שלומי בן דוד (37), אב לשניים ותושב פרדס חנה, תמיד חלם להיות כוכב פורנו. בן דוד, שגדל בשכונת מצוקה ביישוב הצפוני, היה מניח בלילות את הראש על הכר וחולם על הכסף הגדול שיעשה, על הפרסום, על החיים הטובים ומסיבות הפאר בטירות מפוארות בצרפת. 

"האמת היא ששלומי החזיק בכל החבילה להצליח כשחקן פורנו, וברמות כי גבוהות. הוא נראה טוב, בעל קסם אישי, טיפוס כזה שבחורות היו רודפות אחריו לכל מקום, אבל כמו כל החיים שלו - הכול מתחיל ונגמר בהרס עצמי. לא היה לו מי שידריך או יכוון אותו, ותמיד רגע לפני שיא ההצלחה קרה משהו ששיבש לו את החלום וגרם לו להסתבך בפשע", מספר חבר לשעבר של בן דוד, "כואב לי על עליו, כי הוא באמת יכול היה להגיע רחוק בחיים בכל תחום שהיה בוחר בו".

לפני קצת יותר מארבעה שנים כתבנו פה על שלומי, ועל החלום הכחול והנפילה הראשונה והמשמעותית שלו לעולם הפשע. לפני כשלושה שבועות, בן דוד שוב עלה לכותרות אחרי שהסתבך בפעם המי יודע כמה, כשבלשי תחנת משטרת עפולה עצרו אותו בגין חשד לייצור מטען חבלה באמצעות שימוש בטלפון סלולרי. לדברי גורמים במשטרת ישראל, מדובר היה במטען חבלה קטלני שיכול היה לגרום למותם של לא מעט אנשים.

המטען אותו הרכיב על פי החשד בן דוד נמצא במרץ האחרון כשהוא מוסתר חלקית בתוך בור באדמה בגינה ציבורית סמוך למרכז הקהילתי בעפולה, ובתחילה לא היה ברור לחוקרים מי ייצר את המטען ולאיזו פעולת חיסול הוא היה מיועד. אחרי עבודת נמלים של צוות החוקרים שנמשכה כמעט שלושה חודשים, הם הצליחו לבסוף לפצח את התעלומה תוך שהם מרכיבים פסיפס של ראיות שהוביל למעצרו של בן דוד כמי שייצר את המטען והחביא אותו בגינה הציבורית.

המטען שהכין בן דוד, כך על פי טענת חוקרי המשטרה, היה מורכב ממגנט שהיה אמור להיות מוצמד לכלי רכב, לבנת חבלה במשקל של כחצי ק"ג, נפץ חבלה חשמלי, מצבר של 12 וולט ושלט לפתיחת שערים חשמליים. "זה מטען חבלה קטלני ומשוכלל מאוד שיכול היה לגרום למותם של רבים", מציין קצין במשטרת המחוז הצפוני. "אנחנו חושדים שבן דוד עשה ניסוי באזור הבית שלו כדי לבדוק את תקינות המטען טרם הפעלתו, ואנחנו מעריכים שהייתה לו כוונה למכור את המטען לגורם בארגוני פשיעה ולקבל הרבה מאוד כסף עבורו".

שלומי בן דוד  (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם)
"הוא באמת יכול היה להגיע רחוק בחיים בכל תחום שהיה בוחר בו" | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם

על פי הערכות שונות, מטען חבלה מהסוג שהרכיב על פי החשד בן דוד, נמכר בסכום שנע בין 50 ל-100 אלף שקלים, ורגע לפני שהצליח לשלשל את הסכום הזה לכיסו, ביצעו השוטרים איכון למכשיר הסלולרי שהיה מחובר למטען וכך הגיעו אליו. "בוא נאמר ככה ששלומי היה מאוד מופץת מהמעצר שלו", מספר גורם במשטרת המחוז הצפוני של המשטרה. "הוא כנראה לא האמין שנסתייע בכל מיני טכנולוגיות חדישות ביותר כדי להגיע אליו. העובדה שהוא סירב לשתף פעולה בחקירה ולענות על שאלות מוכיחה שיש לו המון מה להסתיר. יש לו קודים של עבריין ותיק, והוא לרוב שומר על זכות השתיקה. שאלנו אותו מאות שאלות וקיבלנו אפס תשובות".

