• שלום, הגעתי ל"צער בעלי חיים"?
  • כן
  • אני צריכה את ההתערבות שלכם בעונה הנוכחית של "חתונמי"
  • מה, שוב הרגו את הדגים או הזניחו את הכלבים?
  • לא, הכל הרבה יותר גרוע, מתברר

לא, שיחה זו לא התקיימה במציאות, אבל בהחלט חשבתי על האופציה כשישבתי מבועתת מול המסך במוצאי השבת האחרונה. חגיגות הסילבסטר הבטיחו לנו שינויים, תהפוכות והפתעות - ובכן, ההפתעה היחידה על המסך שלי הייתה שי, שעדיין, משום מה, בטוח שמשהו טוב ייצא לו עם הדס, שכרגע נרתעת רק מהמחשבה שהוא ייגע בה.

בכלל, תחושת הרתיעה ליוותה אותי אתמול לאורך כל הפרק. זה התחיל עם איתמר, שעבר לשלב הבא בתכנית שלו לצמצם את קארין, שכבר לבשה את הטרנינג הדהוי עם השפריצים של רוטב הדגים השמנוני והאדום כיאה לבחורה שבן הזוג שלה ל-42 הימים הקרובים "רוצה אותה בית". ועכשיו, כנראה, הגיע הזמן להוציא אותה מהבית כי הוא עצמו נכנס לבידוד.

"שבי, אפרוח", הוא זורק לה משפט שאמור להישמע חמוד, אבל בפיו, בשלב הזה של היחסים, נשמע לא משהו. ואז, אחרי השיחה עם החבר-הרופא, הוא מסביר לה שזה "ארבעה ימים, זה רק ארבעה ימים", והנה, קארין יוצאת מהדירה מבואסת, עם המזוודה הענקית, ונראה שהשיג את שלו.

אבל הוא לא, הוא עוד לא מיצה את כל ארסנל התחמושת שלו ולכן היא נאלצת לחזור על עקבותיה כדי לפייס את "איתמרי" ה"עצובי" כי הוא לא קיבל "חיבוקי" לפרידה. היא מתרפקת עליו והוא ממשיך לעמוד שם עם פרצוף כועס וידיים מאחורי הגב רק כדי ללמד אותה עוד לקח.

קארין ואיתמר ב"חתונה ממבט ראשון". קמפינג זה לא כיף (צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון)
אז מי מהם בעצם בבידוד? קארין ואיתמר | צילום: קשת 12, חתונה ממבט ראשון

תראו, אני יודעת וכולנו יודעים שאף אחד מאיתנו לא רואה את כל מה שקורה ביניהם – גם אם קארין ואיתמר מתנהלים לגמרי בסדר גמור אחד עם השני ב-90% אחוז מהזמן, אי אפשר להתעלם מהרושם ב-10% הנותרים, ומדובר באיתותים על מערכת יחסים בעייתית. 

אם כבר, בהחלט עדיף את הסיטואציה של שי והדס, שם הדברים נמצאים על השולחן. מזל שיש גם את מנו וניצן עם הלאבי דאבי שלהם והתלהבות משרשרת האורות במרפסת, שכמובן אי אפשר להשוות להתלהבות של מעיין ועומרי מהדירה החדשה (חברים, תרגעו כולו עברתם מפלורנטין ליפו, לא למנהטן).

אבל יותר מכולם "עושים את אווירת הסילבסטר" בעיקר עינת ולירן; עינת שמאוהבת בעיקר בלוק שלה עם הכתפיים החשופות והטיארה על הראש, אבל למען יצירת הפריים המושלם היא גם הולכת על הנשיקה הארוכה מאוד עם לירן, כאילו היא בסצנת סיום של קומדיה רומנטית הוליוודית, רק חבל שהחברה שלה מפריעה לה עם השאלות באמצע.

כן, למרבה הצער גם חגיגות סילבסטר התגלו כמבוי סתום, אולי כי אנחנו כבר באוקטובר, ובסופו של דבר יודעים ששנת 2021 לא תביא איתה איזו בשורה מדהימה לגבי השינויים בחיים של כולנו. בפרקים הבאים אולי נראה דברים מפתיעים כמו לחיצת יד בין שי להדס, ואנחנו כמובן שמחים להאמין בזה מכל הלב, כי התקווה, כמו שכולנו יודעים, תמיד מתפוגגת אחרונה. אחרי שכבר אזלו כל שאר הרגשות והתחושות.

אז שתהיה שנת 2021 (או מה שנשאר ממנה) שמחה ומרגשת זוגות יקרים. נאחל שבפרקים הבאים לא נצטרך לפנות שוב לצער בעלי חיים ולבקש צו מניעה.