View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

תופעת אושיות הפיטנס באינסטגרם היא כבר מזמן משהו שאי אפשר להתעלם ממנו. בשדה האינסטגרם האינסופי תמצאו מיליוני משתמשים ומשתמשות שהצליחו לפתח קריירה מוצלחת מאוד מהחיבה שלהם לחדרי כושר, מתיחות שרירים ובגדי ים (הנה כמה דוגמאות). כשזה נוגע לארצנו הקטנה, יש כאן לא מעט משתמשות שהצליחו לפרוץ בתחום – אבל אף אחת מהן היא לא אביטל כהן.

כהן (23) הפכה מזמן התשוקה שלה לכושר לעסק מתוקתק (ומתקתק) ואת עצמה לאימפריית אינסטגרם. תוך זמן לא רב היא הפכה לדוגמנית עם החשבון הרביעי בגודלו בישראל (כמה עשרות אלפי עוקבים אחרי נטע אלחמיסטר), עם למעלה מ-1.2 מיליון עוקבים מכל רחבי העולם. יש לה מותג הלבשה משלה, היא נהנית מחסויות ואפילו יש לה את ה'וי' הכחול הזה לצד שמה ברשת החברתית. אגב, אתם יכולים להירגע ולהרגיע; כהן נמצאת בזוגיות רצינית כבר למעלה משנה.

סתם כדי לסבר לכם את העין - רק השבוע כהן קיבלה למעלה מ-206 אלף לייקים על התמונות שלה ויותר מ-3,600 תגובות. היא זכתה לסיקור עולמי באתרי אינטרנט שונים ברחבי העולם, כולל: ה-NY Post, אתר החדשות Fox News, אתר ה-Dailymail, מגזין Glamour ואפילומגזין  Maxim - שם הגדירו אותה בתור "ג'ן סלטר הישראלית" (ואם אתם לא יודעים במי מדובר - רוצו לגגל).

מיותר לציין שמדובר בגברת עסוקה מאוד, בטח עם חשבון אינסטגרם בסדר גודל כזה - על כן, הדבר האחרון שתיארתי לעצמי שאני אקבל אחרי שפניתי אליה בהודעה פרטית זו תגובה – אבל כנראה שמישהו שם למעלה אוהב אותי, כי כהן ענתה בחיוך והסכימה להתראיין. 1 מתוך מליון מעולם לא נשמע לי אמין יותר.

View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

לא האמנתי שתעני לי. האמת היא שצפיתי לזה שאת מופצצת במיליון הודעות מדי יום. אני צודק?

"האמת שאני ממש משתדלת לעבור על כל ההודעות", היא מספרת. "בדרך כלל אני עושה זאת ברפרוף אבל האמת שאל ההודעה שלך אמא שלי אמרה לי להיכנס – היא עוזרת לי המון". חשוב לציין, בשביל כל אותם מצקצקים, קשקשנים והייטרים, שאמא של אביטל מתפקדת בין היתר בתור המנהלת שלה. היא עוזרת לה לא מעט בכל הנוגע לייעוץ עסקי בתחומה, ואפילו חווה את דעתה על התמונות שהיא מעלה לחשבון.

באופן די נדיר, אביטל נתנה לנו הצצה קטנה אל כמות ההודעות האדירה שהיא נוהגת לקבל מדי יום – משהו כמו 5-6 הודעות פרטיות בדקה. "חשוב לי לציין שאלו הודעות שקיבלתי בשעה 2 בלילה", היא מספרת, "עכשיו תכפיל את זה ב-24. זו כמות פסיכית שבאמת קשה להשתלט עליה". בהנחה שהיא מקבלת 5 הודעות כל דקה במשך יממה שלמה - זה יוצא בערך 7,200 הודעות ביום – אני לעומת זאת נוהג לקבל אחת בחודשיים.

שמנו לב שלאחרונה התחלת לפנות לקהל העוקבים שלך בספרדית, עניין די נדיר במחוזותינו.

"יש לי הרבה עוקבים שמדברים ספרדית וחשוב לי מאוד לתת להם הרגשה ייחודית. חוץ מזה אני גם מאוד אוהבת את השפה הזו אז אני משתדלת לעשות את המיטב".

