חברים יקרים, היום, ה-15 לאוגוסט, הוא יום הולדתו של אחד המצביאים הגדולים בהיסטוריה של אירופה ואחד המנהיגים האדירים בעולם כולו – נפוליאון בונפרטה. השליט המהולל מוכר להיסטוריונים במגוון תארים; ממייסד הקיסרות הראשונה הצרפתית ועד לאחד התיאורטיקנים הצבאיים האדירים בתולדות האנושות. לרגל יום הולדתו, חשבנו במערכת mako גברים להתייחס אליו בפריזמה (שזאת הדרך היפה להגדיר: נקודת מבט) מעט אחרת ולנתח את הליבידו שלו (שלא לומר את הסטיות שלו).

תאמינו או לא, אבל היסטוריונים רבים התעניינו במצביא הצרפתי מעבר לפועלו הצבאי וקורות חייו ככובש אימתני. חלקם, כמו אנדרו רוברט, התעניינו יותר בחיי הסקס – ולא במקרה; בריאיון לאתר האינטרנט הבריטי Standart, ההיסטוריון התייחס לחיי הסקס של נפוליאון וטען שהם היו שערורייתיים למדי, מהלילה שהוא איבד את בתוליו לראשונה ועד למכתבי האהבה הסוערים שלו לאשתו ג'וזפין.

"ההתנסות המינית הראשונה של נפוליאון הייתה חוויה מטונפת למדי", מספר רוברט. "זה קרה בצעירותו כשביקר בבית בושת פריזאי. בימים ההם הוא עדיין לא היה הגבר הכריזמטי שכולם מכירים  – והוא הצליח "לפעול" רק אצל נערת הליווי הרביעית שהוא ביקר באותו ערב".

רוברט טוען שהפרק הסוער ביותר בחיי המין של המצביא הצרפתי חייב להיות הרומן שלו עם ג'וזפין. "מכתבי האהבה שלהם היו ארוטיים בצורה חסרת פרופורציות", מספר ההיסטוריון, "לא היו לו שום עכבות" – מה הכוונה? ובכן, אנשים שקראו את מכתבי האהבה של בני הזוג בוודאי יודעים שלנפוליאון הייתה חיבה אדירה למה שנקרא בלטינית Cunnilingus (הפעולה בה גבר מבצע מין אוראלי באישה).

"נפוליאון היה אובססיבי כלפי הפעולה", מספר ההיסטוריון. "הוא היה כותב על זה כל הזמן. פעם אחת ביקש ממנה שלא תתקלח במשך שלושה ימים, כדי שהוא יוכל 'לרדת לה' במלוא הדרה. ההתכתבויות שלהם היו ממש חייתיות". רוברט מוסיף שלג'וזפין היה מהלך בחדר השינה אותו השניים כינו "זיג-זג", אבל הוא מעולם לא הצליח לגלות מהו. הוא מוסיף: "בכל התחקירים שעשיתי מאותה תקופה, לא הצלחתי לגלות אזכורים של הטכניקה הזאת. אני חייב לגלות מה זה". ההיסטוריון מספר שנפוליאון גם נהג לכנות את איבר מינה של ג'וזפין בשמות חיבה – כולל השם: הברון דה קפן (מה?!).

למרות שהוא מודה שחיי המין של בני הזוג היו סוערים למדי, רוברט סבור כי הם לא היו פרועים יותר משל בני הנוער בימינו. "בקנה מידה של היום, אני מניח שזה לא היה משהו יותר מדי קיצוני", הוא מספר. "כלומר, אם אתם שואלים אותי, אז ילדים כותבים דברים הרבה יותר גסים ברשתות החברתיות" – יכול מאוד להיות, אבל סביר להניח שהם לא מכנים את איברי המין שלהם בשמות של בני האצולה בצרפת.