מסכים. כולנו דבוקים למסכים. מחשבים, טלוויזיות, וסלולריים. אתם יודעים איך זה, הרי אתם גם כאלה. אתם שקועים בוואטספ במהלך דייט, גולשים באינטסגרם אצל הרופא, ומתעדכנים בפייסבוק בכנסייה. רגע מה? כן כן, אולי אתם ספציפית לא - אבל מתברר שבספרד מדובר ב"מחלה" של ממש, ולאחד הכמרים במדינה לגמרי נמאס.

הכומר, ששמו לא נחשף, משמש כראש הכנסייה בפארקיה ראמאז'וסה שממוקמת בגליציה שבצפון מערב ספרד. אחרי שבועות ארוכים בהם ביקש בצורה יפה מעשרות המאמינים שפוקדים את הכנסייה שלו לחדול מגלישה בטלפונים סלולריים במהלך המיסות של ימי ראשון, הגיע היום בו נמאס לו שכולם מתעלמים מבקשתו והוא החליט לעשות מעשה.

לפני כשבוע הופתעו המתפללים לראות שלט מחוץ לכנסייה, שלט אותו תלה הכומר וכלל את המסר הבא: "עם כניסתכם לכנסייה זו, ייתכן ותקבלו 'שיחה מאלוהים'. למרות זאת, אין שום סיכוי שהשיחה הזו תגיעה לסלולרי שלכם. תודה לכם על כיבוי המכשיר שלכם. אם בכל זאת תרצו לדבר עם אלוהים - תמצאו פינה שקטה ושוחחו איתו. אם אתם רוצים לראות את אלוהים - תשלחו לו וואטסאפ בזמן נהיגה".

(צילום: צילום מסך מתוך cronica.com.ar)

צילומים של השלט אשר עלו לרשתות החברתיות הפכו באופן טבעי לסופר ויראליים, ומתפללים באותה כנסייה סיפרו לכל התקשורת המקומיים שהכומר שאחראי לשלט מעולם לא היה "כומר רגיל" והוא נוהג להשתמש בשיטות שונות כדי לתקשר עם מאמיניו - כולל הודעות על תפילות בוואטסאפ, ועדכונים חשובים מהכנסייה דרך מייל.