עולם הזמר הים-תיכוני סער לפני כחודש לאחר שפורסם כי שימי תבורי מתכנן לרדת מהארץ ולהגר לתאילנד. היום התארח שימי בתכנית 'מנטה עם ירון אילן, וסיפר כי דבריו הוצאו מהקשרם: "מה היה לו נגדי לכתב הזה? הוא אמר שיעשה עלי כתבה נהדרת ומפרגנת והוא פשוט לכלך", הסביר שימי. מנחה התכנית, ירון אילן, הודה כי הופתע לקרוא את תוכן הכתבה לאור היכרותו רבת השנים עם שימי: "אתה אדם שאין בו רע, אז למה אמרת על עומר אדם שהוא מביך?", שאל ירון ומיד זכתה לתשובתו המפתיעה של שימי: "זכותי להגיד שאני לא אוהב את הטקסטים שלו. גם את מה שהבן שלי בנאל עושה אני לא אוהב וזה לא לטעמי".

אל שימי הצטרפו לאולפן שניים מבניו, דניאל ואלירן, שסיפרו כיצד התמודדו עם מטח הביקורת שספגה המשפחה בעקבות הכתבה. "הייתי פרשן לענייני שימי תבורי והסברתי לעיתונאים שהכל היה בהומור", סיפר אלירן בנו הבכור של שימי, ודניאל אחיו הוסיף: "אחרי יומיים כבר עטפו דגים עם העיתון". לסיכום, חתם ירון את הדיון בפרשה כשהסביר שהכל התחיל בכלל בגלל עניין ביולוגי: "יש לשימי פה מקדים למוח, זאת תופעה מוכרת של אנשים שמדברים לפני שהם חושבים".

בניו של שימי לא הגיעו סתם לאולפן, שימי ביצע עם בנו דניאל את שירו הנוסטלגי 'יהי רצון', ושני הגרונות המופלאים הללו הרטיטו את האורחים באולפן וכמובן את סאשה הנגן הקבוע של משפחת תבורי. צפו בקטעים!

'מנטה עם ירון אילן', ימים א'-ד' בשעה 10:00, בערוץ 24 ובאתר mako