ההתחלה של החקירה הזו הייתה מאוד מוכרת ושגרתית. אבי הגיע לפגישה כשהוא נראה שפוף ושבור, ומיד החל לספר לי על חייו ובעיקר על אשתו יפית. אבי סיפר שמאז שנישאו לפני כתשע שנים, הוא תפס את יפית בוגדת בו כמה פעמים, רומנים שכללו מפגשים לוהטים ואינטימיים.

"יש לה אופי חלש שמפיל אותה פעם אחר פעם", ניסה אבי לשכנע את עצמו במהלך השיחה איתי, ואז המשיך וסיפר שבפעם הקודמת שזה קרה, יפית התחננה שהוא יסלח לה, כולל איומים מצדה לפגוע בעצמה אם הוא יתעקש להיפרד ממנה.

הוא לי סיפר שהוא נשבר, סלח ונתן לה הזדמנות נוספת. "נשארתי ולקחתי הימור", סינן אבי בקול שבור. "עכשיו היא שוב עושה שטויות", המשיך ואמר שהוא כבר מכיר את אשתו ויודע בדיוק מתי היא פורחת ומאילו סיבות.

כשביקשתי ממנו דוגמאות, הוא סיפר שכשיפית מטפחת את עצמה באופן אובססיבי, זה רק אם רוצה להרשים גבר אחר. "כך היה בדיוק בפעם הקודמת, היא מחליפה לק כל יום, עושה פן ומתלבשת בצורה חושפנית". קיבלתי ממנו את הפרטים שנדרשים לצורך מעקב סמוי ויצאתי לדרך.

צוות עוקבים ממשרדי נצמד ליפית במשך כמה ימים, ואבי לא טעה: יפית נתפסה כשהיא מחנה את רכבה בלב שכונת מגורים בעיר סמוכה ונאספת על ידי גבר שנהג ברכב מפואר. השניים נסעו למלון דיסקרטי, שם יפית והמאהב בילו כמעט ארבע שעות.

כשיצאו מהמלון, הגבר החזיר את יפית לרכבה וזו המשיכה ישר לביתה. כשאבי ראה את תמונות הגבר הוא זיהה את המאהב התורן: "זה המוסכניק מאזור התעשייה. זה ההוא שמטפל ברכב שלה. זה לא ייאמן, בכל מקום שיש אפשרות ליפול, היא נופלת".

הפעם אבי נשבע בפני זה הסוף. "כנראה שזה חזק ממנה", הוא מלמל מתוך ייאוש ואז ביקש שאקשר אותו עם עו"ד במטרה להתחיל בהליך גירושים ולקבוע הפעם עובדה כדי שלא יהיה נתון ללחץ מצידה. "הפעם זה נגמר באמת", אמר לי, ואני רק קיוויתי בשבילו שיעמוד במילתו.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"