יוחאי התקשר וביקש לתאם פגישת יעוץ. כעבור יומיים הוא הגיע למשרדי ונראה מבולבל ולא החלטי. יש את המבט הזה בעיניים, שאומר יותר מכל, שאותו אדם היה מעדיף שלא להיות כאן ולא להתמודד עם האמת. יוחאי נשוי כמה שנים ואב לשתי בנות. אפרת - אשתו, עובדת כסוכנת שיווק ומרבה להיות בשטח, בביקורים בין בתי עסק. אפרת ויוחאי הכירו דרך אתר היכרויות והתחתנו תוך זמן קצר. יוחאי  המשיך וסיפר שכבר בשנה הראשונה הרגיש שאפרת מסתירה ממנו דברים, אך לא ייחס לזה חשיבות והמשיך בשגרת החיים. כשיוחאי סיפר קצת על הרקע שלו ושל אפרת, הוא דאג לציין את העובדה שאימו אינה אוהבת את אפרת ושתמיד היא טענה שאפרת אינה מתאימה לו.

יוחאי המשיך וסיפר שכמעט ואין בניהם יחסים אינטימיים, אפרת חסרת סבלנות כלפיו וממשיכה כבעבר להסתיר ממנו דברים ולא לשתפו בפרטי שגרת היום. לדבריו, כאשר היה שואל אותה איך היה בעבודה, היא נהגה להשיב לו: "תבוא ותראה!". היא הייתה יוצאת בערבים, וכשהוא היה שואל לאן, היה זוכה לתשובה מלגלגת: "אם היה משהו מעניין - הייתי מספרת לך". יוחאי דיבר בכנות וסיפר שאמו דחקה בו כמה פעמים לבדוק מה קורה עם אשתו. "היא תשבור לך את הלב", אמרה לו אימו לא מעט פעמים.

"הנה, לאחר לבטים רבים, אני פה..", אמר יוחאי. סיכמנו שנעקוב אחרי אפרת במשך מספר ימים ברציפות ולאורך כל היום ונראה את שגרת היום שלה ועיסוקיה. ביום המעקב הראשון התמקם צוות מעקב סמוך לבית של הזוג. במהלך היום לא נחשף מפגש מעניין או פעולה שיכולה לקדם את החקירה. למחרת בבוקר הגיע צוות המעקב שוב לבית של אפרת ויוחאי, לאחר כמה דקות הבחין הצוות בעוקבים נוספים שממוקמים סמוך לבית וצופים לעבר חניית הרכבים של הבניין.

לקראת השעה 08:00 יצאה אפרת עם בתה מלובי הבניין ונכנסה לרכב שלה. תוך שניות היה ברור שצוות המעקב הנוסף - ממוקד בה. שני העוקבים האחרים נכנסו מיד לכלי הרכב שלהם והחלו במעקב. עדכנו מיד את יוחאי בהתפתחות, יוחאי נשמע מופתע והמום, ולמשך כמה דקות לא ידע מה לומר. בהתחלה העלינו אפשרות שאולי המעסיק של אפרת החליט לבדוק האם היא מבצעת את תפקידה כראוי והצמיד לה מעקב. אפשרות נוספת שהעליתי בפני יוחאי היא שאולי אמו קשורה לעניין... הוא היה מבולבל ונסער לחלוטין. ביקשתי ממנו לבדוק את העניין ברגישות רבה עם אימו. סיכמנו שהוא יספר לה שראה במו עיניו שני אנשים עוקבים אחר אפרת כשיצאה מהבית, כדי לבחון את תגובתה.

צוות העוקבים הגיע למשרדה של אפרת ומרחוק נראה הרכב שלה בחניית בניין המשרדים ובחנייה סמוכה נראה צוות המעקב שנצפה בבוקר ליד הבית. כעבור חצי שעה יוחאי התקשר אליי נרעש, וסיפר שאמו הודתה מיד בשליחת העוקבים אחר כלתה. לדבריה, היא התייאשה והבינה שבנה לא מסוגל לבצע את הבדיקות הנדרשות והחליטה לעשות מעשה. האם סיפרה ליוחאי שהיא עוקבת אחרי אפרת כבר במשך שבוע ימים, ושבמקרה יום קודם לכן החליטו העוקבים לעשות יום הפסקה. אמו של יוחאי טענה בפניו שיש בידיה הוכחות חד משמעיות לכך שאפרת מנהלת קשר רומנטי עם גבר אחר, כולל סרטים ותמונות. את השיחה סיימה האם בכך שאמרה ליוחאי שהיא מאד אוהבת אותו. אוהבת, שולטת, מנהלת ומתערבת יותר מידי...

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, בעל משרד "ים חקירות".