אחת המדינות הבולטות השנה מבין המתמודדות בתחרות אירוויזיון, שתתקיים בעוד כחודשיים בתל אביב, היא ללא ספק איסלנד. המדינה בחרה בלהקת הרוק הטארי כנציגה שתופיע השנה בתחרות עם השיר "Hatrið Mun Sigra" ("שנאה תנצח"). לצד המסר הלא אופייני וההופעה הפרובוקטיבית, חברי ההרכב הצליחו לעורר סערה תקשורתית עם דעותיהם נגד המדינה המארחת - ישראל.

בעקבות נצחונם בתחרות הקדם אירוויזיון האיסלנדית, השיר של הטארי הפך לאחד הלהיטים המושמעים במדינתם וסחף קהל מעריצים חדש מכל הגילאים. בתמונות שהועלו מסוף השבוע האחרון אפשר לראות שילדים רבים באיסלנד חגגו את יום רביעי של האפר (חג המקביל לפורים) כשהם לבושים בתחפושות הגותיות של חברי הלהקה. גם מחוץ לאיסלנד הטארי זכו לאהדה רבה, בין היתר מתומכי BDS שמאמינים שהלהקה היא המתמודדת היחידה עד כה שלא פחדה להשמיע קול נגד ישראל.

View this post on Instagram

Anche se in ritardo... Buona festa del Papà #fathersday #fatherday #festadelpapà #giornatadelpapà #hatari #music #electronic #iceland #dad #father #icelandmusic #icelandicmusic #islanda #eurovision2019 #eurovision #eurovision19 #escita #esc19 #icelandeurovision

A post shared by musicaislandeseitalia (@musicaislandeseitalia) on

הטארי מאמינים שהבחירה בהם מוכיחה שהציבור האיסלנדי תומך בדעותיהם האנטי-ישראליות, במיוחד לאור העובדה שעוד לפני שנבחרו, רבים במדינה הביעו התנגדות לקיום התחרות בישראל. לאחרונה אמר הסולן, מתיאס טריגבי הארלנדסון, במהלך ראיון: "הביקורות מובנות ואנחנו שמחים לייצר שיח רציני ופוליטי על המדינה המארחת".

למרות שלשיר שלהם אין מסר ישיר נגד ישראל, הטארי הסבירו את עמדותיהם במספר ראיונות וסיפרו שהם מתנגדים למדיניות של ממשלת ישראל ומוחים על ההשתתפות של ישראל באירוויזיון בכלל. למרות השקפתם, הטארי מתכוננים להגיע לתל אביב ולהופיע בתחרות, שבין היתר אוסרת על כל עיסוק פוליטי על הבמה.