את דולי אני מכיר כבר לא מעט שנים. היא עובדת בארגון אשר ממוקם בצפון הארץ ומשרדנו מבצע עבורו שירותי חקירה על בסיס קבוע, אבל הפעם היא התקשרה וביקשה סיוע בנושא אישי.

קבענו להיפגש בבית קפה, ודולי הפתיעה כשהגיעה עם אחותה הצעירה עדי. דולי (32), נשואה ואם לשניים, מיד החלה לספר לי על חיי הזוגיות של הוריה. לדבריה, אביה הוא בוגד סדרתי, כזה שבמשך שנים התעסק עם נשים מהצד.

עם התגלגלות השיחה, דולי ואחותה סיפרו לי שבמהלך השנים שעברו, אמם ככל הנראה לא ראתה ולא שמעה כלום - או שידעה והעדיפה להתעלם ולהדחיק. עוד סיפרה לי עדי כי לפני כחצי שנה היא ראתה את אמה בשעת ערב מאוחרת יושבת בסלון הבית ומתייפחת בבכי, היא מיד שאלה אותה האם זה קשור למעללי אביה - והאם, לראשונה,  לא הכחישה.

עדי שיתפה מיד את דולי והשתיים החליטו לעמוד לצד אימן. בשיחות רבות עם האם, התברר שהיא ניסתה כבר בעבר לדבר עם האב, ביקשה ממנו שיחדול ממעשיו, אך הוא תמיד הגיב בביטול ובזלזול והטיח בה שהיא מפנטזת וממציאה דברים.

"אילו רק הייתה לי הוכחה", אמרה לא פעם האם לבנותיה, "הייתי מעיפה אותו לכל הרוחות. על כל השנים שעברו וכל הבגידות". "זה היה הרגע בו לקחנו את העניין לטיפולנו" אמרה לי דולי, "וביחד החלטנו לתת לאימא את מבוקשה".

שתי נשים נותנות ידיים (צילום: רועי ברקוביץ)
שתי האחיות החליטו יחד לשים סוף לבגידות של האב. אילוסטרציה | צילום: רועי ברקוביץ

קיבלתי מהשתיים פרטים בסיסיים אודות האב כמו סדר יומו, תמונה ופרטי הרכב שלו. תוך מספר ימי מעקב סמוי נמצאה ההוכחה. אביהם נראה מבקר בדירת מגורים לא מזוהה, וכשתשאלנו את השכנים, התברר כי בבית מתגוררת אישה גרושה יחד עם בנה המתבגר.

אביהם של דולי ועדי נראה שוהה בבית עם האישה הגרושה במשך שעות - גם בשעות הבוקר וגם בשעות הערב. ממצאי המעקב חשפו גם שהאב ככל הנראה תומך כלכלית במאהבת הגרושה, ובהזדמנות אחרת הוא נראה מבקר איתה באטליז ומשלם על המצרכים שהגיעו ישר לביתה, ובפעם אחרת לקח את רכבה לניקוי ושטיפה.

דו"ח חקירה מפורט שכלל סרטי וידאו ותמונות הועבר בצורה מסודרת לדולי ואחותה. "המעטפה עם הדוח בדרך לאמא שלנו" אמרו לי והוסיפו שהן מתכוונות לתמוך בה בכל דרך שתבחר לפעול. "הפעם", סיכמה עדי, "הוא לא יזלזל בה וינפנף אותה. אנחנו נשמור על כבודה".

כעבור מספר שבועות, דולי יצרה איתי קשר וסיפרה לי שאמם העבירה לאביהן תביעת גירושים, ומספר ימים לאחר מכן הוא כבר עזב את הבית על דעת עצמו. 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"