שי סיבוני, תושב חיפה ומי שהוגדר על ידי המשטרה כ"מלך ההימורים של ישראל" תמיד חי טוב, לפעמים, כמו שתבינו מיד, אפילו קצת יותר מדי טוב; הוא נהג בשתי מכוניות פרארי (אדומה ושחורה), כשאת אחת מהן הוא רכש במזומן בסכום של 1.6 מיליון שקל. הוא החליף בין ג'יפים יוקרתיים של מרצדס לכאלה של ב.מ.וו, ואת רובם הוא הקפיד לרשום על שם בני משפחתו כדי לא להסתבך. סיבוני גם רכש כמות גדולה של המטבע הווירטואלי ביטקווין, קנה לעצמו סירה ב-800 אלף שקל, אופנועי ים, רשם חנות תכשיטים על שם אשתו והתחדש לא פעם בשעוני יוקרה בשווי מאות אלפי שקלים. 

כעת, כמה חודשים אחרי שנתפס על ידי חוקרי המשטרה בחשד שניהל רשת הימורים עצומה בתחילת המונדיאל, הגיעו לידי מערכת mako תמלילי החקירות שלו שמגלים סגנון חיים ראוותני ויוצא דופן. החקירות בוצעו על ידי חוקרי יחידת להב 433 אשר היו אלו שחשפו את רשת ההימורים שבראשה עמד סיבוני וגלגלה על פי החשד כ-300 מיליון שקל. סיבוני, 35, נשוי לנועה (ומי שלטענת המשטרה הייתה יד ימינו בניהול אימפריית ההימורים) ואב לתאומות בנות שלוש, נעצר יומיים לאחר תחילת המונדיאל בחשד שניהל רשת ארצית של הימורי כדורגל והפעיל עשרות סוכני משנה שקישרו בינו לבין המהמרים הכבדים.

חוקרי יחידת להב 433 ויחידת 'יהלום' ברשות המיסים תפסו בביתו של סיבוני מחשבים (ששימשו אותו להפעלת אימפריית ההימורים שלו שפעלה גם באמצעות אפליקציות הוואטסאפ והטלגרם); עשרות שעוני יוקרה (בהם שלושה מסוג רולקס); 24 טבעות זהב (חלקן משובצות ביהלומים); וצמידים. כלי הרכב היוקרתיים שבבעלותו, בהם מכונית פרארי בשווי 2.1 מיליון שקל חולטו על ידי המשטרה. כמו כן, בביתו של סיבוני נמצאו מאות דפים בהם הוא שרבט בקודים בכתב ידו את הסכומים שהרוויח מההימורים, למי הוא צריך לשלם, ומי חייב לו כסף. חלק מהכספים הועברו לסיבוני מאדם בשם סול אולסון, תושב ספרד, שעל פי החשד לסיבוני היו קשרים עמו בתחום ההימורים.

באחד הדפים שנמצאו בדירתו סימן סיבוני רווח עצום של 17.6 מיליון שקל שעל פי חשד המשטרה הרוויח מהימורים בחודש אחד בלבד (סיבוני, שנשאל על ידי החוקר בעניין זה, שמר על זכות השתיקה), כמו כן נחקר החשד כי סיבוני הלבין הון במיליוני שקלים באמצעות רכישת מטבעות וירטואליים. בנוסף מצאו החוקרים בביתו מכונת לפריטת כסף.

"לסיבוני הייתה שיטה מתוחכמת לרשום את כל רכושו והנכסים שלו על שם חברים ובני משפחה כדי ששום דבר לא יהיה על שמו והוא לא ייתפס. אותם אנשים שימשו עבורו כ'קופים'", טוען קצין משטרה, "אפילו את מכונית הפרארי שרכש הוא לא רצה לרשום על שמו כי הוא הבין שזה יסבך אותו".

סיבוני טען מנגד כי הוא "מתעסק עם רכבי יוקרה שמציעים לי למכור. אני נוסע על הרכב עד שהוא נמכר. אם הוא לא נמכר אני מחזיר אותו לבעלים". החוקר סיפר לסיבוני על שיחה נוספת שניהל עם ידידתו ע' ובה הוא מתפאר בפניה שיש לו שעון של "ריצ'ארד מיל" בשווי 750 אלף שקל (!) - השעון, כמובן, נתפס על ידי חוקרי המשטרה. סיבוני טען להגנתו כי חבר טוב שלו מאוקראינה בשם אלכסנדר השאיל לו את השעון שנחשב מהיקרים בעולם.  סיבוני הודה כי הוא חובב שעונים מושבע ורכש בין השאר שעוני רולקס ואודמר פיגה.

