כלי התקשורת במזרח הרחוק מדווחים על בהלה המונית בעקבות פשיטה על מפעל לא חוקי לייצור קונדומים מזויפים. על פי הדיווחים, הרשויות בסין השתלטו על כמה בתי מלאכה לייצור קונדומים מזויפים של חברת "Durex" שהפיצו סחורה בשווי של יותר מ-7 מיליון דולר. זאנג שידאן, קצין המשטרה שפיקד על הפשיטה, התייחס לפעולה בכלי התקשורת ואמר: "מצאנו מספר מפעלים לייצור קונדומים במחוז הנאן ומחוז הביי (צפון-מזרח סין). סביבת העבודה הייתה לוקה בתנאים סניטריים נמוכים והמוצר עצמו היה באיכות ירודה".

שידאן הוסיף כי המוצר המזויף נעטף באריזות מותג הקונדומים Durex, אך האיכות שלו הייתה נמוכה בהרבה מן המקור. לטענתו, הקונדומים הוטבלו בשמן סיליקון לפני שנארזו. קצין המשטרה הוסיף: "מסתמן כי חלק מהקונדומים המזויפים שנמצאו היו בעצם קונדומים משומשים וממוחזרים". עכשיו ניתן לכם כמה רגעים לעכל את המשפט הזה.

חשוב לציין כי קונדומים הם בין המוצרים הפופולריים ביותר לזיוף בסין, מיד אחרי מותגי אופנה מובילים. בפברואר האחרון כוחות המשטרה החרימו יותר מ-2 מיליון קונדומים ממותגים שונים ברחבי מחוז שאנזי – גם הוא בצפון-מזרח המדינה.

כלי התקשורת המקומיים מדווחים שסוחרים מקומיים מוכרים את הקונדומים המזויפים במחיר של ין אחד (14 סנט) לחבילה, לעומת כ-150 ין (כ-21 דולר) לחבילה מקורית. מעבר לאיכות הירודה של המוצר, הקונדום המזויף מהווה סכנה בריאותית לציבור שכן הוא עלול להוביל להפצת מחלות מין או שאר מחלות שמועברות במגע מיני.

שידאן הוסיף כי 17 אנשים נעצרו במהלך הפשיטה, וכעת הם נחקרים על פועלם בבית המלאכה. נכון לעכשיו עדיין לא ברור מהו היקף הייצוא של הקונדומים המזויפים ואם הם הגיעו למדינות מערביות. מה שבטוח - אם תקנו את הקונדומים שלכם בחנויות לגיטימיות ובתי מרקחת מוכרים - אז אתם אמורים להיות בצד הבטוח.