"זו לא הפעם הראשונה שבן דוד מתעסק עם ייצור מטעני חבלה ובעבר הוא נעצר כבר בפרשה אחרת. יש לו ידע גדול בתחום, והוא כבר ישב בכלא על ייצור מטענים קטלניים. גם אז הוא לא סיפר מי העבריינים שהזמינו אותם ממנו", מציינים גורמים במשטרה.

בכתב האישום שהגישה נגדו השבוע פרקליטות מחוז צפון לבית משפט המחוזי בנצרת, מואשם בן דוד בשלושה עבירות נשק (ייצור, נשיאה והחזקה), וכן בהחזקת סם לצריכה עצמית (בעת מעצרו נתפסו ברכבו 0.32 גרם קוקאין). הפרקליטות דורשת לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, שכן רק לפני כשנה השתחרר מהכלא.

שלומי בן דוד - מטען (צילום: דוברות המשטרה)
המטען אותו הכין על פי החשד בן דוד | צילום: דוברות המשטרה

אז איך הפך שחקן הפורנו הישראלי לעבריין מסוכן וליצרן מטעני חבלה? "בנדה, כך אנחנו קוראים לו אצלנו, גדל בשכונה ששוטרים היו מפחדים להיכנס אליה", מספר תושב השכונה בה גדל בן דוד, "תשמע, הוא היה ילד טוב, לב זהב עם נשמה גדולה, שתמיד עזר לבני משפחתו ולשכנים. מילה רעה אין לי להגיד עליו. זו שכונה שיצאו מתוכה לא מעט עבריינים, אבל גם אנשים שהפכו להיות רופאים בבתי חולים וקצינים בצבא ובמשטרה".

בן דוד למד בבית הספר התיכון המקצועי 'הדסה', ונחשב לכדורגלן מוכשר ולספורטאי מצטיין, אבל מה שעניין אותו יותר מכדורגל היה נשים מבוגרות ממנו. חבריו מספרים שבתקופת התיכון נשים מבוגרות חיזרו אחריו בלי סוף, בעיקר כי היה דעתן מאוד ונראה מבוגר לגילו. "נשים שהיו גדולות ממנו בעשור נפלו בקסמו. הוא יודע לדבר לנשים, יש לו המון קסם אישי וזה עשה להן את זה", נזכר אחד מחברי הילדות שלו.

ומה בזמנים בהם לא היה מתעסק עם נשים מבוגרות ממנו? מתברר שבן דוד היה מעסיק את ידיו בכל מה שרק היה יכול. "שלומי עבד בצביעת בתים, שיפוצים, תיקון אופנועים, כלי רכב ומוצרי חשמל. היו לו ידי זהב, בעצם עד היום יש לו ידי זהב. הוא יכול לתקן כל דבר בעולם", סיפר בעבר תושב השכונה, "אם לא יצאת מהשכונה יש סיכוי גדול שתהיה פושע, ומי שיצא מכאן הצליח מאוד בחיים, אבל בנדה בחר להישאר קרוב למשפחה ולחברים".

בצבא חלם בן דוד לשרת ביחידה קרבית, אבל לבסוף הסתפק בתפקיד נהג - וגם זה לא נמשך יותר מדי זמן. המצוקה הכלכלית בבית בו גדל והרצון לסייע לאמו, הובילו אותו מהר מאוד לנפקדות, ומשם לכמה חודשים בכלא, ואחרי קצת יותר משנה של שירות צבאי הוא השתחרר. בתחילה עבד כגנן ושיפוצניק, ובכסף שחסך קנה מגרש והחל למכור בו כלי רכב וגרוטאות. אבל זה לא הספיק לו, לילד החולם מפרדס חנה, שחיפש רק את הכסף הגדול והתהילה.

