קרן הגיעה לפגישה שקבענו מראש יחד עם חברתה. היא ערכה בינינו היכרות ואמרה לי שזו חברתה הקרובה והיא זו שהמליצה לה להיפגש איתי. קרן החלה לספר לי שבשבועות האחרונים היא מרגישה שהיא תחת מעקב, ולתחושתה מאזינים לה גם לטלפונים במשרד וגם לטלפון הנייד והיא בטוחה שמישהו עוקב אחריה.

ניסיתי להבין למה היא חושבת שמישהו יעקוב אחריה ולמי יש אינטרס כזה, והיא מיד ענתה: "אני לא רוצה לפתוח את זה בינתיים". הצעתי לה לבדוק האם הותקנו האזנות בטלפון שלה, ובמקביל לבדוק אם באמת עוקבים אחריה בזמן שהיא נוהגת ברכבה.

חברתה של קרן לחצה עליה לקבל את המלצתי, וכעבור יומיים הגיע בודק מוסמך מטעמי למשרדה ובדק את חלל המשרד והטלפונים. בהמשך נבדק גם הטלפון הנייד, אך לא נמצאו האזנות באף אחד מהמכשירים.

למחרת, בתיאום מלא עם קרן, המתין לה צוות עוקבים בצאתה מהעבודה וליווה מרחוק את נסיעתה. גם כאן לא זוהה כל מעקב סמוי אחריה. למרות זאת, צוות ממשרדי ליווה אותה במשך כמה ימים, בחן את סביבתה, ובכל הבדיקות לא נמצאו עוקבים.

לאחר שבוע וחצי של בדיקות, קרן יצרה איתי קשר וביקשה שנפסיק את המעקב. נפגשתי איתה שוב כדי להסדיר את עניין התשלום, ובסיום השיחה היא חייכה ואמרה לי שעכשיו היא יכולה לשתף אותי לגבי מקור החששות שלה. היא סיפרה לי שלפני כמה חודשים היא החלה לצאת עם בחור מקסים שנפרד מחברתו הקודמת לאחר שזו בגדה בו.

לדברי קרן, היו לא מעט מקרים במהלך הקשר שבהם היא הרגישה שהיא צריכה להוכיח לו את נאמנותה. "כעסתי עליו כמה פעמים והוא הבטיח שהוא יפסיק עם זה", הוסיפה קרן , "בימים שבהם העוקבים שלך היו סביבי הוא היה בחו"ל. לפני הנסיעה שלו ראיתי שיחה בטלפון שלו ממספר מוזר. בדקתי בגוגל והגעתי לאתר של בלש פרטי. נשבעתי לעצמי שלמרות שהוא מקסים ומדהים, אם יתברר לי שהוא שם עליי מעקב בזמן שהוא לא בארץ, אני מסיימת את הקשר הזה כי יש גבול גם לאיפוק שלי. זה לא מגיע לי ולא מתאים לי", סיכמה קרן בהחלטיות ואז הוסיפה: "לשמחתי, התברר לי ממך שזה לא היה הוא, והוא לא הלך עד כדי כך רחוק".

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"