עמוס, בעל מפעל בתחום החלונות באזור השרון, הזמין אותי למשרדו ביום שישי בבוקר כאשר המפעל היה סגור. כבר בתחילת פגישתנו הוא סיפר לי על סחורה וציוד שנעלמים לאחרונה מהמפעל, ולדבריו, כשהוא מנסה לבדוק את העניין עם גבי, מנהל העבודה במקום, הוא מקבל תשובות חלקיות ומתחמקות.

לפי דבריו של עמוס, גבי סיפר לו שחלק מהסחורה ניזוקה ונזרקה, וחלק הועברה לספקי משנה. עמוס לא השתכנע וביקש לבצע תצפיות על המפעל בכדי לבדוק האם אכן יוצאת ממנו סחורה בשעות בו הוא סגור. "אני מעוניין לתפוס על חם את הגנב", אמר לי עמוס. "אני משוכנע שגונבים אותי".

וכך, במשך כמה לילות רצופים, בוצעה תצפית לעבר המפעל. הלילות הראשונים היו שקטים ורגועים, אבל אז, באחד הלילות הבאים, נראה גבי מגיע למפעל בחברת בחורה צעירה. השניים נכנסו למתחם המשרדים, שהו בו כמעט שעה וחצי, ולאחר מכן יצאו ממנו מחובקים, נכנסו לרכב של גבי ונסעו מהמקום.

למחרת בבוקר העברתי לעמוס סרטון קצר של גבי וחברתו הצעירה, ועמוס הופתע כשזיהה את הבחורה מהסרטון - זו הייתה נטלי, מנהלת החשבונות במפעל. עמוס היה המום לגלות שגבי ונטלי נפגשים בלילות במשרד, ביקש שנמשיך במעקב למשך כמה לילות נוספים והזכיר שהמטרה היא לתפוס את גנב הסחורה ולא רומנים בתוך העסק.

כעבור שני לילות, בשעת ערב מאוחרת, נראה גבר זר מגיע ברכב מסחרי למפעל, פותח את שער המקום, נכנס עם הרכב ויוצא כעבור דקות ארוכות. את סוג הסחורה שעמה יצא מהמפעל לא ניתן היה לזהות, ומאוחר יותר הוא הגיע עם אותו הרכב לבית פרטי.

הגבר החנה את הרכב בחנייה ונכנס לבית שהיה צמוד אליה. כתובת הבית נרשמה, ולמחרת בבוקר עמוס עודכן בכל הפרטים. בירור קצר בנושא שוב השאיר את עמוס מופתע כשהתברר שמדובר בבעלה של נטלי המזכירה, אותה אחת שנפגשת עם גבי בלילות במפעל.

חוקר פרטי
בתחילת המעקב לא התגלה כלום, אבל אז החלו לצוץ ההפתעות. אילוסטרציה

עמוס לא התמהמה, התקשר מיד לגבי והזמין אותו לביתו הפרטי. כבר בתחילת השיחה ביניהם הוא שיתף את גבי בכל פעילות החקירה ובממצאים המפתיעים. לאחר שהתגבר על המבוכה והבלבול, סיפר גבי שלפני כמה חודשים נטלי החלה לשתף אותו בקשיים כלכליים שאליהם נקלעה ועדכנה אותו שבעלה נמצא רגע לפני פשיטת רגל.

הם שוחחו ארוכות, הקשר ביניהם התהדק, ולטענתו שניהם איבדו שליטה והחלו להיפגש בדיסקרטיות. גבי סיפר לעמוס שכבר במפגש השני ביקשה נטלי את מפתחות המפעל והמשרדים. לדבריה, היא מגיעה בשעת בוקר מוקדמת ואין סיבה שתמתין בכניסה עד שהעובדים הראשונים מגיעים.

"זה היה נראה לי סביר והגיוני", אמר גבי, "אז הבאתי לה את מפתחות הכניסה והמשרדים. אני לא מאמין שבעלה ידע על המפגשים שלי ושלה בלילות. נטלי לא נפגשה איתי רק בשביל לקבל מפתח למפעל".

עמוס העריך שלנטלי לא הייתה כוונה מוקדמת לפגוש את גבי בלילות רק בשביל המפתח. "גם אני לא חושב שבעלה יודע על המפגשים ביניכם", קבע עמוס, שהוסיף שהוא לא התכוון לוותר. הוא שיתף את גבי בכוונתו לנסוע לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה נגד בעלה של נטלי.

עמוס ביקש מגבי לא "לשמור" על נטלי ושהוא יעיד במדויק על העברת המפתחות לנטלי. "אתה אמור לכעוס עליה בדיוק כמוני", סיכם עמוס את העניין והדגיש כי המפגשים הדיסקרטיים ביניהם לא מעניינים אותו וכך זה גם יישאר. עמוס לא התכוון להתערב בחייו האישיים של גבי, אך הוא המליץ בחום לגבי לסיים את הקשר הדיסקרטי הזה, כי העתיד של נטלי ובעלה נמצא גם ככה רגע לפני פיצוץ. 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי שהתרחש לפני סגר הקורונה. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"