ליאון רוזנברג (צילום: רועי ברקוביץ')
מרשה לעצמו לדמוע חופשי. ליאון רוזנברג | צילום: רועי ברקוביץ'
למה אתה מכור?

לבנות שלי. אני מכור אליהם ברמה כזו שאני לא יכול לא להיות לידן יותר מלילה אחד. יצא לי לנסוע בלעדיהן לחו"ל פעם או פעמיים וזה היא מאד קשה. כשהן לא איתי, אני מרגיש שחסר לי משהו.

מה השריטה שלך?

אני חולה סדר. אני אוהב שדברים יהיו מסודרים. אני יכול להגיע הביתה, למות מרעב, אבל אם יש כלים בכיור אני קודם אשטוף אותם ואז אכין אוכל. נו, מחלה.

מה מבחינתך המקצוע הכי גברי בעיניך?

כורה פחם. אבל אני לעולם לא אהיה כורה פחם.

במה אתה הכי דומה לאבא שלך או הכי היית רוצה להיות דומה לו?

קיבלתי ממנו את כפות הידיים ואת חוש האחריות, אבל אני מאד רחוק ממודל הגבריות שהוא הציב. הוא אדם של עשייה ופחות של מילים, חייל קרבי שלחם בשלוש מלחמות, קיבל אותו גבורה, גבר-גבר. אני מאד רחוק ממנו בנושא הזה, לא מאמין במלחמות ואוהב לפטפט.

על מה עדיין לא סימנת וי?

לעשות משהו משמעותי שישפיע לטובה על אנשים אחרים. אני מאד אוהב לעבוד בטלוויזיה ולהגיש טלוויזיה, אבל אני עוד לא במקום שבו עשיתי משהו משמעותי ששינה את החיים של אנשים אחרים לטובה.

מה הייתה העבודה הראשונה שלך?

בגיל 15 אבא שלי, שהוא בעל חברה לשירותי ניקיון, לקח אותי לעבוד איתו בחופש הגדול. הייתי עובד ניקיון, אבל גם הבן של הבוס, כך שלא ניקיתי שירותים. את רוב החופש העברתי באולפנים של רשת ג', מסתכל איך שוש עטרי משדרת וניקיתי אבק לפעמים וקצת לטאטא. עד היום אני זוכר איך ניקיתי אבק במשרדו של הכתב הכלכלי גדי סוקניק. מבחינת אבא שלי זו הייתה סדרת חינוך, מבחינתי זה היה הרגע שבו נחשפתי לאחורי הקלעים של התקשורת ולשם אני רוצה להגיע. אבל לא כמנקה, כן?

לאון רוזנברג (צילום: צ'ינו פפראצי)
רחוק ממודל הגבריות של אבא. רוזנברג | צילום: צ'ינו פפראצי

מה הייתה העבודה הכי קשה שעשית בחייך?

תקשורת היא העבודה הכי קשה. אולי לא פיזית, אבל בהיבט הפסיכולוגי אתה מרגיש חשוף מאוד. הבוקר לדוגמא קראתי ביקורת על "ישנן בנות" וכתבו עלי חצי מחמאה שאני אומר פאנצ'ים לא רעים. זה הדבר הכי טוב שכתבו עלי בחיי! וגם את המחמאה הזו העורך, שבי זרעיה, והתסריטאי סידרו לי.

מה רגע השיא שלך? 

כשפגשתי את אשתי, אחרי תקופת רווקות ארוכה ושורה של קשרים מאד קצרים. הייתי אז בשלב שבו אני מתאכזב על בסיס חודשי והרגשתי שאני כישלון בתחום הזוגיות. בגיל 31 הלכתי לבליינד דייט ופגשתי את האישה של חיי והכל התחבר ברמה כזו שעד אז לא הרגשתי. מאותו ערב לא נפרדנו.

מה רגע השפל שלך?

לפני כמה שבועות יצאתי להופעה שהוזמנתי אליה עם חבר טוב, ישבנו במתחם ה-VIP עם אסתי גינזבורג וארז טל ושתינו מבקבוקי הוודקה הענקיים שזרמו לשולחן. אני אגב, מאד רע עם אלכוהול. אחרי שעתיים מצאתי את עצמי יושב באוטו שלי בחניון, מקיא את נשמתי ונרדם ברכב. בחמש בבוקר החבר הצליח לגרור אותי למונית ובבוקר פשוט התעוררתי ומצאתי את עצמי ישן בכניסה לבית. לא הקאתי כך בחיי ומאז אני גם לא שותה.

