הזמר הטורקי סרהאט (54) ייצג השנה בפעם השנייה את סן מרינו באירוויזיון. בניגוד להשתתפותו בתחרות לפני כ-3 שנים, הפעם הוא היה אחראי למימון המשלחת ולעלויות נוספות שליוו את ייצוג המדינה בתחרות בתל אביב. להפתעת רבים מהצופים, סרהאט הצליח לעבור את שלב חצי הגמר עם ביצוע עמוס בזיופים לשיר שלו "Say Na Na Na", ואפילו הגיע למקום ה-20 בגמר הגדול, מיקום שיא של סן מרינו בתולדות התחרות.

View this post on Instagram

San Marino RTV is proud to announce the confirmation of participation at the 65th Eurovision Song Contest 2020 in The Netherlands. After getting the best result of the country in Tel Aviv, the preparations for next year is already started in television. Forza San Marino! #SanMarino #Eurovision #ESC #EurovisionSongContest #ESC2019 #ESC2020 #SanMarinoRTV #SMRTV #TheNetherlands # #Libertas

A post shared by Ersin Parlak (@eersinparlak) on

בעקבות ההישג ההיסטורי, רשות השידור הרשמית של סן מרינו, SMRTV, אישרה השבוע את השתתפותה באירוויזיון 2020 שיתקיים בהולנד. בהודעה הרשמית נכתב בין היתר: "רשות השידור של סן מרינו גאה להכריז על השתתפות המדינה באירוויזיון 65, אחרי שהגיעה למקום הכי גבוה שלה אי פעם בתחרות בתל אביב. ההכנות לשנה הבאה כבר החלו".

למרות שלא היינו מתנגדים לראות את סרהאט עושה את זה בפעם השלישית, הזמר הבהיר בראיון שזאת תהיה הפעם האחרונה שיופיע באירוויזיון. "זאת ההופעה האחרונה שלי בתחרות. זה דבר מקובל שזמר מופיע פעמיים באירוויזיון, אבל אני לא מתכוון שתהיה לי פעם שלישית. סיימתי עם האירוויזיון. אולי אקח חלק בכתיבת השיר לתחרות, אבל לא בשירה".

בהמשך הראיון התייחס גם להיעדרותה של מולדתו, טורקיה, מהתחרות: "בתור אזרח וזמר טורקי, אני מקווה שטורקיה תחזור בקרוב לתחרות. האירוויזיון זקוק לטורקיה וטורקיה זקוקה לאירוויזיון".

סרהאט ייצג את סן מרינו בפעם הראשונה באירוויזיון 2016 בסטוקהולם עם השיר "I Don't Know". באותה שנה הוא לא הצליח להעפיל לשלב הגמר והגיע למקום ה-12 בחצי הגמר בו השתתף.

סן מרינו נכנסה לתחרות ב-2008. הרפובליקה הננסית, בה חיים כ-33 אלף אזרחים, ויתרה על השתתפותה בתחרות ב-2009 וב-2010. שנה לאחר מכן חזרה לאירוויזיון ומאז הצליחה להגיע לשלב הגמר פעמיים: ב-2014 עם הזמרת ולנטינה מונטה (מקום 24) והשנה עם סרהאט.