השנה היא 2000: בריטני ספירס בת ה-18 היא כוכבת פופ מהשורה הראשונה, עם אלבום ראשון מצליח ולהיטי ענק כמו "(You Drive Me) Crazy", "Baby one More Time" ו-"Born to Make You Happy". ספירס הצעירה כבר הספיקה לעורר שערוריות סביב השילוב של גילה הצעיר והתמימות שהיא שידרה לצד המיניות והחשיפה שעוררה זעם רב אצל הצד השמרני של אמריקה. באלבום השני שלה ועם הפיכתה לבגירה (בישראל לפחות), הגיע הזמן להתנער מתדמית הנערה המתוקה מהבית ליד. זה בדיוק מה שהיא עשתה ב"Oops!... I Did it Again".

מאחורי הקלעים של הלהיט שהיה לאבן דרך

בריטני הקליטה את "Oops!... I Did it Again" בשטוקהולם, בנובמבר 1999. את המילים והלחן של הלהיט ההיסטרי כתבו לה מקס מרטין ורמי יקוב, צמד שוודי שאחראי גם להפקת השיר כמו גם רשימה ארוכה מאוד של להיטים נוספים. עד כמה ארוכה? הנה חלק קצר ממנה: "Larger Than Life" של הבאקסטריט בויז, "It's My Life" של בון ג'ובי, "It's Gonna Be Me" של NSync, ונוספים. השירים האלו מצטרפים לרשימה מטורפת של להיטים שמקס מרטין אחראי עליהם לבדו: "One More Night" של מארון 5, "I Kissed a Girl", "Teenage Dream" וחצי מהרפרטואר של קייטי פרי, "Blank Space" ו"Shake it Off" של טיילור סוויפט וזו רשימה חלקית שלא מתקרבת לתיאור ההישגים של כותב הלהיטים המטורף הזה. הצמד אחראי גם לחלק נכבד מהלהיטים של בריטני, כמו "Baby One More Time", "Stronger", "Overprotected", "I'm Not a Girl, Not Yet a Woman" ו-"Lucky". עם תחילת הדרך של בריטני התחיל גם תור הזהב של מקס מרטין, שכיום הוא האיש הכי חשוב מאחורי הקלעים של עולם הפופ. הוא גם מאחורי הקלעים בשיר הזה – מרטין שר שם קולות רקע.

ב-15 השנים האלו שחלפו כל כך מהר, השיר הזה לא יצא מהראש אפילו לרגע, כראוי לפופ דביק ולעיס במיטבו. אנחנו הספקנו להזדקן ולצבור קילומטרז', לחלקנו בריטני הפכה לנחלת העבר או לגילטי פלז'ר נוסטלגי, ולחלקנו יש עדיין פינה חמה בלב בשבילה. מה שמלכת הפופ-טראש עברה ב-15 השנים האלו הוא סיפור אחר לגמרי, עם עליות, מורדות, רגעי שיא, השפלות, נישואים, פרידות ושלל טלטלות שהיו מספיקות לחיים שלמים. היום היא כבר קצת יותר מיושבת, עם שני ילדים חמודים בני 8 ו-9 והופעה קבועה לשנתיים בווגאס. בסוף השבוע האחרון היא התרגשה כשמעריציה הציפו את עמוד הפייסבוק שלה בברכות לציון יום ההולדת של "Oops!... I Did it Again":

To everyone wishing "Oops" a happy 15th birthday... Aww you shouldn't have ;) #HappyBirthdayOopsIDidItAgain

Posted by Britney Spears on Friday, 27 March 2015

קצת קשה להאמין שעברו 15 שנה מאז שהשיר הזה הרעיד את אדמת הפופ העולמי. ובעצם הכל נראה כל כך שונה כבר, שאולי זה רק הגיוני שעבר כל כך הרבה זמן. נדמה שמישהו ממש קרא את המפה הנוסטלגית כי הקאבר הזה לאחרונה צץ בכל מקום, רק כדי להזכיר לנו שהדבר הזה הפך לנוסטלגיה.