארס, גדול זמרי יוון, יגיע לישראל ל- 2 הופעות שיתקיימו ב-7 בספטמבר וב- 8 בספטמבר באמפי קיסריה. המופע יהיה מבוסס על הלהיטים הישנים והחדשים של הזמר האהוב. דאלארס, הזמר שכונה "הקול של יוון", מגיע לישראל בפעם השישית, אחרי שהופיע לאחרונה בישראל בשנת 2007.

יורגוס דאלארס נולד בפיראוס, יוון בשנת 1949 ונחשב לאחד המובילים במוזיקה היוונית, מאז החל להופיע בגיל 16 תחילה עם אביו, הזמר המפורסם לוקאס דאלארס ואחר כך כסולן. בגיל 17 הוציא את אלבומו הראשון.

130 אלבומים ב 45 שנה

דאלארס שר בכל הסגנונות של המוזיקה היוונית - דימוטיקו, סמירנאיקו, רמבטיקו ולאיקו, בצד קלסיקות כשירים ביזנטיים, אופרות באיטלקית ושירים דרום אמריקאים, ושולט גם בפופ ורוק.

עד היום הקליט דאלארס יותר מ-70 אלבומים אישיים וכ- 60 אלבומים של שיתופי פעולה עם זמרים אחרים. לאורך השנים שיתף פעולה עם רוב הזמרים המיתולוגיים של יוון - תיאודורקיס, קאזאנז'ידיס, קאלדראס, ניקולופולוס, חאריס אלקסיו, גליקריה ורבים אחרים.

שיריו של דאלארס תורגמו ומושרים בשפות רבות כולל בישראל (יהודה פוליקר, חיים משה). הוא מכר עד היום למעלה מ- 12 מליון אלבומים, שחלקם היוו "ציוני דרך" בדרכו המוזיקלית, כל אחד מהם נמכר במאות אלפי עותקים ביניהם: "אסיה הקטנה"- 1972, " 50 שנות רמבטיקו"  1975,  "השירים שלי", 1983 ו"לטיני" 1987.

מהו סוד ההצלחה של דאלארס במשך קרוב ל- 45 שנה? הוא עצמו אומר: "להיות יצירתי וחיובי, אתה חייב להאמין בעבודתך, להיות בעל ידע טוב בעיסוקך" . ועל השירים הוא אומר: "שירים טובים הם לטעמי שירים המשקפים מציאות ונותנים השראה ללא קשר למיקומם הגיאוגרפי, להיותם יוונים או מארצות אחרות, או בעלי אופי פופולארי, או גוון אמנותי מסוים. ועל המוזיקה הוא מוסיף: "המוזיקה חייבת להתפתח, חייבים לרענן אותה לעבור מסגנון למשנהו".