מה הדבר הכי מטופש שעשית בשביל להרשים בחורה?

כשהייתי בכיתה ב' הייתה מישהי שנורא אהבתי בכיתה והיה מישהו שהציק לה. החלטתי לצאת להגנתה והלכתי איתו מכות. חטפתי די הרבה והוא גם המשיך להציק לה אחר כך. אני מקווה בשבילם שהיום הם נשואים באושר.

מתי הייתה הפעם האחרונה שבכית?

אני מרשה לעצמי לדמוע חופשי אבל הבכי המשמעותי שלי היה כשקראתי את "אשתו של הנוסע בזמן". במשך חלקים נרחבים מהקריאה דמעתי.

ליאון רוזנברג בצילומי התוכנית הרצועה (צילום: הילה רוטברג )
לא שותה יותר בחיים. רוזנברג | צילום: הילה רוטברג

איך אתה מתנהג כשאתה חולה?

כמו כל גבר טיפוסי: מאד מסכן, מצפה שהעולם יעצור מלכת, יביא לי תה ומרק ויטפל בי.

יש לך בגד מזל שאתה לא זורק?

יש לי טישרט מתקופת לימודי ראיית החשבון שלי שכתוב עליה accounts doing it by numbers וזה היה המרד שלי בזמנו, זו החולצה שמזכירה לי לעשות את מה שאני אוהב. היא עדיין בארון, קצת מרוטה, אבל עדיין שם. 

מה המנה שלך? 

אני אוהב לגוון באוכל ואני אוכל כל מה שאשתי מכינה. למזלי היא כמעט לא מכינה את אותה מנה פעמיים ויש לי אוכל מגוון להפליא. אם אני באמת רוצה לאכול משהו מושחת אנחנו מזמינים את קינוח מנהרת השוקולד בשגב אקספרס.

מה הכי שווה בלהיות גבר?

לא צריך ללדת ואין לך מחזור.

מה הדבר הכי חשוב שנשים צריכות לדעת על גברים?

אנחנו יכולים להגיד מה שאנחנו רוצים, אבל בסוף עושים מה שאתן רוצות.

אתה מעשן? אם כן, מה?

חוטא בסיגריות, שונא את עצמי על זה. אבל אני לא מעשן הרבה.

מי היא הבחורה המושלמת בעיניך?

אשתי.

איזו תכונה נשית מוציאה אותך מהכלים?

באופן כללי אני מעריץ נשים ואת אשתי בפרט. היכולת להיכנס לחנות במטרה לקנות משהו אחד ולצאת עם ארבע דברים שונים היא מופלאה בעיניי.

לאון רוזנברג ואשתו - הופעה של עברי לידר (צילום: עודד קרני)
אבל הכי הרבה אוהב את אשתי. ליאון וזוגתו | צילום: עודד קרני

מה אתה מסוגל לאכול בשלוש לפנות בוקר, בלי רגשי אשם?

קורנפלקס נטול גלוטן עם חלב אורז.

לאן אתה טס בחופשות?

אילת. אנחנו מתים על אילת במיוחד עם הילדות. חופשה בתאילנד נשמעת כמו חלום אבל מבחינת לו"ז ומחיר היא כבר לא אפשרית. פריז וניו יורק יגרמו לנו להתגעגע יותר לבנות ואם ניסע איתן ממילא נבלה יותר בג'ימבורי מאשר על גדת הסיין. מהבחינה הזו אילת היא החופשה המושלמת, מזג אוויר נוח ותמיד כיף.

איזה ספורט אתה אוהב לעשות?

אני אוהב לשחק כדורגל אבל לא עושה את זה יותר מדי, ומתאמן בחדר כושר בשיטת TRX שפותרת לך את כל רגשי האשם.

יש לך מחזיק מפתחות?

השלט של האוטו הוא מחזיק המפתחות שלי.

מה התחביב הכי גברי שלך?

לנגן פעם בשבוע עם חברים, עם ליין אפ של שירי רוק ופאנק מנגנים ברצף. אני מנגן בחשמלית ושר, לוחץ על הפדל של הדיסטורשיין במשך שלוש שעות ומסיים עם גרון ניחר. לכל גבר מגיעה ההזדמנות להיות קורן קוביין לכמה שעות.

מה אתה הכי שונא?

שאלונים מהסוג הזה.


ליאון רוזנברג מנחה את "ישנן בנות", ימים ראשון ושני ב-19:00 בערוץ 24


בינו גבסו: "את השקשוקה שלי אני מכין עם דמעות"

 >> לכל הכתבות במדור "שאלון גבר"