אוטוטו תוכלו לראות את ג'ניפר לורנס מככבת על המסך הענק בסרט המדע הבדיוני "הנוסעים" בסצנת סקס שכולם מדברים עליה, אבל עד שזה יקרה - אנחנו נספר לכם על קושייה חננתית והרבה פחות זוהרת שעלתה כתוצאה מכך.

לורנס עסוקה בימים אלה בשיווק הסרט יחד עם בן זוגה על המסך, כריס פראט. במהלך מסע יחסי הציבור שהם עשו לסרט, עיתונאים רבים התעכבו על אותה סצנה לוהטת בה השניים מקיימים יחסי מין בחלל (ואם להיות ספציפיים יותר: על שולחן). העיסוק האובססיבי הזה החזיר את העולם לחקר מיתוס מרתק שקובע שאיבר המין של גברים מתארך בחלל. האמנם?

זה כנראה לא עד כדי כך חשוב לכם לדעת, כי למרות מה שאמרו לכם במסטיק בזוקה האחרון שפתחתם - כנראה שלא תגיעו לירח בחודשים הקרובים. אבל עדיין, אתם רוצים להכיר את הצדדים הפחות טובים וזוהרים שבלהיות אסטרונאוט.

מגזין הגברים Men's Health לקח את המיתוס ברצינות ובדק את הנושא הזה עם האסטרונאוט לשעבר מייק מולאן, שנשלח לחלל מטעם נאס"א שלוש פעמים. על פי מייק, העובדה שאין כוח כבידה משפיעה על זרימת הדם, כך שהדם מגיע ברמה נמוכה יותר לאיברים המרוחקים מהראש והחזה. לחץ הדם הנמוך משמעו פחות זרימת דם לאיבר המין, מה שמקשה עליו להתקשות.

גם במצבים של עוררות מינית, רוב הסיכויים שאיבר המין יישאר רך ולא יצליח לעמוד דום כפי שהוא יכול בתנאים על כדור הארץ. למרות זאת, מייק אמר למגזין שבחלל הוא היה חווה זקפות בוקר כל כך קשות שהוא היה יכול "לחצוב דרך קריפוטנייט", אבל זה קרה בעיקר בגלל שינויים בזרימת הדם שהושפעו בעצמם משינויי לחץ אוויר.

בנאס"א חוקרים כמובן לא מעט את ההשפעה של התנאים בחלל החיצון על גופם של בני האדם, אבל מעט מאוד מידע שוחרר בנושא. הפרטים שכן נחשפו גורמים לנו לתהות: האם יש כבר מישהו שקיים יחסי מין בחלל? כי להגיע לירח זה כלום לעומת להיות הראשון שעושה את זה.