כבעל משרד חקירות אני נזהר ממצב שבו לקוחות יקבלו ממני מידע בסיום החקירה ויבצעו בו שימוש בלתי חוקי, מצב שעלול לקרות, אך כאמור במסגרת תפקידי אני עושה הכל כדי למנוע זאת.

אנט התקשרה אליי לפני מספר שבועות ונשמעה רגועה ושקולה. היא ביקשה לבצע מעקב כבר למחרת בערב אחרי שחר, בעלה של אחותה. לדבריה, היא פועלת עבור אחותה, מצב שקורה לעיתים קרובות, מאחר ואחותה לא יכולה לשוחח איתי מטעמי זהירות וממילא היא זו שהתכוונה לפגוש אותי ולשלם לי על המעקב.

פגשתי את אנט בערב למחרת שיחתנו עם יציאת החוקרים למעקב, קיבלתי ממנה תמונה של שחר, צילמתי את תעודת הזהות שלה והחתמתי אותה על הזמנת המעקב. הפרטים המלאים הועברו לצוות ממשרדי שיצא לדרך.

צוות הבלשים סיים את המעקב כבר כעבור כמה שעות, אחרי ששחר יצא מביתו בשעה תשע בערב, ישב בבית הוריו במשך חצי שעה ומשם המשיך לבית קפה בעיר סמוכה לעיר מגוריו באזור הצפון. עם הגעתו למקום הוא נפגש עם גברת צעירה והיה נראה שזהו המפגש הראשון בין השניים. בתחילת המפגש היה ביניהם מרחק פיזי מסוים, אך ככל שנקפו הדקות השניים השתחררו, נראו צוחקים וגם המגע ביניהם לא איחר להגיע.

היד של שחר גלשה ונשארה על הרגל של הצעירה, והיא מצדה ליטפה את רגליו מתחת לשולחן. כעבור שעה וחצי של נגיעות קלות, עזבו השניים את בית הקפה ונסעו יחד, כל אחד ברכבו, לחניון של מגרש כדורגל סמוך לבית הקפה.

כשמצאו פינה חשוכה ומוסתרת, הם החנו את הרכבים והגברת הצעירה עברה לרכבו של שחר, שמצדו הזדרז ועבר למושב האחורי. השניים שהו ברכב יותר מחצי שעה, הרכב נראה מתנועע כצפוי, ובסיום הושלכו מהחלון כמה מגבונים משומשים. מטרת המפגש בין השניים הייתה ברורה לחלוטין.

זוג ברכב (צילום: shutterstock | dekazigzag)
מטרת המפגש בין שחר לצעירה הייתה ברורה לחלוטין. אילוסטרציה | צילום: shutterstock | dekazigzag

סרט המעקב הועבר לאנט במלואו, וכבר למחרת היא התקשרה כדי לקבוע פגישה ולהסדיר את התשלום. עם הגעתה למשרדי היא ביקשה להתוודות ולספר לי שאחותה אינה מעורבת כלל וכלל ואינה מודעת למעקב: "רציתי שיהיה לי משהו ביד נגד שחר", אמרה לי אנט, "ידעתי שהוא בוגד בה ורציתי הוכחה לכך".

כשביקשתי הסבר, היא סיפרה שלפני כשבועיים היא נפגשה עם גבר שאינו בעלה במתחם צימרים דיסקרטי, ולהפתעתה, כאשר היא ובן זוגה יצאו ברכבם מהמתחם, היא זיהתה את שחר נכנס עם הרכב שלו למתחם הצימרים כשלצדו בחורה שאינה אחותה.

אנט המשיכה בשצף דיבורה והודתה שאין לה מושג אם שחר ראה אותה וזיהה אותה: "אף פעם לא אהבנו אחד את השנייה ולא רציתי לקחת סיכון. אם בעתיד הוא יפנה אליי באיזו הזדמנות ויעלה את הנושא, אסביר לו בעדינות שגם לו יש הרבה מה להפסיד. ככה זה, אני תמיד אוהבת להיות בשליטה".

אנט דיברה עם אחותה והבינה שבימי חמישי שחר "יוצא" עם חבריו, לכן היא העריכה שנתפוס אותו באותו יום - וכך היה. הזכרתי לאנט שבהסכם העבודה היא חתומה ומחויבת שלא לבצע שימוש בלתי חוקי בממצאי החקירה, והיא נשבעה שאין לה כל כוונה לסחוט את שחר.

"אני אגיד לך מה - במידה והוא ינסה לסחוט אותי על המפגש שלי עם הגבר השני, אני כבר אהיה מוכנה עם חומר עליו. עם המידע שהשגת לי אני בטוחה לחלוטין", אמרה לי בחצי חיוך, שילמה לי ועזבה את משרדי.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"