בכלל, יש לך קשר יוצא דופן עם העוקבים שלך. את הרי נוהגת לכתוב תגובה כמעט לכל אחד מהם. מאיפה את מוצאת את האנרגיה לענות ל-500 תגובות?

"באופן כללי, חשוב לי מאוד להתייחס לעוקבים שלי, בכל זאת - כל הפרסום הזה הגיע מהאנשים האלה וחשוב להתייחס אליהם תמיד".

מה לגבי ההייטרים והטרולים?

"בדרך כלל אני ישר חוסמת", היא מספרת בלי להסס. "אני אפילו לא מספיקה לתת לזה תשומת לב, מי שיש לו איזשהי בעיה לא צריך לראות את התוכן שאני מפרסמת. אני מודה, בהתחלה הייתי נפגעת קצת יותר ולפעמים אפילו ממש לוקחת ללב, אבל היום כבר הבנתי שזה חלק מהחשיפה ושאני לא צריכה להתייחס לזה".

View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

אביטל כהן (צילום: אביטל כהן)
הצצה אל ה-DM: אלפי הודעות מדי יום | צילום: אביטל כהן

חשבון האינסטגרם שלי עבר לא מזמן את ה-150 עוקבים, את בטופ 5 חשבונות הכי פופולארים בישראל. איך מגיעים לסטטוס כזה?

"עם הרבה עבודה קשה", היא עונה בכנות. "כמו שכבר אמרנו קודם - יחס לעוקבים ותוכן איכותי". חשוב לציין שבפעם האחרונה שדיברנו עם אביטל, כמות העוקבים שלה עמדה על חצי מיליון. עשרה חודשים מאוחר יותר הכמות הזאת הוכפלה, כאשר בחודש מרץ האחרון היא ציינה בחשבון שעברה את מיליון העוקבים – מה שמעלה מיד את שאלת מיליון הדולר.

עם יד על הסטורי - יכול להיות שקנית כמה עוקבים לאורך הדרך?

"בחיים לא! מי שעוקב אחרי מתחילת הדרך יכול לראות שעוד כשהיה לי 200 אלף עוקבים קיבלתי מעל מיליון צפיות על סרטונים שלי והייתה לזה ויראליות ברמה מטורפת. כל סרטון שלי הגיע למיליוני עמודי מוטיבציה וקיבלתי הרבה חשיפה – בין אם זה בעמודים שונים או כתבות באתרים ברחבי העולם – זה מה שמביא את העוקבים שעולים באופן תמידי".

אביטל שלחה לנו צילום מסך של הסטטיסטיקה שלה, שם ניתן לראות כי רק בשבוע האחרון התווספו לה יותר מ-21 אלף עוקבים. "בדרך כלל, אם השקעתי בתוכן, אז מספר העוקבים עולה בממוצע בין 15 ל-20 אלף עוקבים בשבוע", היא מספרת. "הכי הרבה שעלה לי בשבוע אחד היה 50 אלף וזה כשפורסמתי בעמוד World Star (אשר עומד על יותר מ-20 מיליון עוקבים). לעמודים הגדולים יש כוח מטורף והם ממש מגדילים את החשיפה ואת העוקבים.

כרגע את נמצאת במקום ה-4 ברשימת הדוגמניות הישראליות, יש מצב שבקרוב תעברי אפילו את נטע אלחמיסטר?

"אני ממש קרובה ל-1.3 מיליון, אבל אני לא מתחרה באף אחת מלבד עצמי".

 

אביטל כהן (צילום: אביטל כהן)
עשרות אלפי עוקבים מדי שבוע | צילום: אביטל כהן

עוקבים אדוקים שלך יודעים שבחודש באפריל האחרון אושפזת בביה"ח – יכול להיות שאת מגזימה קצת עם חדר הכושר?

"יפה שזכרת! האמת שזה בכלל לא היה קשור לאימונים", היא משתפת. "הייתה לי איזושהי דלקת בבטן שהתפשטה לכל חלל המעיים, הקיבה וכו'. ככה שמרוב כאבים ובקושי יכולתי ללכת. למרות זאת, החלמתי וחזרתי מהר לשגרה. עד היום אין לי מושג מה בדיוק גרם לזה וגם לא הרופאים, יכול להיות שזה מהתקופה של האנורקסיה".