עוד הודה סיבוני כי רכש לאמו שעון רולקס מזהב לבן וצהוב, מעוטר ביהלומים (בסכום של 57 אלף שקל), אבל הכחיש שרכש זאת מכספי ההימורים שהרוויח. "אני מכחיש שהשעון נקנה מכספי ההימורים. אני מודה שקניתי לאמי היקרה שעון רולקס ואני לא מסתיר זאת. וכן, שילמתי על השעון במזומן", טען סיבוני. בהמשך הכחיש שרכש לאחיו החייל מרצדס ושעון רולקס מזהב.

באחת השיחות שניהל סיבוני עם ע' ואשר יורטה על ידי המשטרה הוא נשמע מסביר לה ממה הוא מתפרנס: "העיסוק העיקרי שלי והכסף הגדול הוא מהבטים (סגנון הימורים)". כאשר נשאל על ידי החוקר על סוגיה זו הוא הודה  שעשה המון כסף בהימורים לפני כ-14 שנה בעת שעבד באתר ההימורים "ויקטור צ'נדלר" ועל הפרשה ההיא שילם קנס של מיליון שקל (כמו כן, על אותה פרשה הוא מרצה בימים אלו עונש של 14 חודשי מאסר).

בהמשך טען סיבוני כי זה שקר שאשתו נוסעות בשלושה כלי רכב יוקרתיים. "זה לא הגיוני שלאשתי יהיו מרצדס, ב.מ.וו וריינג' רובר. זה שקר וכזב", טען סיבוני. בהמשך החקירה החוקרים הטיחו בפניו שמות של אנשים ששימשו עבורו כ'קופים' ועליהם הוא איים לבל יעזו לעזוב את העסקים שרשומים על שמם אחרת ייפגע בהם. "זה מצחיק, מצחיק עד מאוד ומעציב אותי... מדובר בעלילות שווא. זה הכל מחול שדים בעניין האיומים", טען סיבוני.

- חוקר: "תסביר לי איך בן אדם עם שתי בנות קטנות, אישה וחשבונות עובד ללא תמורה?"

- סיבוני: "לפני ארבע שנים עבדתי כסוכן של חברת הימורים והרווחתי הרבה מאוד כסף, שמרתי חלק מהכסף שהרווחתי. זה כסף ששילמתי עליו מיסים, קנסות ומס הכנסה. אני ואשתי חיים מהכסף הזה בנוסף למשכורת שהרווחתי בסוכנות המכוניות. וכן, לקחתי גם הלוואות מחברים... הקניות לבית שלי בשנים האחרונות נעשות דרך כרטיס האשראי של סבתא של אשתי".

סיבוני גילה כי לקח הלוואות מחברים בשוק האפור ללא ריבית, לצד הלוואות מבני משפחה, וכי עבד בסוכנות כלי רכב בחינם כדי לסייע לחבר. הוא לא ידע לספר כמה כסף היה אמור להרוויח בחודש וכמה שעות היה אמור לעבוד ביום.

- חוקר: "היכן החזקת את הכספים שהרווחת מויקטור צ'נדלר?".

סיבוני: "בתוך הבית שלי, במגירה בחדר השינה. מהכסף הזה היינו חיים... אני הייתי היחיד שנגע בכסף... נועה ידעה שיש לי כסף אבל היא לא ידעה כמה בדיוק. כל פעם שהייתה מבקשת ממני הייתי נותן לה... היא הייתה צריכה לקבל רשות כדי לקחת את הכסף".

סיבוני חשף בפני חוקריו כי רכש מטבעות וירטואליים מסוג איטריום וביטקווין, והם היו שמורים ב"ארנק חומרה" אצל חבר בחו"ל ששמר על החשבון מפני פריצה. הוא סירב לספר כמה הרוויח מהיותו בעל אתר הימורים ובאילו דרכים בחר להלבין את הכסף שזרם לכיסיו. בשלב מסוים החוקר עוקץ את סיבוני: "אתה אומר שאין לך כסף להתקיים ואתה נעזר במשפחה וחברים מהשוק האפור, אז איך תסביר שכשנעצרת נתפס על ידך שעון יוקרתי של הובלוט (בשווי מוערך של 20 אלף שקל)?

