תושבי רחוב בוגרשוב בתל אביב חשבו שהם שמו את פרשת התקיפות ברחוב מאחוריהם לאחר מעצר 3 החשודים לפני בשבועיים, אך בימים האחרונים התברר שקיים תוקף נוסף, שנעצר על ידי המשטרה.

"זה קרה לפני כשלושה ימים, צעדתי ברחוב באזור בוגרשוב בסביבות 11 בלילה, מישהו מאחור התקרב אליי עם מוט ברזל והתחיל לרדוף אחריי", מספרת צעירה שהותקפה השבוע על ידי אלמוני, "הוא ניסה לתת לי אותו בראש. למזלי רצתי מהר מאוד והוא נעצר, אחרת הוא יכול היה להרוג אותי. זה היה כמו בסרט אימה".

זה התחיל כבר ביום ראשון השבוע כאשר גבר בשנות השישים לחייו, ככל הנראה דר רחוב, החל לתקוף נשים באמצעות מוט ברזל והניף לעברן את אגרופיו. במקרה אחר התוקף נראה ביום שני בערב רודף אחר אישה בפינת הרחובות בוגרשוב-פינסקר כשמוט ברזל בידיו.

תקיפה השבוע ברחוב בוגרשוב
תקיפה השבוע ברחוב בוגרשוב

"יש פה נשים שפוחדות להסתובב לבד ברחובות ונשארות בבית או מבקשות מבן זוג או חברים שיתלוו אליהן", סיפרה רונה תושבת בוגרשוב, "בטעות הוא יכול להרוג מישהו".

אתמול בלילה נראה אדם נוסף, ככול הנראה דר רחוב, רודף אחר צעירות עם מוט ברזל. כמה מהעוברים ושבים תיעדו אותו בטלפון הסלולרי ודיווחו למשטרה. מתברר שזמן קצר לפני כן הוא תקף צעירה כבת 20 ברחוב סמוך.

במשטרת מרחב הירקון פתחו במצוד אחר אחד התוקפים ועצרו אותו אתמול קצת אחרי חצות הלילה. הוא נלקח לחקירה ובהמשך יובא להארכת מעצר בבית המשפט בתל אביב.

התוקף מבוגרשוב
אחד החשודים שנעצר

במשטרה קוראים לכל האזרחים שהותקפו על ידי החשוד או מי מחבריו להגיע להתלונן בתחנת המשטרה כדי שיוכלו לבסס את חומר הראיות נגדם.

גורמים במשטרה טוענים כי מדובר בחסרי בית המתגוררים ברחובות ובגינות ציבוריות והם מעורבים בעבירות אלימות חמורות, גניבות מבתים, רכוש וטלפונים סלולריים.

כ-800 דרי רחוב מתגוררים באזור מרכז תל אביב ודרומה. חלקם סובלים מבעיות נפשיות ובעבר אושפזו בבתי חולים פסיכיאטריים. שניים מהתוקפים בפרשת ה"תוקפים מבוגרשוב" לא יועמדו לדין מאחר והם אושפזו בבית חולים פסיכיאטרי. החשוד המרכזי הסובל מבעיות נפשיות ובעל עבר פסיכיאטרי יועמד לדין אבל ספק אם ייענש.

"אנחנו לא יכולים לבד לטפל בתופעת ההומלסים שמבצעים פשיעה", טוען בכיר במשטרת תל אביב, "גם שאר הרשויות ובכלל זה משרד הרווחה ועיריית תל אביב צריכים להיכנס לעובי הקורה ולטפל בהם, שכן הם מעורבים הרבה בעבירות של פשיעת רכוש ואלימות. אנחנו עוצרים, הם משתחררים, חוזרים לרחוב ושוב מבצעים פשיעה".