עידן התקשר אליי וביקש לתאם פגישה. הוא הודיע לי מראש שיגיע אליה עם אשתו יערה, וכעבור יומיים, בשעת בוקר מוקדמת, הגיעו השניים לבית הקפה שבו קבענו להיפגש.

שניהם בתחילת שנות ה-30 לחייהם, מתגוררים במרכז הארץ ונשואים כבר שלוש שנים, ואחרי שיחת היכרות קצרה, עידן פתח וסיפר שישנה אישה אלמונית ששולחת הודעות ליערה ו"מעדכנת" אותה שהוא מנהל כביכול רומן מאחורי גבה.

לדברי עידן, עיקר המסר בהודעות היה שמומלץ ליערה לשמור על בעלה, ולכל השאלות של יערה לשולחת ההודעות האלמונית לא היה מענה. עידן הדגיש שמיותר לציין שאין לו שום רומן ואין לו מושג מי זו יכולה להיות, בזמן שיערה נראתה קצת פחות החלטית וביקשה לציין שלפני כשנה עידן אכן ניהל רומן קצר עם אחת הקולגות שלו.

ניסיתי לדלות משניהם פרטים על אורח חייהם ועל חשודים פוטנציאליים, אך תוך כדי השיחה, גברה בי התחושה שהפגישה הזו נקבעה ונועדה בעיקר "להרגיע" את יערה אחרי שעידן חזר כמה פעמים על ביטויים כמו "חייבים לגלות" ו"סתם מנסים לסכסך בינינו".

בהמשך הפגישה יערה ציינה שהמטרידה, בשתי הזדמנויות שונות, ציינה בהודעות את פרטי הלבוש של עידן באותו היום, ככל הנראה כדי לשדר רצינות ולהוכיח שהיא קרובה אליו. רשמתי את הפרט החשוב הזה לפני וביקשתי לחשוב על הדברים. בבוקר למחרת התקשרתי לעידן כדי לוודא שהוא בעבודה וסיפרתי לו שיש לי הרגשה מוזרה ושאלתי אם יש עוד פרטים שהוא רוצה לספר לי לפני שאצא לחקירה.

עידן שתק למשך כמה שניות ואז אמר: "מה, אני כזה שקוף? או שאתה ממש לא פראייר?. אמרתי לו שאולי גם וגם, אז הוא סיפר לי שהוא אכן נפגש לאחרונה עם מישהי לבילוי חד פעמי: "הבעיה שהיא לא חשבה שזה יהיה סטוץ, היא עצבנית ששיקרתי לה שאני פרוד ופשוט החליטה לנקום בי. היא אמרה שהיא תטריד אותי ואת אשתי ושאני אשלם את המחיר".

עידן ציין שהוא מאמין שעם הזמן הכעס של אותה "אלמונית" ייעלם והיא תחדל ממעשיה. "בינתיים אני צריך להרגיע את העניינים בבית והפגישה איתך הייתה חלק מזה. הנה, כבר חמישה ימים יש שקט", הוא אמר בסיפוק.

רגע לפני שהשיחה הסתיימה עידן זרק הערה סרקסטית ושחצנית: "האמת? המפגש עם האחרונה היה כל כך טוב ושווה את הברדק הזה". כמובן שנותרתי בהלם ולא ידעתי מה להשיב, ובעיקר חשבתי על יערה וקיוויתי שבפעם הבאה, שבטוח תגיע בקרוב, עידן ייתפס. עד אז, כמובן, ניתקתי עם השניים מגע.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"