עשר ניידות סגרו את הרחוב מכל הכיוונים, פולטות בלשים ממשטרת מרחב ירקון. קריאות של שכנים מבוהלים ליוו את השוטרים כשרצו לעבר אחד הבניינים וטיפסו במעלה המדרגות באקדחים שלופים. לא מחזה שרואים כל יום, בטח לא ברחוב מרכז תל אביבי שבו הפשע העיקרי הוא מחירי הדירות.

תושבי השכונה בקושי מכירים את הגבר בן ה-32 שהשוטרים פרצו לדירה שלו, נכס מרווח עם נוף לים. הוא ממעט לצאת מהבית, שמו ופניו אינם מוכרים. במשטרת ישראל, לעומת זאת, מכירים מצוין את משה בן משה ואת אחיו אייל, שבאותו ערב היה גם הוא בדירה. "אם נעשה רשימה של העבריינים הכי אלימים ומסוכנים שפועלים כיום בישראל", אומר השבוע קצין בכיר, "אז יהיו בה שלושה שמות: קוטייר, מולנר, בן משה".

לפשיטה על דירתו של משה בן משה בחודש שעבר קדם מידע מודיעיני על אירוע שנערך במקום. רבים מחבריו של משה, בהם קצין משטרה בכיר לשעבר בימ"ר תל אביב וכיום מנהל חברת סייבר, היו שם באותו ערב. איתם הגיעו למקום גם כלי נשק אישיים, ששוטרי מרחב ירקון החרימו ברגע שפרצו לדירה.

האחים בן משה (צילום: חדשות 12, צילום מסך)
נעצרו לראשונה ב-2013. האחים בתמונה משותפת נדירה | צילום: חדשות 12, צילום מסך

מיד לאחר הפריצה הפעילו האחים בן משה את עורכי הדין שלהם, שפנו בבקשה דחופה לבית המשפט השלום בתל אביב להחזיר את האקדחים לחבריהם ולשחרר אותם ואת נושאי הנשק ממעצר הבית שהוטל עליהם. המשטרה טענה שהחברים המדוברים הם למעשה מאבטחים פרטיים חמושים שהעסקתם בידי עבריינים יוצרת סיכון למקרי אלימות, והגישה לבית המשפט דו"ח מודיעיני סודי שניתן לחשוף מתוכו את משפט המפתח: "האחים בן משה מהווים סכנה לציבור". אלא שהשופט עמית יריב קבע שלא הייתה עילה למעצר, לא של האחים ולא של חבריהם, והורה למשטרה להחזיר את האקדחים שהוחרמו לבעליהם.

"אם נעשה רשימה של העבריינים הכי אלימים ומסוכנים שפועלים כיום בישראל", אומר השבוע קצין בכיר, "אז יהיו בה שלושה שמות: עודה קוטייר, עמיר מולנר, האחים בן משה"

מספר ימים לאחר מכן, ברחוב בן יהודה בתל אביב, שוטר סיור עיכב לחקירה את משה בן משה ושלושה גברים נוספים בטענה שהפרו את סגר הקורונה. אחד מהגברים, שמשה הציג כחבר, נשא אקדח עם כדור בקנה. הנשק הוחרם במקום והחבר - או המאבטח, תלוי את מי שואלים - פנה לבית המשפט השלום. נציג המשטרה טען שיש עילה לשלול את רישיון הנשק שלו, השופטת ענת יהב הורתה להחזיר לאיש את האקדח. האחים בן משה 2, משטרת ישראל 0.

שיחות עם קצינים חושפות תסכול מצטבר ממצב הדברים. "האחים בן משה אולי לא מוכרים לציבור הרחב, אבל תאמין לי: הם מסוגלים לפוצץ בניינים כדי לחסל עבריינים יריבים", אומר גורם במשטרה. "הם חכמים מאוד, קשה מאוד להפליל אותם, אבל אנחנו עוד נתפוס אותם. הם אומרים שרודפים אותם ויכולים להתבכיין כמה שהם רוצים על זה שאנחנו מציקים להם. אם יש להם טענות, שלא יתעסקו בפשיעה חמורה. אזרחים חפים מפשע עלולים למות בגללם".

