אוהדי ה-MMA ברחבי העולם לא מצליחים להירגע מהשתלשלות האירועים באירוע ה-UFC 248 - ולא בגלל המיין איבנט המשמים בין יזראל אדסניה ויואל רומרו.

אוהדים ולוחמים באירוע המדובר הסכימו פה אחד כי המלחמה בין וויילי זהאנג ויואנה יונג'ייצ'יק על תואר אליפות ה-Strawweight לנשים פשוט גנבה את ההצגה.

דיינה ווייט, נשיא ה-UFC, התייחס לקרב במסיבת עיתונאים שנערכה מאוחר יותר ותיאר אותו בתור אחד מקרבות ה-MMA הטובים ביותר שהוא ראה אי פעם: "הייתי אומר שזה קרב הנשים הטוב ביותר בכל הזמנים", סיפר ווייט והוסיף כי שתי הנשים נאלצו לפספס את מסיבת העיתונאים שנערכה לאחר מכן אחרי שפונו לביה"ח - ולפי התמונות של יואנה יונג'ייצ'יק - זה ממש לא מפתיע.

View this post on Instagram

A post shared by Joanna Jedrzejczyk (@joannajedrzejczyk) on

View this post on Instagram

A post shared by Barstool Sports (@barstoolsports) on

תמונותיה של הלוחמת הפולנייה אחרי הקרב הפכו ביומיים האחרונים לוויראליות בכל העולם לאחר שחשפו את עוצמת המהלומות שספגה בזמן הקרב עם האלופה הסינית: השתיים היכו אחת את השנייה ללא רחם, עד שבשלב מסוים יונג'ייצ'יק ספגה המטומה (שטף דם) במצח שגרם לראשה להתנפח בצורה מחרידה.

בעיצומו של הקרב היה ברור שהלוחמת הפולנייה מודעת למצבה הפיזי ההזוי אחרי שצולמה נוגעת בראשה הנפוח בין הסבבים, ובסופו של דבר הקרב נגמר ללא נוקאאוט או הכנעה, מה שהכריח את השופטים לקבוע כי זהאנג ניצחה בקרב על בסיס נקודות אחרי קרב צמוד מאוד.

בסוף האירוע שוחחה יונג'ייצ'יק עם ג'ו רוגן, שדרן ה-UFC, והתייחסה לתוצאות הקרב: "נתנו הופעה מצוינת ואני גאה מאוד בעצמי ובצוות שלי. עבדנו קשה מאוד בשביל זה. בסופו של דבר, זה לא משנה, כי אני צועדת לזירה כאלופה עם התואר או בלעדיו, ואני מאוד גאה ביריבה שלי. כל הכבוד לך וויילי".

למרות התמונות הקשות שכאמור עוררו זעזוע בכל העולם, אמש דווח כי שתי הלוחמות שוחררו מביה"ח ללא סיבוכים מיוחדים, והלוחמת הפולנייה נשלחה להתאוששות בביתה עד שפרצופה יחזור למצבו המקורי. לא נעים.