יעלה היא בת 40 ונשואה לעופר כבר למעלה מעשר שנים. אורח חייהם שגרתי למדי, שניהם עובדים במשרה מלאה, הורים לשלושה ילדים, מתגוררים בצפון, והזוגיות שלהם נחשבת לנורמטיבית לחלוטין. מבחינת יעלה, לא הייתה שום סיבה בעולם שיעלה בה החשד שעופר בוגד בה. "נכון" היא אמרה לי, "יש עליות ומורדות, יש לנו ויכוחים ומריבות כמו לכל זוג, אבל לבגידה לא חשבתי שנגיע אף פעם".

אלא שהכל השתנה מבחינתה בערב בו מצאה במקרה שני כדורי ויאגרה בכיס מכנסיו של עופר. לדברי יעלה, ככל שידוע לה (וידוע לה) לעופר אין שום "בעיה" שמצריכה ממנו לקחת כדורים מהסוג הזה.

יעלה המשיכה וסיפרה שהיא שיתפה חברה קרובה במה שמצאה, ושזו סיפרה לה שכדורים כאלה משמשים גם גברים ללא בעיות אבל רוצים להאריך את זמן התפקוד והפעילות המינית שלהם. "זה דבר שבדרך כלל לא קיים אצלנו בבית. הכל אצלנו מהיר וצפוי", אמרה לי יעלה בחצי חיוך נבוך וסיכמה: "המסקנה הישירה שלי היא שיש לו מישהי אחרת".

לזכותה של יעלה ייאמר שגם אם לא התכוונה לכך, העובדה שלא התפרצה בפני עופר, התעמתה איתו, וחשפה בפניו את הגילוי שלה, סייעה מאוד לחקירה שלנו. עצם זה שעופר כלל לא היה מודע לעובדה שהיא מצאה את הכדורים יגרום לו להמשיך בשגרתו ולא להיות זהיר, חשדן ואולי אף להפסיק לפרק זמן מסוים את הקשר עם אותה אישה אחרת - במידה ואכן קיימת אישה כזאת.

יעלה החלה לספר לי על סדר יומו ועיסוקיו השבועיים של עופר. החלטנו לבצע מעקב סמוי בימים ספציפיים בהם נראה לנו שהסבירות לתפוס את עופר גבוהה יותר. לאחר שלושה ימי מעקב ללא ממצאים, החל צוות המעקב את יום הפעילות האחרון - אז התברר שהיה שווה לחכות ולהתאזר בסבלנות.

כדורי ויאגרה (ארכיון) (צילום: יח"צ)
הכדורים הכחולים חשפו את האמת | צילום: יח"צ

עופר נראה יוצא מביתו בשעת ערב, מגיע לחניון תת קרקעי של קניון בעיר סמוכה ופוגש בחורה צעירה שניגשה לרכבו. השניים החלו בנסיעה ונכנסו למלון שמשכיר חדרים על בסיס שעות. עופר והאישה נראו נכנסים בזריזות למלון, וכעבור שלוש שעות יצאו ממנו וחזרו לחניון הקניון שבו נפגשו.

לאחר פרידה ממושכת, שכללה חיבוקים ונשיקות, יצאה הבחורה מהרכב, נכנסה לרכבה שחנה בסמוך, והשניים נסעו כל אחד לביתו. יעלה, שעודכנה בפרטים כלליים, ביקשה שנזהה את הבחורה, ולמחרת בבוקר שלחתי לה כמה תמונות של המאהבת וביקשתי כמה שעות כדי להשלים את החקירה ולזהות אותה באופן מלא.

כעבור כמה דקות יעלה התקשרה אליי בבהילות ואמרה לי בסערת רגשות: "זאת טלי! השכנה שלנו מהבניין הקודם שגרנו בו. עזבנו את הדירה ההיא לפני חמש שנים ושמעתי שהיא התגרשה לפני שנתיים", היא סיפרה בקול שבור.

העובדה שיעלה הכירה באופן אישי את המאהבת הוסיפה המון זעם וכאב. "בשבילה הוא היה צריך את הוויאגרה", אמרה יעלה כשהיא ממררת בבכי, "על ההשפלה הזו לא אסלח לו", צעקה בזעם, ובסוף היום היא כבר שלחה לי הודעה ובה כתבה שקבעה פגישה עם עורך דין להגשת כתב תביעה לגירושים. מבחינתה הסיפור נגמר.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"