האחים בן משה (צילום: באדיבות המצולמים)
"אנחנו תורמים לרבנים". משה בן משה עם הרב קנייבסקי | צילום: באדיבות המצולמים

לאחים בהחלט יש טענות, ועכשיו הם משמיעים אותן לראשונה בתקשורת. "ערכתי אצלי בבית ערב לזכרו של יהודה בארקן. אירוע פתוח, לא סודי, פרסמתי בכמה מקומות ציבוריים", מתאר משה בן משה את מה שקדם לפריצה המשטרתית בינואר. "באו עשרות חברים טובים, חלקם עובדים בחברות אבטחה ומוסדות ציבור, לטקס כתיבת אות בספר תורה. באמצע כתיבת האותיות פרצו פנימה בלשים בלי צו, בלי סיבה. הם התנהגו בצורה גסה, לקחו אקדחים מאנשים שיש להם רישיונות להחזיק אותם, עצרו את כולנו והסיעו אותנו לחקירה על כלום. ימ"ר תל אביב רודף אותנו סתם מאז שהשתחררנו מהכלא, תופרים לנו תיקים".

למה?
"כי אנחנו משגעים את המשטרה".

שרואה בכם סכנה לציבור.
"השוטרים עושים הכל בניגוד לחוק, אפילו שופטי בית המשפט קבעו את זה".

למה להם לפעול שלא כחוק?
"הם רוצים לשבור אותנו, מציק להם שאחד החברים הכי טובים שלי היה קצין בכיר במשטרה. זה מחרפן אותם, אבל זה לא יעזור להם".

מי שמנסה לגנוב מהם, עדיף שיחפור לעצמו קבר

האחים בן משה הרוויחו בשיטתיות את ההשוואות לעמיר מולנר ולעודה "קוקו" קוטייר, ולא רק מפני שהיו מעורבים בעסקים עם האחרון. פ', עבריין ותיק ממרכז הארץ שמכיר אותם היטב: "יש עבריינים שמדברים ומדברים, אבל משה ואייל עושים. זה מה שמפחיד בהם. אם הם מחליטים לפגוע במישהו שמנסה לגנוב להם את הפרנסה, עדיף שיחפור לעצמו קבר. לא הייתי מתעסק איתם, והבנאדם היחיד הנוסף שהייתי אומר את זה עליו זה קוקו. אז המבין יבין".

האחים בן משה (צילום: פרטי)
"לא סוחטים אנשי דת". אייל בן משה עם הרב ציון בוארון | צילום: פרטי

אייל (40) ומשה (32), שניהם רווקים, נולדו למשפחה חרדית מבוססת מיפו - הם טוענים עד היום שזה המקור להון הרב שלהם, משהו באזור של תשעה אפסים - וגדלו לא הרחק מאצטדיון הכדורגל הישן של מכבי המקומית. הוריו של זאב רוזנשטיין התגוררו במרחק כמה בניינים וסיפורים על השכן המפורסם ליוו את ילדותם והציתו את דמיונם. בתחילת דרכם, כך לטענתם, שימשו "חומת מגן" בפני הפרעות מכוונות לתפילות בבתי הכנסת בעיר המעורבת. "צעירים מוסלמים היו מרעישים בכוונה בשבתות בזמן התפילה, שמים מוזיקה רועשת, אז טיפלנו בהם והתופעה הופסקה", הם מספרים בלי לפרט מה כלל הטיפול.

שוטר סיור בתל אביב עיכב לחקירה את משה בן משה ושלושה גברים נוספים בטענה שהפרו את סגר הקורונה. אחד מהגברים, שמשה הציג כחבר, נשא אקדח עם כדור בקנה

משה למד בישיבה יוקרתית בבני ברק, אייל שירת כעובד רס"ר בגלי צה"ל. לא רקע קלאסי של עבריין, מה שנכון גם להסתבכות הראשונה שלו עם החוק: זה קרה לפני כעשר שנים, כשפתח קו חלוקה למכירת פיתות במרכז הארץ ושבר את השוק. "היה מונופול שמכר פיתות באזור המרכז, ואני החלטתי לשבור את השוק ב-70 אחוז", מספר אייל. "הקמתי קו חלוקה ועשיתי המון כסף עד שהמשטרה החליטה שאיימתי על המתחרה שלי. במקום להגיד לי תודה שהורדתי את המחירים חיפשו להפיל אותי".

