גמר האירוויזיון שנערך אמש בגני התערוכה בתל אביב היה אחד האירועים הנוצצים והנצפים ביותר בתולדות התחרות. נציגים מ-26 מדינות השתתפו באותו ערב, ובין הבולטים שבהם היו חברי ההרכב הנורווגי קיינו, שביצעו את השיר "Spirit in the Sky".

שני הזמרים הראשיים של ההרכב, טום-הוגו הרמנסן ואלכסנדרה רוטאן, הפגינו יכולות ווקאליות מרשימות, אבל היה זה פרד-רנה בולז'ו שכבש את הקהל וזכה לתשואות על הופעתו הייחודית. פרד ביצע קטעי יוייק (שירה עממית של בני העם הסאמי) בפזמון ובקטע הסולו שניתן לו לקראת סוף השיר.

רבים מחובבי התחרות החלו לעקוב אחרי פרד בחודשים האחרונים בגלל סיפורו האישי. בשונה משני חברי ההרכב האחרים, הזמר הוא בן העם הסאמי, שחי ברובו בלפלנד שבצפון סקנדינביה ונאבק על שמירת הזהות והתרבות שלו.

פרד הצליח לשלב את סגנון השירה הייחודי של בני עמו בשיר הנורווגי ומתברר שזה השתלם לנורווגיה. קיינו סיימו אמש במקום ה-5 עם 338 נקודות (291 נקודות מקהל הצופים).

View this post on Instagram

Our next song should be named Forgetting the Sun in the Sky. This is me enjoying filming our postcard for #eurovision in the middle of an Israeli desert, before my proud bald head got sunburned.

A post shared by Fred Buljo (@fredbuljo) on

כבר מהרגע שנחשף לראשונה, מעריצי אירוויזיון הבחינו בדימיון בין השיר הנורווגי לבין השיר שייצג את פינלנד בשנה שעברה, "Monsters", אותו ביצעה הזמרת סארה אלטו. הקטעים של פרד בשיר הבדילו אותו והפכו אותו לפייבוריט של רבים מחובבי התחרות. בעקבות הביצוע אמש בגמר, השיר של קיינו זכה לחשיפה רבה וגרר תגובות אוהדות במיוחד בארץ ובעולם. צפו בביצוע האקוסטי שהעניקו חברי ההרכב לשיר האירוויזיון: