את לירן אלדין פגשנו בשבועות האחרונים כשהוא מתחנן בפני צדי, מרגול, פבלו, גל ודנה- להלן חבר שופטי "כוכב נולד"- שיעבירו אותו לשלב הבא, כשהוא מלווה את התחינה בהבטחות שווא לא לזייף יותר ושירה בקול גבוה, גבוה, גבוה. מחר (ג') נדע גם אם הוא נבחר להתמודד על המקום האחרון בנבחרת, או שאבד הכלח על "הצ'אנס האחרון שלו להצליח במוזיקה", לדבריו, אך אתמול ניתנה לו הזדמנות נוספת לגעת בתהילה. והוא מישש אותה בחריצות ותפס אותה בשתי ידיו, כי כנראה שהוא למד משהו מכל התקופה האחרונה.

לרגל המצב

זה קרה במסגרת המופע המרכזי של האולפן השקוף לבית ערוץ 24 ממשכנו הירושלמי: דקלה ואוולין הגואל, שתיים שרשמו תואר "דיווה" בשלב זה או אחר של חייהן כבר, הנחו ספיישל מוזיקה ערבית סוער, מלווה ברקדניות בטן, חומוס ודיבורים על דו-קיום כיד הדמיון הטובה עליכם. היו שם הרבה ביצועים ואורחים ושירים והפתעות, אבל גולת הכותרת הייתה כשהגיע שריף- פעם ילד הפלא הדרוזי וקרוב-רחוק של פריד אל-אטרש, והיום אסיר משוחרר עם קיבורת-זרוע מרשימה וגיבורו של הכלב מ"הרצועה". לירן התרגש כמו שרק מישהו שעבר את האודישנים של "כוכב" יודע להתרגש, והשניים התפנו להעניק לנו מזמירותיהם.

מה בתפריט

אז אלדין ביצע את "יא בינת אל-סולטן" וסחט מחיאות כפיים נלהבות, שריף ביצע את "מתאים לי" ונהנה מהתפרצות של רקדניות בטן במצב בינוני פלוס אל הבמה, וביחד השניים פרגנו לנו את להיט הקאלט הבלתי נשכח, "בסבוסה יא בסבוסה". ליותר מזה באמת שלא יכולנו לצפות. וכל זאת, כמובן, במסגרת המופע המרכזי באולפן השקוף של ערוץ 24 בירושלים, המועבר אליכם בשידור חי וישיר בימים א'-ג' (והשבוע גם ברביעי, פרטים בקרוב) מ-15:00 ועד 20:00 בערוץ 24 וגם פה באתר mako, למשתמשי סרגל הכלים mako live בלבד. נסו ותהנו