ככל הידוע, משה ואייל פועלים ביחד זה כעשור. מה שהתחיל במאפים התגלגל על פי החשד אל הימורים לא חוקיים וגביית דמי חסות, תוך נקיטת אמצעים אלימים כלפי מי שניסה לפגוע בשטחי המחייה שהאחים כבשו מעבריינים בכירים שנשלחו לכלא. "תשמע, הם ממש מטורפים", אומר העבריין פ'. "בכל זמן נתון הם יכולים להשיג כל סוג של אמצעי לחימה כדי לחסל חשבונות. כולם זוכרים את המקרה שאנשים שלהם הצמידו מטען חבלה לבלוני גז בבניין בחולון כדי לחסל עבריין. זה לא צחוק, בנס לא קרה אסון".

על פי החשד, אותו מטען הוטמן בבניין לאחר שהעבריין המדובר סירב להעביר לאחים חלק מרווחי ההימורים שלו. בסופו של הוא התפוצץ, אבל לא הצית את בלוני הגז. "כל הבניין רעד", סיפרה במשטרה אשתו של העבריין. "זה היה יכול להחריב בניין שלם, לך תדע כמה אנשים היו מתים", אומר חוקר לשעבר בימ"ר תל אביב.

"אנחנו יוצאים מהבית רק כשצריך וסומכים רק על עצמנו", אומר משה. "אפילו בגדים אני לא הולך לקנות, יש בעל בוטיק אופנה מתל אביב שבא אליי הביתה עם חליפות ונעליים"

"האחים בן משה הגיעו למעמד הנוכחי שלהם כי הם ניצלו ואקום שנוצר בעקבות מעצרים של ראשי ארגוני פשיעה כמו יצחק אברג'ל ואבי רוחן", אומר גורם במשטרה. "הם השתלטו על עסקי הימורים, הלוואות בשוק האפור, ניכיון צ'קים וגביית דמי חסות, מחזורים של מאות מיליוני שקלים. מי שהעז להתעסק איתם חטף והם הפכו לכוח עולה בעולם התחתון. קשרים שהם יצרו, למשל עם קוקו קוטייר, רק הגבירו את הכוח שלהם בשטח".

האחים בן משה (צילום: צילום יאיר בן משה באדיבות כיכר השבת)
האברכים החליטו למחות. הפגנה נגד ההתעמרות לכאורה באחים בן משה | צילום: צילום יאיר בן משה באדיבות כיכר השבת

לפי המידע שבידי המשטרה, האחים פועלים באופן חופשי בפתח תקווה ובשכונת התקווה. בשנים האחרונות החלו לעסוק בבוררויות בעולם התחתון ומדי פעם התגרו במשפחת מוסלי, שבניה נחשבים לעבריינים העשירים בישראל. כל זה הספיק כדי להפוך אותם ליעד מספר אחת של ימ"ר תל אביב, וגם גרם להם להתחיל להסתובב עם שומרי ראש צמודים. "אנחנו יוצאים מהבית רק כשצריך וסומכים רק על עצמנו", אומר משה. "אפילו בגדים אני לא הולך לקנות, יש בעל בוטיק מותגי אופנה מתל אביב שבא אליי הביתה עם חליפות ונעליים".

הימ"ר עשו לנו "חיים שכאלה"

בשנת 2013 נעצרו האחים לראשונה לאחר שניסו לחסל עבריין בכיר משכונת התקווה. הם ניסו לפגוע בו בכביש ולאחר מכן הגיעו לביתו, שם עצרו אותם בלשים שעקבו אחריהם ויירטו את שיחות הטלפון שלהם. מה שהסתמן בתחילה ככתב אישום חמור נתקל בקשיים ראייתיים ובסופו של דבר הורשעו השניים בעבירות מינוריות, ביניהן נהיגה בפזיזות. אייל נשלח ל-16 חודשים בכלא, אייל ישב תשעה.

לפני עשור פתח אייל קו למכירת פיתות ושבר את השוק. "עשיתי המון כסף עד שהמשטרה החליטה שאיימתי על מתחרה. במקום להגיד תודה שהורדתי מחירים חיפשו להפיל אותי"

באוקטובר 2015, לאחר מעקב של ימ"ר תל אביב, האחים נעצרו והוגשו נגדם כתבי אישום בשורה של עבירות חמורות. אחת מהן הייתה פרשת בלוני הגז; מהחקירה עלה שמספר ימים לפני הנחת מטען הנפץ הגיעו האחים לבית בחולון, תבעו מהעבריין להעביר להם כסף, וכשסירב זרקו רימון לחצר הבית כדי לחדד את המסר. סעיף אחר בכתבי האישום מ-2015 עסק במקרה שבו הגיעו האחים וחייליהם בשעת לילה לביתו של עבריין כדי לדרוש עשרות אלפי שקלים. האיש לא היה בבית, ועם אנשי ארגון הפשע נאלצה להתמודד אשתו. במקרה אחר, תושב מזרח ירושלים ניסה להיכנס לעסקים שבהם שלטו האחים והוכה קשות. הוא התקשר למוקד 100, מקרה נדיר שבו מישהו העז להתלונן, ואפשר להבין למה: החקירה העלתה כי גרזנים הוחזקו בכלי הרכב של חלק מחיילי הארגון.

