דיויד וקרן הכירו במקום העבודה, במחלקת שיווק בחברת תקשורת גדולה. העבודה הצמודה, הרבה תחומי עניין משותפים והקשיים בזוגיות של כל אחד מהם בנפרד, הם שיצרו קירבה שהתפתחה לקשר רומנטי, קשר שהתפתח והתעצם לאורך חודשים רבים.

לפני מספר חודשים דיויד הגיע לפגישה איתי כשהוא שבור ומדוכדך. דויד סיפר על הקשר המיוחד שלו ושל קרן וכיצד הוא נבנה ותוחזק במשך כשנה וחצי. לדיויד זה היה קשר ראשון מחוץ לנישואים, אבל קרן כבר הייתה ותיקה ומנוסה. במשך 14 שנות נישואיה מסתבר, היא עברה כבר 4-5 מערכות יחסים מחוץ לנישואים.

דיויד סבר שייתכן וזה אחד הסיבות לכך, שקרן מיצתה לדבריה גם את הקשר הזה וביקשה להמשיך הלאה, למאהב הבא. לדבריו, היא אמרה לו שהיא רוצה להיגמל מאורח החיים הזה ולנסות לשקם את הזוגיות שלה ושל בעלה. אבל דיויד טען שהוא לא קנה את זה, הוא משוכנע שקרן הכירה גבר אחר ופרפרי הריגוש של תחילת קשר חדש משכו אותה לרומן החדש שלה. דיויד ביקש לדעת את האמת. מדוע קרן מסננת אותו ומתחמקת ממנו כבר חודש וחצי. בלשים פרטיים  מכירים היטב את התופעה שהקנאה למאהבת הרבה יותר גדולה וחזקה מהקנאה לאישה החוקית. זהו חוק לא כתוב, אבל הוא חזק והגיוני. הרי הרגש למאהבת (וזה נכון גם למאהב) הוא רגש חזק, שממלא ריקנות מסוימת.

הסיכון בקיום רומן סודי מעלה תחושה של שותפות גורל וסיכון הדדי. בסיום החקירה התברר שדיויד טעה בהערכה שלו. במשך שבועיים, בימים שדיויד בחר כי ידע שבימים אלו קרן פנויה, צוות בלשים נצמד לקרן ובכל ימי הפעילות היא לא נראתה נפגשת עם אף גבר אחר. בשלב מסוים עצרנו אותו. הסברתי לו שאין לזה סוף. הרי אפשר להמשיך ולחפש ותמיד לצאת מנקודת הנחה שיש לה מישהו ורק בגלל חוסר מזל היא לא נתפסת. לדיויד היה קשה להשלים עם זה. לא אופתע אם יתברר שבסיום ההתקשרות שלנו, דיויד יפנה לבלש פרטי אחר להמשיך ולחפש את מה שלא קיים.

 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, בעל המשרד "ים חקירות".