מה גברים רוצים? שאלה די פשוטה, שהתשובה עליה היא "למי אכפת". אבל בטח נשים רבות יופתעו לגלות שמאחורי אותם יצורים נרפים ונטולי עמוד שדרה, עומדים בני אדם אמיתיים שאם רק תתנו להם הזדמנות לאהוב ולחבק, הם יגמרו לכן בפה בהפתעה. ומה הסיפור עם נשים? יצורים חמקמקים ופתייניים! גברים רבים בטח ישמחו לגלות שלכל אישה יש דעות, כמיהות, תשוקות ושאיפות שלא מסתכמות בלשכב איתם ואז לעשות להם שיימינג בפייסבוק.

על מנת שכולנו נוכל להכיר קצת יותר את הצד השני - לצרכי מחקר, אהבה ומלחמה כאחד - ערכנו גם השנה את סקר הגברים והנשים הגדול של מאקו ופאנל פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון, שבמסגרתו 500 נשאלים בגיל 18-64 ענו על שאלות אינטימיות ומעניינות במיוחד וסיפקו לנו תמונת מצב מדויקת, מדכדכת לעתים, משמחת לעתים רחוקות, של הזכר והנקבה הממוצעים. 

חדשות טובות: גברים בנויים למערכת יחסים. פתוחה

נתחיל עם הנושא הנפיץ ביותר בפייסבוק, כלומר בחיים, מערכות יחסים. נציין ש- 71% מהגברים שענו על השאלון הגדירו את עצמם כסטרייטים ו - 11.7% גייז. אצל הנשים הנתונים די דומים. 70.3% מהעונות על הסקר הגדירו עצמן כסטרייטיות ו - 9.3% לסביות. עד כאן בינוני וסביר, אבל נתון מדהים של %19.6 מהגברים היו שמחים להתנסות ביחסים פתוחים! שזה פי ארבע יותר מהנשים (5.6%), מה שאומר שעל כל גבר שמעוניין במערכת יחסים פתוחה יש ארבע נשים מונוגמיות שבזות לו.

ורגע! יש עוד – 75.6% מהגברים לא בגדו ולא מתכננים, או לפחות יש להם את ההגינות לשקר לגבי זה בסקר. זה עדיין נתון נמוך יותר מהנשים, ש-82% מהן לא מתכננות לבגוד. 10.3% מהגברים כן בגדו אבל מבטיחים לא לעשות את זה יותר, ו-3.6% בגדו ומבטיחים להמשיך עם זה. אגב, מסתבר שיותר נשים בגדו מגברים: 13.6% מצהירות שבגדו בעבר, מה שאומר שבזמן שגברים מדברים על בגידות נשים הולכות ופשוט עושות את זה. שיא הבגידות הוא אצל נשים בנות 55-64, 21% מהן מתוודות שבגדו. טוב, אומרים שחמישים זה השלושים החדש. סתם, לא אומרים. וחבל.

אין ספק, הגברים לא יוצאים מי יודע מה מהסקר הזה. או שהם בוגדים או שהם סתם מפנטזים על מערכות יחסים פתוחות ומחפשים סטוצים בפייסבוק. אבל מעניין לגלות שבסופו של דבר 57.1% מהגברים ו-59.3% מהנשים מרוצים ממערכות היחסים שלהם, ו-33% מהנשים והגברים מוכנים להודות שהיא רק בסדר, שזה גם בסדר.

כולם רוצים סקס, לאף אחד אין כח

וחוץ מלדבר, מה עוד אנחנו יודעים לעשות? או, 31.3% מהגברים שכבו עם פרטנרית אחת או שתיים במהלך חייהם, 23.2% מהם שכבו עם מעל 10. הנתון המשונה באמת הוא ש-11.3% מהגברים מעל גיל 55 לא שכבו עם אף אישה או גבר! 36.8% מהנשים שכבו רק עם פרטנר אחד או שניים בחייהן, 18.4% עם מעל עשרה גברים וגם כאן – 13.7% מהנשים, בגילאים 44-54, לא שכבו עם אף אחד! מדהים שלא היו כאן יותר עונות של "היפה והחנון".

אגב, 20.4% מהגברים מקיימים יחסים מין פעם בחודש או פחות, לעומת 27% מהנשים שמקימות יחסי מין פעם בחודש או פחות. תחושת הקיפוח נעלמת אצל 2.9% מהגברים שטוענים שהם עושים את זה כל יום, גם 2.1% מהנשים. מעריכים את האנרגיות והחיוניות.

