1990: השיר הספרדי מתחיל מאוחר מדי

צמד הבנות 'אסוקר מורנו' עבר סיוט בשידור חי באירוויזיון 1990. בעיות טכניות הובילו לכך שהשיר שלהן, "Bandido", שהיה הראשון לפתוח את הערב, התחיל מאוחר מדי והותיר את השתיים מבולבלות ומבוישות על הבמה. כפיצוי על המחדל, ניתנה לשתי הזמרות הזדמנות שנייה להופיע, ולמרות התקלה, הן הגיעו למקום החמישי והמכובד.

1999: דנה נופלת עם הפרס

לקראת סיומו של אירוויזיון 1999, שנערך בירושלים, דנה אינטרנשיונל התבקשה להעניק את הפרס לזוכה החדשה של התחרות, הזמרת השוודית שרלוט נילסן. בעת שניסתה להעביר את הפסלון לידיה של שרלוט, דנה מעדה ונפלה. הדיוה הישראלית לא נפצעה, אבל הרגע ההוא הפך לאחד הזכורים בתולדות התחרות.

2009: דימה והג'קט

אחת ההופעות הביזאריות שנראו באירוויזיון אי פעם הייתה זו של דימה בילאן מ-2009. הזמר הרוסי הגיע למקום השני ב-2006 וזכה בתחרות ב-2008. כנהוג, הוא ביצע את שיר הניצחון שלו, "Believe", בערב הגמר במוסקבה שנה לאחר מכן. הג'קט איתו ריחף מעל הקהל נתקע בכבלים ודימה המסכן היה תלוי בעזרתן של רקדניות הליווי שלו, שלבסוף הצליחו להסיר את הג'קט המציק מול הקהל.

2010: הראל מזייף בגמר

"מילים", הבלדה איתה נשלח הראל סקעת כדי לייצג את ישראל ב-2010, הייתה אחד השירים המרגשים והמדוברים של התחרות באותה שנה. מה שקצת הרס לסקעת בביצוע שלו בערב הגמר היה זיוף לקראת סוף השיר (3:23, אם אתם לא יכולים להתאפק), בעת שניסה להגיע לתווים הגבוהים. לא נעים.

2012: הצמד האזרי שוכח את המילים של אבבא

הלהיט הכי גדול שיצא אי פעם מתחרות האירוויזיון הוא בלי ספק "Waterloo". השיר של להקת אבבא, שהוביל לניצחון של שוודיה ב-1974 והפך להמנון בינלאומי. לכן לא מפתיעה העובדה שמעריצי האירוויזיון מסביב לעולם אינם סלחניים כלפי ביצועים שפוגעים בכבודו. למרבה הצער, זה בדיוק מה שעשו אל וניקי. הצמד האזרי שזכה ב-2011, עלה לבמה ב-2012 כדי לבצע את השיר כחלק ממחרוזת מנצחי אירוויזיון, אבל השניים שכחו את המילים והביצוע המשותף (החלק שלהם מתחיל ב5:59) הפך לשערורייה.

2017: מתפרץ לבמה וחושף ישבן מול המצלמה

ג'מאלה, הזוכה של השנה הקודמת, עלתה לבמה בקייב כדי להעביר את זמן ההצבעה ולבצע שיר חדש שלה. במהלך אותו ביצוע התפרץ לבמה אדם שהתעטף בדגל אוסטרליה. בזמן שהוא מתהלך סביב הזמרת ההמומה, ורגע לפני שהמאבטחים הספיקו לשים עליו את ידיהם, אותו אדם פשט את מכנסיו והציג את ישבנו בפני הקהל. למרות המבוכה הרבה, הזמרת האוקראינית ניסתה והצליחה להמשיך כאילו כלום לא קרה.

2017: הזיוף הצורם של הזמר הספרדי

זיוף נוסף שבלט בשנים האחרונות בתחרות הוא של הנציג הספרדי מ-2017, מאנל נאברו. גם פה הזמר ניסה להפגין את יכולותיו הווקאליות בסי פארט, אבל אותו ניסיון תמים הפך לכישלון צורם ואפילו זמרי הליווי שעמדו מאחוריו לא היו מסוגלים להישאר אדישים למה שהתרחש על הבמה. (הזיוף ב-2:23)

2018: הפולש בשיר של בריטניה

במהלך הביצוע של סורי, נציגת בריטניה באירוויזיון האחרון, אדם אנונימי הצליח להתפרץ לבמה ולחטוף מהזמרת את המיקרופון. לאחר שפונה משם, סורי ניסתה לעודד את הקהל עד שקיבלה בחזרה את המיקרופון מאנשי ההפקה. אותה תקרית עוררה רעש רב בתקשורת העולמית, ולפי דעות מומחים הובילה לעלייה בכמות ההצבעות לבריטניה באותו ערב. למרות זאת, סורי סיימה במקום ה-24 (מתוך 26).