ורדה התקשרה אליי, לדבריה היא הגיעה אליי לאחר חיפוש "בילוש פרטי" ברשת האינטרנט. היא ביקשה שאגיע לחנות הבגדים שבבעלותה במרכז אחת הערים באזור השרון. הגעתי בשעת בוקר מוקדמת, לדברי ורדה אלו שעות הפתיחה ללא לחץ ולקוחות בחנות. ורדה מעצבת ומייבאת שמלות ערב יוקרתיות, ובסיור קצר בחנות הבנתי שמדובר בשמלות ערב יוקרתיות בעלות של אלפי שקלים.

ורדה הכינה לנו שתייה חמה והחלה לספר לי על תופעה שהחלה לפני מספר חודשים, שבהם היא סובלת מהטרדות שכוללות מעשי ונדליזם בפתח החנות. לדבריה, מדובר במעשי ונדליזם לא גדולים, אך אותה זה מטריד, במיוחד כשיש לה חשד שמדובר בשותף עסקי מהעבר כשלטענתו ורדה חייבת לו כספים. ורדה כמובן מתכחשת לחוב, אבל עדיין לא בטוח שהוא אחראי להטרדות. ורדה סיפרה שפעם אחת ניזוק מנעול דלת החנות ובפעמים אחרות הושלכה צואה לעבר פתח החנות.

נעשה ניסיון להתקין מערכת מצלמות בפתח החנות, אך בתנאי השטח, לא ניתן היה לראות מי המבצע ובטוח שלא לזהותו. ורדה סיפרה לי שמצלמה שממוקמת בתוך החנות הראתה דמות חבושה קסדה, כך שצריך תצפית פיזית במקום בכדי לעקוב אחר המבצע ובכך לחשוף את זהותו. ורדה סיפרה שבעוד 10 ימים היא טסה לשבוע בענייני העבודה ולדבריה זהו פרק זמן אידיאלי לתצפית ומעקב.

קיבלתי מוורדה את הפרטים הרלוונטיים לצורך החקירה, היא סיפרה לי שהעובדת גילת תפתח ותסגור את החנות במהלכה שהותה בחו"ל. סוכם שהתצפית תחל מרגע סגירת החנות. ורדה הדגישה שגילת אינה מודעת לפעילות שאנו נבצע. כעבור 10 ימים, ורדה טסה לעיסוקיה וכפי שסוכם והחלה תצפית לעבר החנות בשעות הלילה.

במשך שבוע שלם בשעות הלילה לא בוצע שום מעשה ונדליזם בפתח החנות של ורדה, כאשר ורדה שבה לארץ נפגשנו והעברתי לה את סרט הצילום של פעילות התצפית משעת סגירת החנות ועד שעות הבוקר המוקדמות. תוך כדי העברת החומר וכדרך אגב, סיפרתי לוורדה שגילת נראתה פעמיים נאספת מתחילת הרחוב ברכב אוודי בצבע שחור, ורדה הסתכלה עליי בפליאה ושאלה איך נראה הנהג, בדקתי בטלפון עם צוות התצפיתנים ששהו בשטח, לדבריהם מדובר בבחור שחרחר עם קרחת חלקה, ואף זכרו את שלוש הספרות האמצעיות של מספר הרכב.

ורדה לא האמינה למשמע אוזניה. לאחר הלם קל, סיפרה לי שזהו ראובן, בן זוגה לשעבר, שפרידתם לפני כחודשיים לא הייתה מובנת לה ועכשיו היא מבינה מה ככל הנראה הייתה הסיבה לפרידה. גילת, עובדת החנות שלה, ניהלה רומן עם בן זוגה מתחת לאפה.כמה זמן זה נמשך, אין לוורדה תשובה, האם זה רלוונטי עכשיו, גם לזה לא הייתה לוורדה תשובה. היא לא ציפתה לקבל מידע מהכיוון הזה, ולכן לא ידעה כיצד לפעול. ורדה החליטה לחשוב כמה ימים ולשקול את צעדיה. לאחר מספר שבועות שמעתי ממנה שעניין הפגיעות בפתח החנות נפסקו, ייתכן שהמבצע התייאש ומיצה את הפעילות הזו. בעניין הממצא המפתיע, ורדה סיפרה לי שהיא לא התאפקה ובאחד בימים זרקה לגילת משפט לא צפוי בסגנון : "ראובן מנשק טוב... נכון?". גילת שנראתה מבולבלת ולא הבינה מהיכן זה הגיע, סיפרה שהם ידידים טובים ולא מעבר, עוד באותו ערב, גילת הודיעה לוורדה שהיא מתפטרת כי האווירה והחשדות שלה גורמות לה לאי נעימות.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, בעל משרד "ים חקירות".