"אני, שלומי בן דוד, איש קטן מעיירה קטנה, אבל הולך לשחק בסרט כחול"

גברת תהילה הגיעה לבסוף לגמרי במקרה אחרי שנתקל לפני כ-12 שנה במודעה שהופיעה בעיתון והזמינה צעירים להיבחן לסרטי פורנו בהפקה ישראלית. בן דוד לא חשב פעמיים, והחליט למנף את אהבתו לסקס ולעשות ממנה גם כסף. "הלכתי לתל אביב ונפגשתי עם המפיק מוטי אברהם. הוא שאל אותי למה אתה חושב שאני צריך לקחת אותך, ואמרתי לו שלא צריך הרבה מילים. קמתי, פתחתי את המכנסיים, הראיתי לו, וזהו", סיפר בן דוד בראיון שהעניק באותם ימים. "הם התרשמו מהביטחון שלי וככה צלחתי את המבחן".

עם קבלתו לתעשייה הכחולה, בן דוד הרגיש שהוא על גג העולם. אפילו ערוץ 'אגו' הבין את הפוטנציאל הגדול שלו והחליט לעשות עליו סרט דוקומנטרי, כשצוות צילום של מלווה אותו בעת צילומי הסרט 'סקס במדבר'. "אני, שלומי בן דוד, איש קטן מעיירה קטנה, אבל הולך לשחק בסרט כחול ולזיין מישהי שאף אחד אחר אפילו לא יכול היה לפנטז עליה ועוד משלמים לי על זה", הכריז כוכב הפורנו בסיפוק גדול במהלך הצילומים, "אחת החברות הראשונות שלי הייתה בת 30 ותמיד המליצה לי בצחוק שאני צריך לשחק בסרט כחול. אם זה בגלל הגודל ואם זה בגלל איך שאני מתפקד. בתוכי אני ילד טוב שפשוט עושה מעשים קצת חריגים".

שלומי בן דוד  (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם)
ילד טוב שפשוט עושה מעשים קצת חריגים | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם

הוא קיבל 1,000 דולרים לכל סצנה בה כיכב, ומהר מאוד הפך לסלב בתחומו, שיחק בסרטי פורנו באיטליה והונגריה, אבל ההצלחה לא באמת האירה לו פנים. "הוא חשב שיהיה כוכב פורנו בינלאומי, אבל לא הייתה לו סבלנות. הוא רצה להיות כוכב ביום אחד ושם זה לא עובד ככה. הוא לא הבין ששם זה לא ישראל. הכול מקצועי, מאורגן ואין קיצורי דרך. הוא נאלץ לחזור לארץ כשהוא מאוכזב מאוד", מספר מכר לשעבר של בן דוד.

בן דוד חזר לכור מחצבתו בפרדס חנה, ולחלק מחבריו שכבר הפכו לעבריינים ויעדים לוהטים של היחידות המרכזיות של המשטרה. אחרי שחיפש ולא מצא את עצמו, עולם הפשע המפתה קיבל אותו בזרועות פתוחות. ובן דוד, שהיה זקוק לכסף, והרבה ממנו, עבר לייצר מטעני חבלה.

