אוהדי וחובבי רסלינג ברחבי העולם נותרו המומים בסוף השבעו האחרון לאחר הפרסום הרשמי והמצמרר על כך שברט "דה היטמן" הארט חלה שוב בסרטן.

אליל ההיאבקות הקנדי, ומי שהפך לפנים של ארגון ה-WWF בשנותיו היפות ביותר, חשף לאחרונה כי הוא אובחן עם סרטן עור מסוג קרצינומה של תאי בסיס (BCC) והפציר בעוקביו הרבים ללכת ולהיבדק.

בתמונה שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו ניתן לראות את מתאבק העבר עם תפרים על כתפו השמאלית - בדיוק במקום בו הכירורגים הסירו את הנבוס החשוד.

"המטרה ל-2020 ואחריה: לשים יותר קרם הגנה. הטיפול להסרת BCC נקבע לזמן הקרוב. הזדמנות נוספת להזכיר לכולם לשמור על הבריאות וללכת להיבדק", כתב הארט בפוסט.

View this post on Instagram

A post shared by Bret (@brethitmanhart) on

קרצינומה של תאי בסיס אמנם נחשב לסרטן קל לטיפול ביחס לסוגים אחרים, אך עצם האבחנה הספיקה בשביל להסעיר את מעריציו ועוקביו של כוכב העבר – אשר נתפס בעיני רבים בתור המתאבק הטוב ביותר בהיסטוריה של הענף.

זה המקום להזכיר כי זו לא הפעם הראשונה בה הארט אובחן עם סרטן, ולפני ארבע שנים בדיוק, המתאבק הקנדי פרסם בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא החל בטיפולים נגד סרטן הערמונית שתקף אותו, ושלושה חודשים מאוחר יותר הוא כבר הודיע כי לא נמצאו עוד סימנים למחלה בגופו – אך הוא ממשיך להיבדק לעיתים תכופות.

ההודעה הדרמטית של הארט בסוף השבוע האחרון היא פרק נוסף בקריירה מלאה בהישגים משמעותיים וטרגדיות איומות, ולאורך תקופתו כמתאבק, זכה הארט ב-32 חגורות אליפות בארגונים ברחבי ארה"ב וקנדה – כולל 7 אליפויות עולם, 3 אליפויות בקטגוריית זוגות, 4 זכיות באליפות ארה"ב, 2 זכיות באליפות הבין-יבשתית, 2 זכיות בטורניר King of the Ring וזכייה אחת בקרב הרויאל ראמבל (יחד עם לקס לוגר).

למרות זאת, לצד הצלחותיו, שמו של הארט נקשר לא פעם לשערוריות וטרגדיות; הארט חרט את שמו בספרי ההיסטוריה של ענף ההיאבקות המקצועית כאשר מצא את עצמו מעורב בפרשת "המונטריאול סקרואוג'וב" (אז הפסיד את אליפות העולם ליריבו, שון מייקלס, בנסיבות שנויות במחלוקת ובתגובה לכך חשף חלק מסודות המקצוע).

מעבר למקרה ההוא, חלק מבני משפחתו הפכו בעצמם לקורבנות טראגיים של הענף – כולל אוון הארט, אחיו הצעיר, שנהרג בזירה אחרי שנפל מגובה רב, ודיווי בוי סמית' ("הבריטיש בולדוג"), גיסו, שהלך לעולמו לאחר סיבוכים הקשורים בשימוש בסטרואידים.