שני סטודנטים לרפואה נעצרו בגואטמלה בחשד לאונס צעירה בבית מלון בעיר אנטיגואה.

אחד הסטודנטים, ישראלי בן 26 ששירת בצה"ל וחברו, ישראלי לשעבר בן 22 בעל אזרחות ישראלית ואמריקאית המתגורר בארצות הברית, הגיעו לפני כמה חודשים לגואטמלה לסייע לארגונים הומניטאריים הפועלים במדינה וכן בבתי חולים מקומיים.

לפני כשבוע השניים סיימו את תקופת ההתנדבות שלהם ולפני שחזרו למדינותיהם החליטו להישאר עוד כמה ימים בגואטמלה.

על פי החשד, השניים פגשו בסטודנטית אמריקאית בת 19 ביום שישי שעבר בעת ששהתה במלון בעיר אנטיגואה. לטענתה, השניים תקפו אותה מינית ואנסו אותה בחדרה. הצעירה הגיעה לתחנת משטרה מקומית והגישה נגד השניים תלונה בגין אונס. החוקרים גבו ממנה עדות ארוכה על השתלשלות המקרה, כאשר לדבריה, השניים נמלטו מהמלון ונעלמו.

השוטרים איתרו את הסטודנטים ועצרו אותם. השניים נלקחו לתחנת המשטרה, תוחקרו במשך שעות אך הכחישו כי אנסו אותה. "מדובר בעלילה, זה שקר, אין לי קשר לאונס. אני חף מפשע", טען הסטודנט הישראלי. רופא אמריקאי שהיה יחד עם שני הסטודנטים, טוען שלא ייתכן שהם אנסו את הצעירה ושלהערכתו היא מנסה לסחוט מהם כספים ולפגוע בהם.

החוקרים הביאו את השניים להארכת מעצר בבית משפט מקומי והם נשלחו למעצר עד לבירור סופי של התלונה נגדם, בטרם יוחלט אם להגיש נגדם כתב אישום.

השגרירות הישראלית עודכנה בפרשה וכן כמה בכירים בקהילה היהודית במדינה המנסים לסייע לשניים. הפרשה זכתה לסיקור נרחב יחסית במספר אתרים ועיתונים בגואטמלה.

"כולם שומרים את העניין בסודיות, לא רוצים שזה ידלוף החוצה", הסביר בכיר בקהילה היהודית, "זה על אש קטנה. בגלל היחסים הטובים שהתגבשו בין שתי המדינות, כולם מנסים להצניע את הפרשה בתקווה שהם ישוחררו בקרוב".