בינואר 2009 הוא נעצר על ידי המשטרה בחשד שייצר ומכר מטענים לעבריינים. המטענים שנמצאו הכילו חומרי חבלה וברגים והיו אמורים להיות מופעלים באמצעות חיוג או שיגור הודעה לטלפון הסלולרי. שני המטענים שייצר בן דוד לא הופעלו לבסוף, אבל חוקרי המשטרה מצאו טביעת אצבע שלו על אחד מהם והוא נעצר. "מדובר בקבלן ביצוע מומחה בתחום מנגנוני הפעלה למטעני חבלה הפועל עבור גורמים עבריינים" טענה הפרקליטות בבקשה לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

שלומי בן דוד  (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם)
גדל בשכונה ששוטרים היו מפחדים להיכנס אליה | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם

בן דוד נשפט לארבע שנות מאסר בפועל, וזו הייתה הפעם הראשונה בה מצא את עצמו מאחורי סורג ובריח. בכלא הוא קיבל כבוד גדול מאסירים ששמרו עליו ושמעו ממנו סיפורים מיוזעים על הימים שלו בתעשיית הפורנו, ולבסוף הוא השתחרר אחרי ניכוי שליש ונחשב לאסיר שקט ונטול עבירות משמעת.

עם שחרורו בן דוד עוד פינטז לרגע על קאמבק לעולם הפורנו, וחלם לשקם את חייו ולהפוך לאיש עסקים, אבל החובות שלו הלכו והצטברו. "ענף הפורנו בישראל קרס, ואף אחד לא חיכה לו בחוץ. התעשייה מתה והוא הבין שכסף גדול הוא כבר לא יעשה מזה כמו פעם", זסביר אחד מחבריו.

לפני כחמש שנים, בן דוד הסתבך שוב, אחרי שיחד עם חברו הטוב א', פרצו השניים לבית בפרדס חנה וגנבו מתוכו מחשב נייד, סמאטרפונים ותכשיטים. 40 דקות אחרי שיצא מהבית עם השלל, בן דוד, רכוב על אופנוע, עקב אחר אישה שמשכה 26 אלף שקלים במזומן מבנק הדואר, חטף מידיה את התיק, קרע שרשרת זהב שהייתה תלויה על צווארה ונמלט. האישה נפצעה, ובן דוד לא ידע שבאותו זמן נסעו מאחוריו בלשים שחסמו את דרכו ועצרו אותו במקום. הוא נשפט, נשלח שוב אל מאחורי הסורגים, והשתחרר לפני כשנה.

כעת כאמור, החלומות על פריז ונשים בלי סוף הסתיימו כנראה, והפעם לתמיד, אחרי שבן דוד הסתבך שוב, ונראה שהוא בדרכו לכלא בפעם השלישית בחייו. במידה ויורשע בפרשת המטען שנמצא בעפולה הוא צפוי לרצות עונש מאסר של למעלה מארבע שנים, בסיומו ייצא שוב לנסות את מזלו בעולם שמעולם לא האיר לו פנים.

שי לוי (צילום: חיים אפריאט)
עו"ד שי לוי | צילום: חיים אפריאט

סנגורו של בן דוד, עו"ד שי לוי מסר בתגובה: "ההגנה טרם קיבלה את חומרי החקירה ובנסיבות אלו נגיב בהתאם בבית המשפט. הנאשם מכחיש את הנטען נגדו בכתב האישום".

עורכי הדין ציון שמעון ויהלי שפרלינג, שקיבלו ביממה האחרונה את הייצוג של שלומי בן דוד, מסרו בתגובה לכתב האישום נגדו: "קיבלנו את הייצוג של בן דוד באחרונה. אנחנו נקבל את חומרי החקירה בימים הקרובים ולאחר שנלמד את הראיות בתיק נגיב כמקובל בבית המשפט".

חיים סיבוני, קצין חקירות בתחנת משטרת עפולה, מסר בתגובה: "זו הייתה חקירה מקצועית של חוקרי משטרת ישראל אשר אספו ראיות שהובילו לכתב אישום חמור כנגד הנאשם. משטרת ישראל משקיעה את מלוא המשאבים על מנת לאתר ולנטרל את כלל שרשרת היצור ואספקה של כלי נשק ומטענים לשימוש גורמים עבריינים".