- סיבוני: "אף פעם לא אמרתי שאין לי אוכל בבית. אף אחד לא מנסה להתמסכן ולקבל רחמים, אני שב ואומר שהרווחתי לא מעט כסף דרך ויקטור צ'נדלר ושמרתי את רובו עד היום". לדבריו, אשתו מגדלת את בנותיהם ועוזרת לטפל בחשבון הבנק של חנות התכשיטים.

בהמשך התעניין החוקר מדוע סיבוני איים בשיחת טלפון לרצוח את ע' שעבד אצלו בעבר ודרש ממנו שלושה מיליון שקל. ע' העיד כי סוכנות מכוניות היוקרה שייכת לו, ואשתו של ע' שוחחה עם נועה סיבוני וביקשה שתעביר לבעלה מסר שלא יפגע בבן זוגה. ע', סיפר כי בעקבות האיומים של סיבוני ל"הוריד" אותו, הוא מפחד לצאת מהבית והוא אינו ישן בלילות. סיבוני הכחיש את הטענות וטען שע' סובל מבעיות אישיות בחייו, יש לו אינטרס לשקר ושהוא בכלל לא שימש איש קש שלו. הוא גם הכחיש שאיים לפגוע באיש המחשבים של החברה ובבני משפחתו בגלל שזה סירב לעבוד איתו. החוקרים הטיחו בסיבוני כי הוא משקר אך הוא טען שמבחינתו הוא מספר את האמת.

אשתו של סיבוני, נעה, שמרה על זכות השתיקה במרבית חקירתה וסירבה לענות לכל שאלות החוקרים. גם כאשר החוקרים הטיחו בפניה כי הם גילו שהכינוי שלה בשיחות הווטסאפ עם המהמרים היה "מרינה", ואילו סיבוני היה מכונה בשם NULA BOSS. "אני לא יודעת במה בעלי עוסק", השיבה נועה בלקוניות לחוקר. כמו כן, היא סירבה לענות האם חתמה על הסכם ממון עם בעלה. כשהחוקרים הציגו בפניה שמות של סוכני הימורים שעבדו עם בעלה ברשת היא טענה שהיא כלל לא מכירה אותם. 

עורכי הדין דן אסלנוב ומיכאל כרמל (צילום: יחסי ציבור)
עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב | צילום: יחסי ציבור

כאשר החוקרת טענה בפניה כי היא ובעלה חשודים בניהול רשת הימורים בהיקף של 124 מיליון שקל, סיבוני פורצת בצחוק: "זה סכום שאפילו לא מצלצל לי באוזן". החוקרת המשיכה בחקירתה ושאלה את נעה כיצד אמו של שי נוסעת במרצדס, ומצד שני היא רכשה לה סלולרי עם מסגרת טוקמן מוגבלת. "לא יודעת, תשאלי אותה", ענתה סיבוני בתגובה, והוסיפה שאין לה מושג מאיפה בעלה השיג כסף לרכוש מכונית פרארי.

"אני בן אדם שלא שואל שאלות אף פעם", ציינה סיבוני והסבירה שאין לה אפילו כרטיס אשראי בגלל בעיות של עיקולים של חשבונות בנק שלה ושל בעלה בפרשה הקודמת בה היה מעורב לפני כארבע שנים. כמו כן, היא סירבה לענות לשאלה האם היא בעלת חנות התכשיטים בפועל. בתחילתה של הפרשה סיבוני הואשם בבית המשפט המחוזי בתל אביב בהעלמת מס של 17 מיליון שקל, אבל לאחרונה תוקן כתב האישום וכעת הפרקליטות טוענת שהסכום אותו העלים לכאורה עומד על כ-90 מיליון שקל. 

עורכי דינם של בני הזוג, מיכאל כרמל ודן אסלנוב הצליחו לשכנע את בית המשפט לשחרר את נועה סיבוני למעצר בית, ואילו שי סיבוני, אשר החל לרצות את עונשו על חלקו בפרשת ההימורים מ-2014, יישאר במעצר לפחות עד לסיום משפטו הנוכחי, וכך הגיע לסיומו פרק "החיים הטובים" בחייו, אותו פרק שכל כך אהב להתרבב בו.

עורכי דינו של סיבוני, דן אסלנוב ומיכאל כרמל, מסרו בתגובה: "מרשי ורעייתו מכחישים את המיוחס להם מכל וכל ונעשה ככל שניתן להוכיח זאת בבית המשפט".