יצחק הביט לעברי ואמר לי עם חצי חיוך: "כמו שאני אומר תמיד, מידע מאפשר לקבל החלטות טובות ולהקטין את הסיכוי להצטער". את יצחק, זה המקום לציין, אני מכיר כבר כמה שנים. הוא עוסק בתיווך נדל"ן באזור הצפון ולפעמים לקוחות נעלמים ומתחמקים לו מתשלום דמי התיווך ושם אנחנו נפגשים.

תמיד מצאנו עבורו את הלקוחות שנעלמו לו, ומשם הוא היה ממשיך בסיוע עורך הדין שלו לתהליך גביית החובות. ידעתי שיצחק אוהב מידע ושכל אינפורמציה היא חיונית עבורו. הוא תמיד ניסה להכיר את האנשים שאיתם הוא מתקשר עסקית ובכך להיות ביתרון ובתחושת כוח ועליונות.

"הפעם מדובר בעניין אישי", הוא אמר והזכיר לי את בנו אביעד, שנראה לעיתים מסתובב במשרד התיווך שלו. יצחק סיפר לי שאביעד יוצא כבר כמה חודשים עם בחורה נחמדה אבל משהו שם לא סגור לו עד הסוף. "גם היא עוסקת בתיווך, אבל משהו בה לא נראה לי טוב", אמר לי יצחק וביקש לרחרח סביב הבחורה.

לפי הבעת פני לאור הבקשה, יצחק הבין שאני לא אוהב עבודות מסוג זה. הזכרתי לו שזה עניין של אביעד, שהוא זה שבחר את בת הזוג שלו, ושאם היא לא מתאימה לו הוא בטוח יידע לחתוך ולסיים את הקשר. יצחק החליט להיפתח ואמר לי  שהוא חושש שבת הזוג של אביעד אינה נאמנה לו.

למרות זאת, הרגשתי שהוא לא משתף אותי בכל הידוע לו, והוא מצדו ביקש לרחרח קצת, לעקוב אחריה במשך כמה ימים ולבחון את נאמנותה. "לאחר שהמידע יהיה ברשותי" הוא אמר, "אז כבר אחשוב איך להתמודד עם העובדות". יצחק סיפר לי שכבר כמה שבועות הוא מתלבט אם לפנות אלי בנושא זה ושההחלטה נפלה עכשיו מכיוון שאביעד טס לכמה ימים.

"אביעד הזמין את חברתו להצטרף לנסיעה, אך היא סירבה בנימוס", סיפר לי יצחק, "אני רוצה מעקב אחריה בימים שבהם אביעד אינו בארץ". יצחק נראה בטוח בעצמו ומשוכנע בצדקת הבדיקה הזו. כעבור כמה ימים אביעד טס, וצוות בלשים ממשרדי נצמד מיד לחברתו, ובמקביל למעקב התחלנו באיסוף מידע ורקע אישי אודותיה.

חברתו של אביעד לא בזבזה זמן: כבר בערב הראשון היא יצאה עם חברה ובחור נוסף לפאב. הבחור, שנהג ברכב ואסף את הבנות, נראה נמנע משתיית אלכוהול, אך שתי הבנות שתו ללא הפסקה. בסיום הערב, חזרו השלושה לרכב. חברתו של אביעד והבחור הורידו את הבחורה הנוספת בביתה והמשיכו לכיוון דירת חברתו של אביעד.

כשהגיעו לחזית בניין המגורים, נשארו השניים ברכב וכעבור כמה דקות ניתן היה לראות בבירור את השניים מתגפפים, מתחבקים ומתנשקים בלהט. לא עבר הרבה זמן רב, והשניים יצאו מהרכב ונכנסו לדירה. התשוקה הייתה כל כך גדולה, שגם בחדר המדרגות נראו השניים שוב מתנשקים. כעבור שעתיים, לקראת השעה שתיים לפנות בוקר, יצא הבחור חזרה לרכבו.

כפתורי חולצתו, שנראו פתוחים בחלקם העליון, לא הותירו ספק לגבי מה שנעשה בדירה. תמונות איכותיות וברורות הועברו למחרת בבוקר ליצחק, והמבט הלא מופתע שלו חיזק אצלי שוב התחושה שהיה לו מידע מוקדם על הבחורה ועל מעלליה. בשלב זה הוא ביקש לעצור את המעקב. "אני לא צריך יותר מהתמונות האלה", סיכם.

יצחק סיפר לי שמכר ותיק שלו, שעוסק גם הוא בתחום התיווך, שוחח איתו ואמר לו: "תגיד לאביעד שלך שייזהר מהבחורה הזו. היו כבר כמה סיפורים עליה בברנז'ת המתווכים שהיא עושה קרניים חופשי". יצחק הזכיר לי שמידע יכול לחסוך הרבה כאב, ואמר שהוא כבר ימצא את הדרך להעביר את התמונות לאביעד מבלי להשאיר עקבות.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"