זה קרה לפני כארבע שנים. צ', תושבת צפון הארץ בשנות ה-20 לחייה, התעוררה בוקר אחד וגילתה לתדהמתה שסרטוני מין שלה, אותם צילם בן זוגה לשעבר, ג', פורסמו ללא ידיעתה באתרי פורנו בתשלום. לטענתה של האישה, אותם סרטונים בהם היא מופיעה הופצו זמן קצר לאחר שהיא וג' נפרדו.

הצעירה, שבאופן טבעי נותרה בהלם מוחלט למראה הסרטונים שהיו גלויים לעיני כל ברשת, החליטה להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים נגד בן הזוג שלה לשעבר שבאותם ימים עבד במשטרה. השניים, כך מתברר, ניהלו מערכת יחסים ארוכה שנמשכה כשלוש שנים. הם הכירו בעת שהתאמנו יחד באותו מכון כושר, ומערכת היחסים ביניהם כללה לעיתים יחסי מין בעלי אופי חריג, ובהמשך התברר כי ג' צילם סרטוני מין שלו ושל צ' מבלי שהיא ידעה על כך.

לדבריה של האישה, היא ידעה רק על סרט אחד אותו צילם בן זוגה, ועוד באותו היום בו צולם דרשה ממנו למחוק אותו מהטלפון הסלולרי שלו - וכלל לא היה מושג על שני סרטונים נוספים בהם הופיעה וצולמו ללא ידיעתה.

ג' נחקר באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים בגין עבירה של פגיעה בפרטיות, והוא הכחיש כל קשר להפצת הסרטונים באתרי פורנו. השוטר לשעבר הודה כי צ' דרשה ממנו למחוק את אחד הסרטונים, אבל לטענתו הוא שכח מכך, וטען שהמתלוננת ידעה על צילום כל שאר הסרטונים והיא אף זו שיזמה אותם.

פורנו במחשב (צילום: Stenko Vlad, ShutterStock)
איך הגיעו הסרטונים לאתרי פורנו? | צילום: Stenko Vlad, ShutterStock

במהלך החקירה חוקרי מח"ש מצאו במחשבו של השוטר עוד שבעה סרטונים בהם הוא מככב לצד נשים שונות אותן הכיר במרוצת השנים, אך מכיוון שאותן נשים לא הגישו תלונות נגדו -  הסרטונים הנוספים שנמצאו אצלו לא נבדקו או נחקרו. בהמשך חקירתו ציין הגבר כי אותן נשים הסכימו שהוא יצלם אותן - אך הוא סירב למסור את פרטיהן לחוקרי מח"ש.

המחלקה לחקירות שוטרים החליטה להגיש כתב אישום נגד השוטר שבעקבות חשיפת הפרשה נאלץ לפרוש מהמשטרה בגין עבירות של פגיעה בפרטיות - זאת למרות שלא הוכח עד כה כי הוא זה שהפיץ את הסרטונים. למעשה, עד היום לא ברור מי מצא את הסרטונים של הצעירה והפיץ אותם באתרי פורנו.

שופט בית משפט השלום בחיפה, אבישי קאופמן, הרשיע את השוטר לשעבר תוך שהוא מציין שהוא מאמין לגרסת המתלוננת בנוגע לאי הסכמתה לצילום הסרטונים, ובקרוב צפוי להינתן גזר דינו של הנאשם באשמת פגיעה חמורה בפרטיות.