אל חשש, הממוצע הסולידי הוא תדירות של כמה פעמים בחודש, שעליה מדווחים 28.4% מהגברים ו-31% מהנשים. אצל הגייז, כרגיל, הכל שמח יותר. 25% מהלסביות מקיימות יחסי מין יותר מפעם בשבוע, גם 56.9 מההומואים. אל תדאגו, חברה – החגיגה תיגמר ברגע שיעבור כאן חוק הפונדקאות! כי אולי בתאוריה כולם רוצים לעשות מלא סקס כל היום, אבל בפועל החיים זה דבר מעייף ויש תינוק ובדיוק מתחיל "ניוזרום" והיי מאיפה הגיעה לכאן שקית צ'יטוס.

קים קרדשיאן, לתשומת ליבך

מה גברים הכי אוהבים בנשים? תופתעו לגלות שלמרות יחסי הציבור המוגזמים של הישבן, החזה עדיין מושך 44.6% מהגברים. התחת, ספין שקרי לכל הדעות, רק עם 21.2%. העיניים עם 22.2% של גברים שמחפשים חלונות לנשמה, ו- 9.3% היו אדיבים מספיק על מנת לציין את המוח כאיבר המושך ביותר אצל נשים. אצל הנשים העיניים מובילות עם 38.6% והמוח עם 16%, או אם לתרגם את זה לשפה של בנים, ב"צבי הנינג'ה" הם ירצו לצאת עם אפריל אוניל ואנחנו נסתפק בקראנג.

65.3% מהגברים חושבים שהם נראים סבבה, רק 12.5% מהם משקיעים הרבה זמן וכסף על מנת לשפר את המראה שלהם. חבל. 56.2% מהנשים, למרות הוכחות חותכות לכיוון ההפוך, חושבות שהן נראות פחות טוב ו-25.2% משקיעות יותר זמן וכסף במראה שלהן. 40.4% מבנות ה-25-34 אמרו שהן משקיעות הרבה זמן וכסף במראה שלהן, יותר מכל קבוצה אחרת. הגיוני, לפני גיל 25 לא צריך להשקיע יותר מדי ואחרי גיל 34 כבר מסתפקים בלצאת מהבית בלי קיא של תינוק על החולצה.

אבל בואו נחזור לתפיסת המציאות הלקויה של כולנו - 30.7% מהגברים חושבים שיש מה לשפר במראה האישה שאיתם, לעומת 26.7% מהנשים. הגיוני, אנחנו חיים בחברה שבה למראה הנשים יש חשיבות יותר גדולה ממראה הגברים והן נתונות לבחינה שיפוטית ומתמדת. נשים יתאהבו בגבר כעור אך מבריק, גברים יהפכו לידידים של השמנה המצחיקה. עם יד על הלב, כמה מהקוראות היו שוכבות עם לואי סי.קיי? וכמה גברים היו הולכים על לילה עם מליסה מקארת'י? דונו.

ומי הכי עף על עצמו? 21.2% מבני 18-24 ו-24% מבנות 18-24 בטוחים שהם נראים מעולה. רוב הסיכויים שהם צודקים, וגם אם לא, לבזבז את השנים הכי יפות שלנו על שנאה עצמית זה הכי ניינטיז. תאהבו את עצמכם עכשיו, מכאן זה רק מדרדר.  

וואלק אחי, אני מת על עצמי

אז מה אנחנו עושים כשאנחנו לא עסוקים בפורנו, בגידות וטיפוח אישי? מעלעלים בפייסבוק, ברור. תופתעו לגלות ש-18.8% מהגברים מחפשים סטוצים ברשתות החברתיות. זה אמנם כפול מהנשים, רק 9.3% מהן מחפשות סטוצים בפייסבוק, אבל איכשהו עדיין חשבנו שיצא יותר.

 19.4% מהגברים עושים סטוקינג לאקסית ברשתות החברתיות, לעומת 22.6% מהנשים. ל-18.4% מתוכן ששכבו עם מעל עשרה גברים זה בטח גומר את היום.

הרשתות החברתיות שינו לנו את סדר היום, את צריכת החדשות והתרבות ואת התקשורת שלנו עם הסביבה, ובאופן טבעי הם תופסים חלק חשוב גם באינטרקציה בין נשים לגברים. אנחנו יודעים מתי אנשים הכירו, מתי הפכו לבני זוג, מתי טסו לחו"ל ומתי נפרדו, אם יש גם איזה שיימינג בפייסבוק אז בכלל כיף. אנשים מחפשים קשרים בפייסבוק כי זה מרגיש יותר טבעי ופחות ממוקד מטרה מאשר טינדר או אתרי היכרויות, אבל גם סטוצים הופכים לעסק הרבה יותר מסובך. כבר אי אפשר סתם להיעלם למישהי או למישהו, פייסבוק תמיד יזכיר לנו אותו וגם אם נאנפרד, הוא יצוץ ב"אנשים שאתה עשוי להכיר". הרשתות החברתיות מחברות בינינו, אבל הופכות את ההתנתקות לבלתי אפשרית ולא רק בגלל שהפיתוי לסטוקינג הוא כל כך גדול, אלא בגלל שבחיים אפשר להיעלם, אבל לא מהפיד.  

