אישה צעירה עם עיניים נוצצות, ספק מדמעות, ספק מהקלה, נוסעת ברכבה אל הבית של בן הזוג שלה שנמצא במרחק מאות קילומטרים כדי לעבוד על היחסים שלהם. בקומדיה רומנטית היו מוסיפים לזה גשם זלעפות או שקיעה ציורית, אבל ב"חתונה ממבט ראשון", דקלה פשוט טסה לראש פינה אחרי פגישת החירום אצל הפסיכולוג ממנה הזהירו אותנו הפרומואים.

דקלה היא האשמה הבלעדית בפיצוץ בינה לבין אלון. כך קובע ד"ר דני תוך שהוא עוטף את אלון, האתרוג הצפוני, בעוד שכבה של צמר גפן. דקלה באה אליו בציפיות גבוהות למדי, והוא נבהל. נו באמת דקלה, דברי בשקט ותתנהלי על קצות האצבעות כדי שלא להבהיל את אלון חלילה. וכמובן, אל תעזי לבוא אליו בטענות או חלילה לבקש ממנו לדבר על רגשות. הנה, הוא התקדם כל כך שאפילו הרים את התחת הצנום שלו כדי לעזור לך לקום מהערסל. מרגש.

אני מודה שאחרי הפיצוץ הדרמטי ששודר לפני ערב החג, וההמתנה המותחת בניסיון לדעת מה יקרה עכשיו והאם יש לנו עוד זוג שנושר מהתוכנית - התאכזבתי. התאכזבתי מההקרבה העצמית והלא פרופורציולנית לעומת ההשקעה של הצד השני. אנחנו, הנשים, ידועות ביכולות להקריב את עצמנו למען הגברים.

אני חושבת שהאופן בו אנחנו מתוכנתות להקריב את עצמנו משחק לנו באזור ההוא במוח שסמוך לחלק שאחראי על הדמיון העשיר. אנחנו מעולות בלהשלים את התמונה - אבל בצורה מאד ספציפית. הם יזרקו לנו עצם ואנחנו נתפוס אותה עם הבעת פנים מאושרת כאילו הרגע קיבלנו צלחת מפוארת של נתח קצבים. הם יחייכו, ואנחנו נדמיין חתונה ונתכנן את הברית של הילד השלישי. אנחנו מוכנות לעשות פשוט הכל.

View this post on Instagram

A post shared by חתונה ממבט ראשון (@married_at_first_sight_il) on

גם צוקית מוכנה לעשות הכל כדי לגרום לדודו סוף סוף "לצקצק" אותה. היא משתרכת אחריו, לוהטת ומלהיטה, אבל דודו קר וקפוא כמו קרשי העץ שניסתה להצית מליסנדרה בפרק האחרון של "משחקי הכס". מליסדנרה הצליחה, אבל נראה שבמקרה של צוקית דודו פשוט לא מוכן להיכנע. בזמן שהיא בולעת אותו במבטיה כשהוא פותח בקבוק יין, והחברות שלה עושות לו אינטרוונשן של "תשכב איתה כבר, אתה לא רואה שהיא מתייסרת?" - דודו ממשיך בשלו.

לטענתו, הוא עושה את זה כי הוא מכבד את צוקית, והוא דווקא מסביר את זה בצורה מאד רהוטה; הוא מעוניין שיקרה ביניהם משהו רציני ולכן הוא מחכה עם הסקס, תוך כדי שהוא משקיע את כל הליבידו שלו בלאהוב את תקופת מלחמת העולם השנייה. ואולי הוא בכלל פשוט בחור רגיש ומחכה להתאהב בצוקית עד הסוף כדי לאפשר את האינטימיות - המילה הכל כך מכובסת הזאת ליחסי מין. אגב, אולי אם צוקית עצמה לא הייתה קוראת לזה "אינטימיות", הדברים היו זורמים מהר יותר? אולי.

אז אחת ההשערות שהיא שדודו הוא גבר רגיש - כבשה שחורה ועוף מוזר בעיני החברה – וככה בדיוק מגיבות לזה החברות של צוקית, שבדיוק כמו ציפורים של היצ'קוק - באו לדקור עד שדודו ייכנע.

View this post on Instagram

A post shared by חתונה ממבט ראשון (@married_at_first_sight_il) on

ואולי דודו באמת בחור רגיש, ואולי הוא גם סובל קצת מתסמונת ה"מדונה זונה", זו שפרויד ניסח כבר לפני יותר מ-150 שנה. גברים, אתם יודעים איך זה, מוכנים להתהולל עם נשים קלות להשגה, אבל כשמגיע הזמן להקים תא משפחתי, הם יבחרו מישהי כמה שפחות מנוסה ו"טהורה" במובן המיני. כי בסופו של דבר, הם בוחרים את אם ילדיהם, והמישהי הזאת צריכה להיות ממש קדושה.

האמת, הסיבה להתנהגות של דודו לא ממש חשובה. הרבה יותר חשוב כאן התסכול של צוקית. השאלה כמה זמן היא עוד תחזיק מעמד? עברו 22 יום מתוך 42 המוקצבים לפי הפורמט. האם דודו ישבור שיאים ויירשם בהיסטוריה של התוכנית כאחד ששמר נגיעה עד הסוף? לא נשאר יותר מדי זמן עד שנגלה זאת.

כן, החזרה אחרי החגים לא הציתה סיבוב נוסף של דרמה, אבל חכו, בפרק הבא מחכה לכם נשיקה ראשונה בין שירי ללירן, שזה אירוע נדיר בערך כמו חילופי ראש ממשלה אצלנו, וגם פיצוץ בירח הדבש של אורטל לעידו. 4 זוגות, 4 מערכות יחסים, ואף אחת לא דומה לשנייה. הדרמה, כך נראה, מתחילה הרבה אחרי המבט הראשון.