הרב יאשיהו פינטו (צילום: Roy AlimaFlash90)
הוא לא התלונן, התיק נסגר. הרב יאשיהו פינטו | צילום: Roy AlimaFlash90

המשטרה בדקה באותן שנים גם את הקו לחלוקת פיתות שהקים אייל בן משה. החשד היה שמאות מסעדות ובתי עסק במרכז הארץ אולצו לקנות את הפיתות בהסדר בלעדיות כפוי, אבל עדויות היה קשה לחלץ. "חקרנו בעלי מסעדות ומזנונים, אבל הם שמרו על שתיקה רועמת", מספר גורם משטרתי. "האחים כבר הקימו בשלב הזה ארגון פשע על כל המשתמע מכך, עם עשרות חיילים. עבריינים בכירים ניסו לחסל אותם כמה פעמים ולא הצליחו. הגיוני שהמסעדנים לא דיברו, הם פחדו על החיים שלהם".

לא רק המסעדנים שתקו. כשמדובב שהפעילה המשטרה במתקן כליאה ניסה לגרום לאחד ממקורביהם של האחים להפליל אותם, האיש שתק והוכרז עד עוין. "אני פוחד מהאחים בן משה. אני לא אפתח עליהם", הסביר למדובב.

לאחר שמספר עדים לא הגיעו לבית המשפט והעד העוין שמר על שתיקה, האחים זוכו מחמת הספק בסעיפים שעסקו בבלוני הגז ובהכאת תושב מזרח ירושלים, אבל הורשעו בעבירות של סחיטה באיומים. השופטים גזרו על משה 44 חודשי מאסר בפועל ועל אייל 61 חודשי מאסר. "הימ"ר עשו לנו 'חיים שכאלה', דחפו לנו ערימות של אישומים, ובסוף מה יצא להם מכל זה? כמעט כלום", אומר השבוע אייל. "כל האוויר יצא להם מהמפרשים, מהעבירות הכי חמורות בית המשפט זיכה אותנו".

המאסר השני של האחים בן משה סימן את תחילתו של משחק חתול ועכבר מול שב"ס, שהשניים ניהלו במידה לא מבוטלת של הצלחה. במאבק לשיפור תנאיהם כעצירים, ומאוחר יותר כאסירים, הם השיגו דברים שבכירי העבריינים - ובהם עודה קוטייר, מי שנחשב לאחד ממנהיגי מחאת האסירים שמתנהלת בשנה האחרונה – לא הצליחו להשיג.

תחילה התלוננו האחים על כך ששב"ס מתנכל להם, מונע מהם לצאת לדיונים בבית המשפט ומחזיק אותם בתאי הפרדה "לא אנושיים", ללא מזגנים ופתחי אוורור. סוללת עורכי דין הגישה בשמם מגוון עתירות על תנאי הכליאה הקשים. "לא עשינו את זה בשביל עצמנו אלא עבור כל האסירים", אומר משה. "בשב"ס לא ידעו איך לאכול אותנו, איך להתמודד מולנו, וניצחנו אותם. אם כל האסירים היו נלחמים ביחד איתנו, המצב בבתי הכלא היה הרבה יותר טוב היום".

