מלכת היופי לשעבר של פוארטו ריקו, אאוראה וסקז ריחו (Áurea Vázquez Rijos), נידונה לאחרונה למאסר עולם בגין מעורבות ברציחתו של בעלה - איש העסקים הקנדי אדם אנהנג. בפוארטו ריקו מוכרת ריחו בתור "האלמנה השחורה" - אחרי משפט שהתנהל במשך שנים ונחתם לאחרונה עם גזר הדין ששלח אותה לבלות את רוב שארית חייה מאחורי הסורגים.

ריחו, שהוסגרה לפוארטו ריקו מספרד, מואשמת כי יחד עם אחותה וגיסה קשרו השלושה קשר לרציחתו אנהנג במטרה לזכות בירושת הענק שלו. בזמן מתן גזר דינה, ואחרי שהשופט חתם וטען כי מטרת הרצח הייתה בעבור בצע כסף - קמה לפתע ריחו וטענה להגנתה כי לבעלה היה "אבר מין זעיר" (Micropenis) - עניין שגילתה רק אחרי שנישאה לו, ולטענתה הרצח התרחש לאחר ש"לא הייתה מרוצה מבחינה מינית".

"אני חפה מפשע", טענה ריחו בבית המשפט. "והזמן שיעבור יגלה את האמת". שופט בית המשפט בסאן חואן (בירת פוארטו ריקו), דניאל דומינגז, פרסם את גזר הדין הסופי שלו לאחרונה ושלח כאמור את ריחו למאסר עולם באשמת הרצח שביצעה יחד עם אחותה מרסיה, ובעלה לשעבר של אחותה, חוסה פרר סוסה, שעל פי החשד שכרו את שירותיו של אדם בשם אלכס פאבון קולון שייתנקש בחייו של אנהנג.פאבון, מי שכאמור ביצע את הרצח, הודה לפני מספר חודשים בבית המשפט כי הוא אכן נשלח על ידי ריחו ושותפיה. על פי החשד, הוא דקר את אנהנג למוות ברחובות סאן חואן ב-22 לספטמבר 2005, וגזר הדין הזה מביא לסיומו את מקרה הרצח שהעסיק רבות את התקשורת הפורטוריקנית כמו גם את זרועות המודיעין במדינה שעבדו רבות להסגרתה של ריחו מספרד: שלטונות המדינה המרכז אמריקאית פעלו בעורמה ושכנעו בדרכם את ריחו (ששהתה באותו זמן באיטליה – לה אין הסכם הסגרה עם פוארטו ריקו) לעבור לספרד בטענה שתשמש שם כמדריכת תיירים, וב-30 ליוני 2013 היא נעצרה במדריד והוסגרה לפוארטו ריקו.

עורכת דינה של ריחו, לידיה ליזריבאר, הביעה כמובן את מורת רוחה מהעונש שספגה מרשתה, וטענה שהנפגעים העיקריים מכך יהיו ילדיה של ריחו. מנגד, טען התובע במשפט, חוסה רואיז, כי לא מדובר כאן בהתעללות מצדו אנהנג – אלא רצח אכזרי שנבע מתאוות בצע והרצון של ריחו לזכות בחלקה בירושתו שנאמדת ב-8 מיליון דולרים.

במהלך המשפט, הציגה התביעה את שלל העדויות והראיות שמצאה שמוכיחות לטענתה ללא כל ספק כי ריחו, יחד עם שותפיה, קשרו קשר לרציחתו של איש העסקים הקנדי במטרה לשים ידי על שליש מהונו שנאמד ב-24 מיליוני דולרים – ז"א 8 מיליון דולרים, סכום שנחתם בחוזה הנישואים בין ריחו לאנהנג. סיפור רציחתו של איש העסקים הקנדי הסעיר במשך שנים את התקשורת באמריקה הלטינית אחרי מותו בספטמבר 2005, ועם בריחתה של ריחו מיד לאחר הרצח לאיטליה.

(מקור)

_OBJ