כצפוי, גם נשים וגם גברים מתים על סלפי, 54.6% מהגברים ו-53.7% מהנשים לא נרתעים מצילום עצמי, אבל רק 2.6% מהאוכלוסיה מגדיר את עצמו כמכור ממש. שיא ההתמכרות אצל בנות בגילאי 18-24, 9.4% מהן מתקשות להיגמל. ומה עם תמונות קצת יותר מעניינות? ובכן, 21.8% מהגברים יצא לצלם את עצמם בעירום לעומת 16.2% מהנשים, ל-11.5% מהגברים יצא לשתף אותן לעומת 7.1% מהנשים. טוב, עדיף שישתפו תמונות עירום רופסות של עצמם מאשר של קטינות בוואטסאפ.

אגב, 53.2% מהגברים ו-43% מהנשים סבורים שאם הודלפה תמונה כזאת, זאת אשמת המצטלם או המצטלמת. אפשר לא להסכים עם זה, רצוי אפילו, אבל אין ספק שכשאומרים שהפרטיות מתה, לא מתכוונים רק לסנודן וה-NSA או האקרים שפורצים לאייקלאוד של כוכבות כדי לשלוף תמונות עירום, אלא לזה שכולנו הפכנו לקצת אובססיביים לשיתוף. אם כולם צריכים להיות מעודכנים מדי יום במצב הרוח שלנו ובאיך שאנחנו נראים, אז איזה סלפי פטמה פה ושם לא נראה כמו סיפור גדול.

רוצה כסף? תהיה הומו

תמיד ידענו שנשים מרוויחות פחות, ובאמת 49.5% מהן מאוד לא מרוצות מהמשכורת שלהן, לעומת 34.7% מהגברים. 12.1% מהגברים מאוד מרוצים מהשכר שלהם לעומת רק 3% מהנשים. אבל מסתבר שהמרוויחים העיקריים הם הומואים, ש-23.7% מהם מאוד מרוצים מהשכר שלהם, מה שמוביל לתהייה האם הומואים מרוויחים יותר או פשוט מרוצים יותר באופן כללי? ואם הומואים עושים יותר סקס, מרוויחים יותר ו-28.8% מהם גם חושבים שהם נראים מצוין, יכול להיות שהם עלו פה על משהו?

ישראל היא מדינה – תתכוננו להכנס להלם – שמרנית. אנחנו לא אוהבים אנשים שחושבים אחרת מאיתנו, שמאמינים אחרת או אוכלים אחרת, ובטח שמצביעים אחרת. לא פלא ש-68.8% מהזוגות חיים עם אדם בעל דעות פוליטיות דומות לשלהם. מה שמעניין זה שמ-30% הזוגות שנשואים לאדם בעל דעה פוליטית שונה משלהם, רק 0.9% מדווחים על מתח בלתי נסבל במערכת היחסים כתוצאה מהדעות המנוגדות. כנראה שאסור לאבד תקווה, אולי יום אחד גדעון לוי ומירי רגב יתחילו לצאת.

השמרנות הישראלית משפיעה גם על העמדות כלפי חתונות מעורבות בין יהודים ללא יהודים. 45% מהגברים ו-46% מהנשים מתנגדים להתבוללות. כצפוי, בקרב החרדים ההתנגדות היא למעלה מ-90%, בקרב החילונים 22.5%. מורל ומחמוד, לתשומת לבכם.

אבל השמרנות הזאת היא לא רק בקרב דתיים ומסורתיים. מסתבר ש-51.8% מבנות 18-24 בארץ חושבות שישראל מתירנית מדי. אחוזים גבוהים יותר מכל קבוצת גיל אחרת. בהתחשב בכך שזו גם קבוצת המכורות לסלפי, קחו בחשבון שבתרחיש הרע שבו העולם באמת שייך לצעירים - הוא עלול להיות די משעמם. ומלא, מלא בדאק פייס.  

לכל כתבות המגזין

אינפוגרפיקה: סטודיו מאקו