כשמדובב שהפעילה המשטרה ניסה לגרום לאחד ממקורביהם של האחים להפליל אותם, האיש שתק והוכרז עד עוין. "אני פוחד מהאחים, אני לא אפתח עליהם", הסביר למדובב

אייל, שריצה חלק מעונשו בכלא השרון, תבע 400 אלף שקלים משב"ס באמצעות עו"ד מוטי אזולאי. הטענה הייתה שהיעדר מזגן בתאו הופך את הקיץ לסבל מתמשך, ובית המשפט – שדחה טענות אחרות שלו בנוגע לתנאי מאסרו - קבע לו פיצויים בסך 70 אלף שקלים. "ביקשתי כמה פעמים להתקין מצנן או מזגן, אבל דחו את הבקשות שלי. הרגשתי מחנק, חום אימים. שיחקו בבריאות ובחיים שלי, אז החלטתי לתבוע, שישלמו על הנזקים שגרמו לי", אומר אייל. "אחרי שזכיתי במשפט שב"ס השקיע מיליונים בשיפוץ האגף והתקין מזגנים לטובת כל האסירים". עם זאת, על פסק הדין בעניינו הנקודתי של אייל הגישו שני הצדדים ערעורים והנושא טרם הוכרע.

עו"ד מוטי אזולאי (צילום: באדיבות המצולם)
"הפעולות שבוצעו על ידי המשטרה לא תעבורנה בשתיקה". עו"ד מוטי אזולאי | צילום: באדיבות המצולם

בסתיו האחרון החליטו האחים להזדהות עם עמיתם הוותיק קוטייר, וכמחאה על תנאי מאסרו עמדו מול דלתות תאיהם וסירבו להתיישב. מבחינת שירות בתי הסוהר זו עבירת משמעת, ובתגובה הוחלט להעבירם באישון ליל לתאי הפרדה בבית המעצר אבו כביר. "יחידה מובחרת של שב"ס חטפה אותנו באמצע הלילה מהתא שלנו בכלא כאילו אנחנו מחבלים וזרקו אותנו במרתף של אבו כביר", טוען משה. "איפה כתוב שאסור לנו לעמוד?".

כשהאחים היו באבו כביר, עשרות תלמידי ישיבה הגיעו אל המתקן עם שופרות וספרי תהילים וערכו הפגנה במחאה על תנאי הכליאה של האחים. "די להתעללות באחים בן משה", נכתב בשלטים, ומשה אומר כיום: "תראה לי אסיר אחד מקום המדינה שערכו לכבודו הפגנה נגד שב"ס". 

למה דווקא אתם זכיתם?
"אנחנו עוזרים למאות ישיבות, והם החליטו לתמוך בנו". 

בחיים שלנו לא סחטנו רבנים

במהלך מאסרם של האחים עלה חשד שסחטו כספים מהרב יאשיהו פינטו כשהאחרון ריצה שנת מאסר על מתן שוחד ושיבוש הליכי משפט, אלא שהרב עצמו לא התלונן והתיק נסגר. לפני מספר חודשים, זמן קצר לאחר שמשה בן משה שוחרר ממאסרו, הוא נעצר בחשד לסחיטת רב אחר, המקובל בניהו שמואלי. משה הכחיש וטען שהעביר מיליוני שקלים לעמותות של הרב, הלווה לו כספים ורק דרש החזר של ההלוואה. בסופו של דבר הצדדים הלכו לגישור ומשה קיבל חלק קטן מהכסף. "התיק ההוא נסגר כי אנשים שוב סירבו להתלונן נגד משה בן משה", אומר גורם במשטרה, ואילו משה ששוחרר לאחר 16 ימי מעצר טוען: "לא סחטתי רב בישראל. שיקום אדם אחד ויגיד שאני או אחי סחטנו אנשי דת".

"אנחנו מקורבים לרבנים מוכרים ותורמים להם יחד עם כמה אוליגרכים שאנחנו בקשר איתם, אין בזה שום דבר רע", אומר אייל. "שיגידו עלינו מה שרוצים, בחיים לא סחטנו רבנים".

כזכור, הדבר האחרון שאמרו הוא שמאבטח חמוש של משה בן משה הסתובב ברחוב עם כדור בקנה, אבל האחים אומרים מצדם שיגישו נגד המשטרה תביעה בסך כחצי מיליון שקלים. העילה: מעצר שווא ופגיעה בפרטיות. "יש עבריינים שרוצים לפגוע בי, אני יוצא לרחוב רק עם חברים קרובים בלי עבר פלילי שלחלקם יש אקדחים ברישיון", אומר משה. "המשטרה טוענת שהם מאבטחים שלי ושאני סכנה לציבור, אבל זה שקר מוחלט".

מאז שחרורם מהכלא נמצאים האחים תחת מעקב משטרתי. אם תשאלו אותם, המידע החם ביותר בעניינם הוא שהחלו לעסוק בשיווק קינוחים לבתי מלון. זה אולי מסביר למה באחרונה הגיעו שוטרים לחדר מלון שבו שהה אייל והגישו לו דו"ח על חניה באדום-לבן; כך או כך, הדברים התפתחו לכדי עימות מילולי בינו לבין אחד השוטרים.

