ריקי ואיציק הזמינו אותי לביתם. שניהם בשנות ה-50 לחייהם וגרים בשכונה מבוססת בעיר מרכזית באזור השרון. שניהם נראו מתוחים ודרוכים, ואיציק פתח את השיחה וביקש לציין שזו הפעם הראשונה שבה הם נפגשים עם בלש פרטי ושמעולם לא חשבו שיגיעו למצב כזה.

איציק, שנשמע נרגש, ביקש מריקי שתספר לי על מטרת המפגש, והיא מיד החלה לספר לי שהם הורים לשני ילדים; עידו, בן 31, שעובד ומתגורר בארצות הברית, ושני, בת 21, בתם הצעירה שלפני כשנה השתחררה משירות צבאי.

"יש לנו בעיה עם שני", המשיכה ריקי. "כבר כמה חודשים שהיא מסתירה מאיתנו משהו. אנחנו יודעים שיש לה קשר עם מישהו, אבל אין לנו מושג מי הוא או מהיכן הוא", סיפרה לי ריקי, ואיציק המשיך את דבריה ואמר: "בכל שאלה שלנו שנוגעת לקשר הזה היא מיד קופצת, תוקפת ומבקשת שלא נתערב. תמיד היא אומרת שהכל בסדר, אבל אנחנו רוצים להיות בטוחים. אנחנו סומכים עליה, אבל היא עדיין הבת הקטנה שלנו, היא צעירה ואנחנו חוששים. אנחנו ממש מבולבלים ואובדי עצות".

למעשה, ריקי ואיציק ביקשו ממני לגלות את סודה של שני: "אנחנו באמת מפחדים שהיא תעשה צעדים שלא תהיה מהם דרך חזרה וטעויות שייפגעו בעתיד שלה", אמרו לי השניים, ואיציק סיפר לי שהם שוחחו על הנושא עם עידו, ולדבריו גם אותו שני לא שיתפה בשום עניין שקשור לקשר שלה. "העזרה שלך היא באמת האופציה האחרונה שלנו", אמרו לי השניים ונראו כמי שעדיין מנסים להצדיק את ההחלטה שלהם לפנות לחוקר פרטי.

בסוף המפגש קיבלתי מהם את כל הפרטים על שני, וכעבור כמה ימים התחלנו את החקירה. לאחר שבועיים, שבמהלכם עקבנו אחרי שני במשך כמה ימים רצופים, חשפנו שהיא מנהלת קשר רומנטי עם גבר בן 48, נשוי ואב לארבעה ילדים. חקירה מעמיקה יותר העלתה שהמאהב המבוגר שירת כאיש קבע בבסיס שבו שני שירתה, שם ככל הנראה הם הכירו, מה שאומר שהקשר ביניהם מתנהל במשך לפחות שנה.

זוג מאוהב (צילום: shutterstock | t.max)
שני עשתה כל שביכלתה להסתיר את הקשר הזוגי עם בן זוגה הנשוי. אילוסטרציה | צילום: shutterstock | t.max

ההלם של ריקי ואיציק היה גדול. לא היה להם מושג איך להתמודד עם הסיטואציה שבתם הצעירה מנהלת קשר ארוך עם גבר נשוי, אב לארבעה ילדים, שגילו כפול משלה ואפילו יותר. השניים ביקשו להתייעץ עם בנם הבכור עידו ואמרו לי שיחזרו אלי. אחרי כמה ימים השניים עדכנו אותי שעידו ביקש מהם שישאירו לו את העבודה, סוכם איתו שהוא ימצא דרך לספר לשני שהוא יודע על הקשר שלה, והוא אמר להם שיגיד לה שאנחנו מדינה קטנה ומישהו ראה אותה עם בן הזוג שאותו היא מסתירה וסיפר לו על כך. "שני לא צריכה לדעת כלום על החקירה", הרגיע עידו את הוריו.

כעבור חודש איציק התקשר אליי וסיפר לי שלאחר השיחה של עידו ושני היא סיפרה להם על הקשר הרומנטי שלה. "גם לה היה ברור שזה קשר לא בריא, לא נכון וללא עתיד", אמר איציק והוסיף ששני סיפרה להם בנוסף שעידן הזמין אותה אליו לארצות הברית לכמה חודשים, להתרחק, להתנתק ולשכוח, ולטענתה רק הזמן והמרחק יעשו את שלהם.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"