האולפן השקוף 2 (צילום: עודד קרני)
10 מיליון ש"ח ברבעון הראשון | צילום: עודד קרני

במסיבת עיתונאים שנערכה בנמל תל אביב אתמול בבוקר, נחשף לראשונה האולפן השקוף שנבנה בנמל תל אביב, ויהיה הלב הפועם בהשקתו המחודשת של ערוץ המוזיקה 24. הערוץ יחל את שידוריו הרשמיים החל מהיום (ג') בשלוש אחר הצהריים בשידור החי הרציף הארוך בתולדות הטלוויזיה הישראלית: 24 ימים, 24 שעות ביממה. את פתיחת המשדר ינחו במשותף ריטה ואילנה דיין. בארבע יחליפו אותן גיא פינס ועידו רוזנבלום. בשבע וחצי יעביר פינס מהאולפן משדר מיוחד של תוכניתו "ערב טוב" שתשודר במקביל בערוץ 24 וערוץ 3 בהוט. החל מ 11 בלילה יופקד השידור בידי להקת שב"ק ס' שתגיש את התוכנית "משמרת לילה" בהרכב מלא.

על הבמה: שרית חדד, מוש בן ארי וטל פרידמן

בנוסף, יכלול משדר ההשקה עשרות הופעות חיות של מיטב האמנים. הערב יופיעו בנמל תל אביב רמי פורטיס (קליפ לשירו "רד מעל מסך הטלוויזיה שלי" פתח בשעתו את שידורי ערוץ "מוזיקה 24" המקורי), דנה אינטרנשיונל, שרית חדד, מוש בן ארי ו"טל פרידמן והקריות".

בהמשך השבוע צפויות הופעות של שלומי שבת, קובי פרץ, חיים משה, יאיר זיו, כנסיית השכל, נינט טייב ויהלי סובול, מרינה מקסימיליאן בלומין, רועי בר נתן, עברי לידר, בועז מעודה, מיכל אמדורסקי ועוד ועוד. את פאנל המנחים באולפן תאייש רשימה מכובדת לא פחות שתכלול את דידי הררי, ירון אילן, טל ברמן ואביעד קיסוס, אשרי כהן, אניה בוקשטיין, צביקה פיק, ימית סול, אפרת גוש, סאבלימינל ואחרים.

"אנחנו עובדים במרץ על 'היום שאחרי' משדר ההשקה", אומר אורי סלעי, העורך הראשי של הערוץ. "יש תכנונים רבים שנחשוף בהדרגה במהלך השבועות והחודשים הקרובים, ככל שתהליך הפיתוח יתקדם. הכוונה היא למצות במלואה את ההזדמנות הנדירה שקבלנו להחיות ערוץ שכמעט נסגר. כבר התחלנו בפרויקט רחב היקף של שיקום הארכיון המוזיקלי של הערוץ, מהדורת חדשות מוזיקה, סדרות תעודה, תוכניות אירוח, דוקו ריאלטי, שעשועונים, לייט נייט (שינחה אסי עזר) ואפילו דרמה מקורית".

- איך יחולק זמן השידור בין הז'אנרים המוזיקליים שונים?
"ערוץ טלוויזיה הוא גם עסק כלכלי שצריך למכור זמן אוויר לפרסומות, ואין ספק שאמני מיינסטרים יקבלו זמן מסך נכבד בהם מובילי הז'אנר הים תיכוני שאין עוררין על הכוח המסחרי שלהם. מצד שני, המטרה היא לתת ביטוי ליצירה מקומית לכל גווניה ובהחלט נמצא מקום בלוח השידורים גם לז'אנרים אלטרנטיביים יותר, כמו מוזיקה אלקטרונית שכבר עכשיו נמצאת בשלבי תכנון רצועת שידור שתוקדש לה".

כעשרה מיליון שקלים יושקעו במהלך הרבעון הראשון של השנה בהשקתו המחודשת של הערוץ. תוכניות נוספות שכבר נמצאות בשלבי פיתוח עבור ערוץ 24 הן "בית ספר למוזיקה", בה יפגשו מיטב האמנים בארץ עם תלמידי בתי ספר למוזיקה ויספרו על תהליכי היצירה של מיטב שיריהם ועל הדרך האישית שעברו, וכן יענו לשאלות הקהל. "חדשות יומיות", מהדורה יומית שתעדכן בכל החידושים בתחום המוזיקה בארץ וכן מהדורת סיכום בסופי השבוע. "לילה לא שקט", אולפן חי עם מגישים מתחלפים שישמיעו שירים לבקשת הצופים ו"חם מהתנור", תוכנית שתחשוף לראשונה קליפים חדשים ותכלול פלייליסט שיקבעו הצופים על ידי שליחת הודעות SMS.