"שילמנו את חובנו לחברה ואנחנו פועלים בצורה חוקית, מגישים תביעות אזרחיות נגד המשטרה ושב"ס. החברים שלנו לא קשורים לעולם הפשע, אבל השוטרים רוצים שנהיה פושעים ולא אנשי עסקים לגיטימיים", אומר אייל. "הם מזמינים אנשים שעובדים איתנו ומזהירים אותם שלא יעשו איתנו עסקים, קשה להם עם זה שאנחנו לא מפחדים מאף אחד ושיש לנו כסף".

גורמי מודיעין מעריכים אתכם סביב 100 מיליון שקלים. זה נכון?
"כמה אנחנו שווים? שאחרים יגידו, אני לא נכנס למקומות האלה. ברוך השם לא חסר לנו".

מאיפה הכסף?
"יש לנו אבא עשיר".

ואתם ממשיכים לטעון שהמשטרה סתם נטפלת אליכם.
"יום אחד, אם ימשיכו להציק לנו, נפרסם את השמות של כל העבריינים שמשחדים שוטרים. לדעתי זה מה שהכי כואב להם, שאנחנו מסרבים לתת שוחד בניגוד לעבריינים אחרים".

תגובות: "הפרת חוק בשם שמירת החוק" 

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל אוכפת עבירות ופשיעה בהתאם להוראות החוק. לצד פעילות אכיפה וחקירה, במקרים המתאימים ננקטים גם הליכים מנהליים כנגד חשודים בשמוש בנשק בניגוד להיתר הקבוע ברישיון. אנו מכבדים את הכרעות בימ"ש ונמשיך לפעול לצורך מימוש תפקידנו וייעודנו לאכיפת החוק ולשמירה על שלום הציבור ובטחונו".

משירות בתי הסוהר נמסר: "טענות האסירים מוכרות לשב"ס. מדובר בחלקי ציטוטים ובאמירות שהוצאו מהקשרן. האסירים הועברו מבית סוהר השרון לאור התנהלות שלילית מתמשכת ולאחר שנענשו מספר פעמים בגין עבירות משמעת".

עו"ד מוטי אזולאי, המייצג את האחים בן משה, מסר בתגובה: "פעולות המשטרה והימ"ר מאז שחרור מרשיי, יש בהן כדי להדאיג כל אזרח במדינת ישראל מאחר שהמשטרה והימ"ר מרשים לעצמם לפעול באופן כוחני בשם "שמירת החוק" תוך הפרת החוק במספר רב של פעמים ובאופן בוטה, כאשר בין יתר המקרים הם פעלו כך אף לאחר החלטה שיפוטית אשר ביקרה את התנהלותם ונכתב בה באופן מפורש שהמשטרה פעלה שלא בהתאם לחוק, ללא סמכות, ללא חשד סביר וללא עילה לעיכובם.

"לא אחת, המשטרה לא מאפשרת למי שהורשע ושילם את חובו לחברה להשתקם או לכל הפחות לנסות להשתקם, מאחר והיא משחירה את שם מרשיי בפני אנשים עמם הם מסתובבים, אף אם הם נעדרי עבר פלילי, פוגעת בזכויותיהם ובזכויות חבריהם, הכל בשם המטרה שמקדשת את האמצעים.

"אדם שלא מאפשרים לו להתפרנס, להיות בחברת אנשים נורמטיבים, להטריד אותו היכן שהוא נמצא ולהתעמר בסביבתו, מובל על ידי המשטרה בעל כורחו לכיוון חד סטרי אל בית הכלא. הפעולות שבוצעו על ידי המשטרה לא תעבורנה בשתיקה, והמשטרה צפויה לקבל בתקופה הקרובה תביעות אזרחיות שיבהירו לה כי עדיף להשקיע את משאביה במיגור הפשיעה ולא בייצורה.

"בנוגע לשב"ס, המדובר בגוף מוקף חומות תרתי משמע שמפר החלטות שיפוטיות ועובר על החוק באינספור מקרים. לצערי שב"ס נהנה מ'חסינות', שכן למעט אמירות נוזפות בהחלטות בתי המשפט, אין כל סנקציה עונשית כלפי מפרי החוק וההחלטות השיפוטיות".