לחצו כאן כדי לבחור את השיר האהוב עליכם מתוך 'שלומי שבת וחברים'

ב-1988, לאחר תקופה ממושכת בניו יורק ולאחר שהוציא את אלבומו הראשון והכושל "מן החושך חזרתי", החל שלומי שבת לעבוד על אלבומו השני. הוא עבד עליו יחד עם אחותו לאה שבת, ארקדי דוכין, מיכה שיטרית, יוני רועה, וננסי ברנדס ועוד.בעזרת כל אלו ועוד הוציא את האלבום "בגלל הרוח".

האלבום זכה להצלחה גדולה והביא את שבת לתודעת הציבור הרחב, שם קיבל מקום של כבוד הן בז'אנר המערבי והן בז'אנר המזרחי. למעשה, רבים ממעריציו של שבת חשבו שזהו אלבומו הראשון.

אך על אף ההצלחה שנחל עם אלבומו השני, התרחק שבת מאהדת הציבור והתקשורת כשהוציא מספר אלבומים עם ניחוח ספרדי שהגיעו להצלחה בינונית בלבד. בעקבות כך, נכנס שבת לדיכאון בכל אותה תקופה.

אין תמונה
הוביל אותו לקיסריה. שלומי שבת וחברים - עטיפת האלבום

בשנת 2000 חזר שבת אל תודעת הציבור עם הלהיט "לכל אחד יש"- דואט עם ליאור נרקיס, אותו הלחין שבת למילותיו של עוזי חיטמן ז"ל. השיר הפך ללהיט מידי וזכה בתואר "שיר השנה" במצעד של רשת ג'. תחילה נכנס השיר לאלבומו של נרקיס "רק איתך", אך כעבור שנה נכלל השיר באלבום הדואטים הראשון של שבת, "שלומי שבת וחברים".

באלבום החדש השתתפו מספר רב של זמרים מוכרים יותר ומוכרים פחות, ביניהם יואב יצחק, ליאור נרקיס, לאה שבת, יוסי אזולאי, פיני חדד, ארקדי דוכין וגידי גוב. האלבום זכה להצלחה רבה ומכר מעל  מ-200,000 עותקים.

ההצלחה חסרת התקדים הביאה עימה את המופע המצליח "חברים" איתו הופיע ברחבי הארץ, ובאוגוסט 2004 הגשים את חלומו הגדול- ההופעה הראשונה באמפי קיסריה. כעת עומד האלבום לסקירה במסגרת התוכנית "האלבומים הגדולים עם דידי הררי", המשודרת מדי יום ב'-ד' ב-18:30 באולפן השקוף של ערוץ 24 באשקלון, ובשידור חי גם פה באתר mako - למשתמשי סרגל הכלים makoLIVE

לחצו כאן כדי לבחור את השיר האהוב עליכם מתוך 'שלומי שבת וחברים'