כזה עוד לא היה לנו: האולפן השקוף רעד בצהלות שעות ארוכות אתמול (שלישי), לרגל ספיישל איציק קלה במופע המרכזי. קלה, דמות מפתח בירושלים ויקיר העדה הכורדית, חגג 30 אלבומים ו-40 שנות מוזיקה עם אורחים כה רבים שקצרה היריעה מלהכיל: אביהו מדינה, אלון דה-לוקו, שראל, עומר אדם (מסתבר שקלה הוא חבר של המשפחה ושר בכל האירועים של משפחת אדם, כולל הברית של עומר לפני- נו, תעשו את החשבון), אבי סינוואני, יהודה קיסר, ראובן עמר, מאור דניאל ועוד מלא. גם ילדי הקבוצה הצעירה של בית"ר

מה היה, מה לא היה

בשיא האירוע, אם לא מחשיבים את המופע הנועל של קלה ולהקתו שאירח גם את מושיק עפיה, התחוללה השתלטות כורדית רבתי, שהתחילה במהוואלים לבקשתו של מנחה הספיישל, ירון אילן, והתעצמה בהגחתם של רקדנים מקפצים (זה ממש מהיר, מוזיקה כורדית) לבושים צבעי ניאון זועקים, אוחזי מטפחות תואמות ועטויים מיני אקססוריז אקזוטיים (כנראה). גם ירון אילן הניף איזה בד ורגל, ולכולם אהרון מנחם צעק "דללה דללה", כי זה השם של השיר.

היו שם גם מעריצים, נציגי העדה, ועוד וחוץ מזה, חלק הארי של האורחים גם פצח בדואט עם קלה עצמו. אביהו מדינה, למשל, ביצע עם קלה את "שבחי ירושלים", אולי השיר הכי מכוסה בתולדות האולפן השקוף של ערוץ 24 בגלגולו הירושלמי, מעניין למה. הגדילה לעשות אתי לוי, שגם הגיחה מהאפלה בפעם המי יודע כמה (לטענתה- 20), וגם הציגה עבודת גוונים (לא קוליים, אל תדאגו) שהייתה יכולה להשאיר בצל גם את רוחמה אברהם בלילא. בכל מקרה, היא שרה עם איציק את "עד כלות הנפש" ולא נשמעה 100% בדיוק כמו אחותה.

הפתעה מחוץ לגבולות העדה

גולת כותרת אחרת נתהוותה עת הוזמן לאולפן האחד והיחיד- תמיר גל, הכוכב היחיד שלא היה מקבל שטיפה ממעיין חודדה אם היא הייתה מגיעה לשם. ושלא תחשבו שהוא הגיע לשם סתם לשבת, או לחפש את סיגל כפי שהוא עושה בסרטיו: הוא שר את "מה קרה לה" ו"ספרי לי" וגם את "שמחתי" עם ראובן עמר, ואחורי זה חזר ושר את "ז'נם ז'נם", שיש לכם כאן הזדמנות להתפנק עליו. כי לא רק לכורדים מותר.