View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

לפני שבועיים פרסמה אביטל פוסט בחשבון האינסטגרם שלה ובו היא מתייחסת להתמודדות שלה עם הפרעות אכילה בתחילת שנות ה-20 לחייה. "לפני 4 שנים, הייתה לי הפרעת אכילה חמורה", היא כתבה. "פחדתי לאכול כי בראש שלי הייתי שמנה ובשבילי זה היה סיוט". אביטל המשיכה לפרט בפוסט על השינוי התודעתי שהיא עברה, ואשר הוביל אותה לשינוי הפיזי – למהפך הגדול שלה. "מאז אני אדם הרבה יותר שמח, חיובי ובריא. אני מעניקה לגוף שלי את האהבה שמגיעה לו. הכי קל להמעיט ביכולות שלך, בזמן שאמונה עצמית יכולה להיות הדבר הכי קשה בעולם. אני יודעת את זה כי הייתי שם, אני מכירה את המאבק".

View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

במגזין Maxim הגדירו אותך בתור ג'ן סלטר הישראלית. תמיד רצית להיות פיטנס מודל או שיום בהיר אחד פשוט מצאת את עצמך שם?

"לגמרי מצאתי את עצמי שם. פשוט רציתי להתחיל להתאמן ולחיות אורח חיים בריא. ג'ן סלטר הייתה הבחורה הראשונה באינסטגרם שראיתי את הגוף שלה וממש אהבתי את הסגנון שלה – אז הלכתי לכיוון הזה. הייתי אצל תזונאי, התחלתי להתאמן באופן יומיומי בחדר כושר (בעיקר משקולות) ולאט לאט זה קרה. היום כבר יש לי סגנון משל עצמי ואני משתדלת לקחת את זה כמה שיותר לכיוון הבריא".

מה הדבר הכי קשה שאת מתמודדת איתו בתור אושיית רשת?

"הכי קשה? שיש המון התחייבויות, גם לעוקבים וגם לחברות שונות שאני עובדת איתן", היא מספרת. "לפעמים אני מוצאת את עצמי בימים שפשוט אין לי כוח. ימים שאני רק רוצה שקט, בלי אינסטגרם, פשוט להתנתק. למרות זאת, אני צריכה להצטלם כל היום ולהעלות תוכן לסטורי. זה נשמע ממש קל וכיף מבחוץ, אבל לפעמים כשאין מצב רוח זה פשוט לא מצליח. החיוך לא יוצא אותו חיוך, כל זווית לא באה לי טוב וכו'. מה אני אעשה? אני מזל בתולה".

עברת את המיליון עוקבים, יש לך וי כחול ליד השם, מדברים עלייך בכל העולם: מה היעד הבא?

"יש לי עוד כל כך הרבה יעדים... אני מרגישה שאני רק בתחילת הדרך. אני רוצה באמת להתפתח הרבה יותר ברמה הבינלאומית ואני רוצה לשפר את האנגלית שלי לרמה של שפת אם. רק השבוע, היה לי ראיון ברדיו ל-BBC וכמעט התעלפתי מרוב לחץ. מעבר לזה, אני רוצה להמשיך לתת ידע לעוקבים שלי. עכשיו אני עובדת על ערוץ YouTube גדול שיכיל את כל מה שאני יודעת מא' ועד ת' – ממתכונים, אל תרגילי בית, לחדר כושר ועד למוטיבציה. חוץ מזה, יש עוד הרבה הפתעות שאני מעדיפה לשמור לעצמי כרגע, אבל אני מבטיחה לעדכן!".

טוב, החיים הם לא רק סקווטים, סלפי'ז בבריכה ועסקים בינלאומיים: לפני סיום - ספיר לנו מה הגילטי פלז'ר שלך בחיים?

"החלות של אמא שלי. פשוט אי אפשר לעמוד בפניהן! זו הסיבה שהתחלתי לעשות את הצ'יט דיי שלי בשבוע רק בימי שישי. כדי שלא אצטרך לסבול ורק להריח", היא צוחקת.

View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on