זו הייתה חקירה שהחלה מהודעת וואטסאפ שלא נמחקה: גידי הגיע למשרדי בדיוק בשעה שקבענו יחד עם חברו הקרוב, שהמליץ לו לפנות לחוקר פרטי.

גידי החל לספר לי על רונה, אשתו: הם נשואים כבר תשע שנים, מתגוררים במרכז ויש להם שני ילדים קטנים. לדברי גידי, מאז הלידה השנייה רונה החלה להתרחק ממנו, ובחודשים האחרונים היא מתחמקת ממגע אינטימי, היא עצבנית וחסרת סבלנות. גידי, כך לדבריו, מרגיש שמשהו קורה מאחורי גבו.

הוא המשיך וסיפר שלפני כשבוע הטלפון של רונה היה מונח על המיטה כשהיא הייתה במקלחת, הוא לא התאפק, לקח את הטלפון, נכנס להודעות וראה הודעת וואטסאפ בה נכתב: "סבבה. סגור. כמו שקבענו...". לדברי גידי, לא הייתה היסטוריה להתכתבות הזו, והיא ככל הנראה זו נמחקה - למעט ההודעה האחרונה.

גידי רשם את המספר שהיה שמור תחת השם "דביר - לקוח" והחזיר את הטלפון למקומו. רונה יצאה מהמקלחת, התעסקה קצת עם הטלפון, נכנסה למיטה ונרדמה. גידי לעומתה, לא נרדם כל כך מהר, ולמחרת בבוקר הוא ניצל דקה פנויה, לקח את הטלפון של רונה ולא הופתע לראות שההודעה מאמש נמחקה כלא הייתה.

לדברי גידי הוא התחיל להבין מה קורה והתמונה מבחינתו החלה להתבהר. למחרת, גידי שיתף את חברו הקרוב בהתפתחויות, וזה המליץ לו, בחוכמה רבה, שלפני שהוא מפוצץ את העניין עם רונה, חשוב שיהיו לו הוכחות חזקות וחד משמעיות כדי למנוע מצב של "מילה מול מילה", כי ייתכן שלאחר השיחה שלו עם רונה, כבר אי אפשר יהיה להשיג הוכחות כי הקשר ייפסק.

גבר וטלפון (צילום: shutterstock | Lolostock)
הודעה אחת "תמימה" חשפה סיפור גדול. אילוסטרציה | צילום: shutterstock | Lolostock

גידי מסר לי פרטים על שגרת היום של רונה, שעות העבודה שלה, שעות איסוף הילדים, החוגים ועוד. הכנו תוכנית חקירה מסודרת ומחושבת, ובמקביל בדקנו את מספר הטלפון של "דביר - לקוח", וחקירה מהירה העלתה שמדובר במכשיר "טוקמן" שזהות בעליו אינה ידועה.

הבנו שיש לנו עסק עם גבר זהיר ודיסקרטי, וצוות הבילוש נצמד לרונה בשעות מפוצלות על פי התכנית המסודרת. כעבור כמה ימים רונה נפגשה עם המאהב, אותו "דביר - לקוח". דביר אסף אותה מאחד הקניונים בעיר מגוריה, והשניים נסעו להתבודד ברכבו בחוף הים.

הם נראו עוברים למושב האחורי של הרכב, וכעבור שעה קלה חזרו למושבים הקדמיים ונסעו מהמקום. רונה חזרה לרכבה והמשיכה לגן הילדים לאסוף את בנה. צוות המעקב המשיך ללוות את "דביר" גם כשהגיע לביתו, דירת פנטהאוז בבניין מגורים.

למחרת, בחקירה סמויה נוספת, הסתבר שדביר נשוי ואב לשלושה ילדים וכל המשפחה "המאושרת" מתגוררת יחד בדירת הפנטהאוז. גידי, שקיבל את ממצאי החקירה, חשף בפני רונה את כל מה שידוע לו. היא לא התבלבלה ואמרה לו שהיא רוצה להתגרש.

כשהעלה את שמו של דביר ושאל האם הוא סיבה מספיק טובה לפירוק המשפחה - רונה קטעה אותו ואמרה לו שדביר גרוש כבר שנתיים, אב לילד אחד ושהוא מחכה לה שתתגרש. "כנראה שמצפה לך הפתעה", אמר גידי אמר בנימה סרקסטית, "את מוזמנת לבקר את דביר, אשתו נעמי ושלושת ילדיהם בדירת המגורים שלהם בהוד השרון, אסמס לך את הכתובת המדויקת, כי מחר אני פותח תיק ברבנות".

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי שהתרחש לפני סגר הקורונה השלישי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"